У складі урядового пакету реформ, направленого до парламенту – законопроект з децентралізації повноважень ДАБІ, - Геннадій Зубко

Уряд вніс на розгляд Верховної Ради України законопроект, який передбачає децентралізацію повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Ключовим для нас завданням у будівельній галузі є спрощення дозвільних і погоджувальних процедур у будівництві, децентралізація повноважень у цій сфері, створення сприятливих умов для ведення бізнесу. Внесений законопроект спрямований саме на це», - прокоментував Геннадій Зубко.

За його словами, працюючи над законопроектом, Мінрегіон передбачив норми, які дають можливість створення органів архбудконтролю у складі органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій. З прийняттям цього закону, повноваження з видачі дозвільних документів, здійснення архбудконтролю та прийняття в експлуатацію об’єктів передаються на місцевий рівень.

«Це дуже важливо. На місцях така робота буде значно ефективнішою. Ми на це сподіваємося. Хто, як не органи місцевого самоврядування спільно з громадами, краще дбатимуть про те, що і де будувати, чи якої якості об’єкт вони приймають в експлуатацію на своїй території», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Окрім іншого, законопроект удосконалює процедури подання декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт шляхом встановлення вичерпного переліку підстав для їх повернення та скорочує термін видачі технічних умов з 15 до 10 робочих днів. Також встановлюється вичерпний перелік документів, що подаються для прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

У Мінрегіоні повідомили, що прийняття цього закону та імплементація його норм на місцях сприятиме також підвищенню показників України у рейтингу «Doing Business» та виконанню Попередніх заходів Програми (Матриці) Другої позики Світового банку на політику розвитку (ППР-ІІ). Його з нетерпінням очікують місцеві органи влади.

Профільний парламентський комітет вже розглянув проект закону та рекомедуватиме парламенту розглянути його в першому читанні для прийняття за основу.

Теги:

Геннадій Зубко ДІАМ

Джерело:

Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

Читайте також:

21 січня 2026

32 млн грн з бюджету громади – на інновації для оборони: досвід Хмельницького

32 млн грн з бюджету громади – на інновації для...

Місцеве самоврядування під час війни –  це не лише про стійкість тилу, а й про внесок у технологічну перевагу на...

21 січня 2026

Миргородська громада розширює співпрацю з міжнародними партнерами у сфері охорони здоров’я

Миргородська громада розширює співпрацю з...

  Миргородська міська рада підписала Меморандум про співпрацю з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у...

21 січня 2026

Хто відповідатиме за мільярди: про відбудову, страх підпису і роль інженера-консультанта

Хто відповідатиме за мільярди: про відбудову,...

Цей текст – журналістський аналіз проблеми, з якою стикаються українські громади під час реалізації будівельних...

20 січня 2026

Львів і Берген стали містами-партнерами

Львів і Берген стали містами-партнерами

Львів розширює коло міжнародних партнерств: другим за величиною містом Норвегії — Бергеном — офіційно підписано угоду...