У Запорізькій області громада створила пожежну охорону та вже кілька років самостійно бореться з пожежами

Добровільну пожежну охорону Комиш-Зорянська громада створила завдяки новим можливостям, які отримала в ході децентралізації, та завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою», за участі Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща. Наразі команді добровольців вдалося загасити майже 40 серйозних займань та налагодити співпрацю з місцевим управлінням ДСНС, розповів голова громади та член пожежної охорони Ігор Гнатуша.

За його словами, після об’єднання громада потребувала своєї пожежної частини. Створити її в форматі комунального підприємства було неможливо: бракувало коштів.

«І раптом представники U-LEAD розповіли, що оголошено конкурс на місцеву пожежну охорону. Це була ініціатива «Вдосконалення системи цивільного захисту в об'єднаних територіальних громадах» від U-LEAD та Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща. Ми навіть не роздумували, чи варто погоджуватись. Адже не просто хотіли цього, нам це було необхідно», — повідомив пан Гнатуша.

Офіційно створення пожежної охорони депутати сільради погоди наприкінці 2017 року. Вогнеборці-добровольці пройшли спецпідготовку в центрах пожежної охорони України та Польщі. Сьогодні команда громади працює на виїздах разом із рятувальниками ДСНС, а періодично — виїжджає на виклики самостійно.

«Ми постійно чомусь вчимося, адже ніхто з нас не є професійним пожежником. Попри це за нашими плечима — три сезони роботи. За цей час ми встигли загасити приблизно 40 серйозних пожеж. Бувають і дрібні, які складно назвати масштабними. Та інколи це полум’я, яке розтягується на кілометр, і доводиться довго й складно працювати. Ми розуміємо: якщо вчасно не приїхати і не докласти вдосталь зусиль, вогонь знищить не лише рослини, а й живність, що там мешкає, а далі — будинки», — зазначив голова громади.

Наразі добровольці мають дві пожежні автівки, базу в селищі Комиш-Зоря та сучасне спорядження, передане представниками Польщі, як однієї з країн-донорів «U-LEAD з Європою». У найближчих планах громади — придбати третій автомобіль та закласти в майбутній бюджет кошти для матеріальної мотивації добровольців.

«Усе це стало можливим саме завдяки U-LEAD. Це була шалена мотивація та нереальна підтримка. Наш приклад яскраво демонструє, як можна вирішити проблему, коли в тебе є ґрунтовна та покрокова допомога. Адже тут не йдеться просто про гроші. Це і навчання, і консультації, і відповіді на купу запитань, і юридичний супровід. Ми вдячні U-LEAD за вчасно підставлене плече допомоги, якого наша громада так сильно потребувала. Тож тепер ми прямуємо разом, і це потужна й важлива співпраця», — додав Ігор Гнатуша.

 

 

Теги:

безпека пожежна міжнародна підтримка

Область:

Запорізька область

Громади:

Комиш-Зорянська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

22 лютого 2022

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття...

Будівництво має початися у травні цього року у селищі Поляна Закарпатської області із залученням німецького...

18 лютого 2022

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс Пірнівської громади, яка самостійно визначилася із власним майбутнім

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс...

Наприкінці децентралізації десять сіл неподалік від Києва примусово об’єднали в Пірнівську громаду. І хоча на паперах...

10 лютого 2022

Нове шкільне харчування: історія успіху Гостомеля

Нове шкільне харчування: історія успіху Гостомеля

Раніше у Ліцеї №1 Гостомельської селищної ради харчувалися лише 10% учнів. Все змінилося, коли шкільну їдальню...

10 лютого 2022

Залучення громадян: практичні поради на прикладі Глибоцької громади Чернівецької області

Залучення громадян: практичні поради на...

  Чи важливо залучати громадян до прийняття управлінських рішень? На скільки це впливає на їхню якість? Які є...