23 березня 2023
Logo slogan

У Запорізькій області громада створила пожежну охорону та вже кілька років самостійно бореться з пожежами

Добровільну пожежну охорону Комиш-Зорянська громада створила завдяки новим можливостям, які отримала в ході децентралізації, та завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою», за участі Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща. Наразі команді добровольців вдалося загасити майже 40 серйозних займань та налагодити співпрацю з місцевим управлінням ДСНС, розповів голова громади та член пожежної охорони Ігор Гнатуша.

За його словами, після об’єднання громада потребувала своєї пожежної частини. Створити її в форматі комунального підприємства було неможливо: бракувало коштів.

«І раптом представники U-LEAD розповіли, що оголошено конкурс на місцеву пожежну охорону. Це була ініціатива «Вдосконалення системи цивільного захисту в об'єднаних територіальних громадах» від U-LEAD та Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща. Ми навіть не роздумували, чи варто погоджуватись. Адже не просто хотіли цього, нам це було необхідно», — повідомив пан Гнатуша.

Офіційно створення пожежної охорони депутати сільради погоди наприкінці 2017 року. Вогнеборці-добровольці пройшли спецпідготовку в центрах пожежної охорони України та Польщі. Сьогодні команда громади працює на виїздах разом із рятувальниками ДСНС, а періодично — виїжджає на виклики самостійно.

«Ми постійно чомусь вчимося, адже ніхто з нас не є професійним пожежником. Попри це за нашими плечима — три сезони роботи. За цей час ми встигли загасити приблизно 40 серйозних пожеж. Бувають і дрібні, які складно назвати масштабними. Та інколи це полум’я, яке розтягується на кілометр, і доводиться довго й складно працювати. Ми розуміємо: якщо вчасно не приїхати і не докласти вдосталь зусиль, вогонь знищить не лише рослини, а й живність, що там мешкає, а далі — будинки», — зазначив голова громади.

Наразі добровольці мають дві пожежні автівки, базу в селищі Комиш-Зоря та сучасне спорядження, передане представниками Польщі, як однієї з країн-донорів «U-LEAD з Європою». У найближчих планах громади — придбати третій автомобіль та закласти в майбутній бюджет кошти для матеріальної мотивації добровольців.

«Усе це стало можливим саме завдяки U-LEAD. Це була шалена мотивація та нереальна підтримка. Наш приклад яскраво демонструє, як можна вирішити проблему, коли в тебе є ґрунтовна та покрокова допомога. Адже тут не йдеться просто про гроші. Це і навчання, і консультації, і відповіді на купу запитань, і юридичний супровід. Ми вдячні U-LEAD за вчасно підставлене плече допомоги, якого наша громада так сильно потребувала. Тож тепер ми прямуємо разом, і це потужна й важлива співпраця», — додав Ігор Гнатуша.

 

 

Теги:

безпека пожежна міжнародна підтримка

Область:

Запорізька область

Громади:

Комиш-Зорянська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

23 березня 2023

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання...

Сучасний ЦНАП Солотвинської громади, що на Івано-Франківщині, обслуговуватиме майже 27 тисяч жителів. Четверо...

17 березня 2023

10 березня 2023

Шевченківська громада реалізувала проєкт з енергонезалежності за підтримки міжнародних партнерів

Шевченківська громада реалізувала проєкт з...

  Шевченківська сільська громада з допомогою проєкту «Суходров» розпочала виготовлення власного паливного...

10 березня 2023

Старша профільна школа на місцевому рівні. Досвід Славутської громади

Старша профільна школа на місцевому рівні....

Матеріал підготувала експертка SALAR International шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в...