Прозорість місцевого самоврядування: Парламент прийняв законопроект №6401 у першому читанні

15 лютого Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №6401 про внесення змін до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування.

За словами автора законопроекту, народного депутата Романа Лозинського, документ пропонує суттєво розширити норми про відкритість місцевих рад і виконкомів громад.

Як повідомлялося, законопроект пропонує, зокрема, таке:

  • Онлайн-трансляції сесій місцевих рад  мають стати обов’язковими для всіх громад (на сайті або через YouTube, Facebook тощо).
  • У відкритому доступі мають бути опубліковані додатки до проектів рішень і проекти порядків денних постійних комісій.
  • Регулярнмо має відбуватися інвентаризація майна громади, що допоможе раді, громадянам та бізнесу ефективніше оцінити ресурси громади і більш ефективно їх використовувати.
  • На сесіях ради доповідачі мають виступати державною мовою (синхронізація з мовним законодавством).

Законопроект також пропонує створити відкритий реєстр об’єктів права комунальної власності територіальної громади, закріпити обов’язок трансляції в режимі реального часу, запису та безстроковому зберіганню запису засідання ради.

В реєстрі, зокрема, міститиметься інформація щодо об’єктів комунальної власності, житлових приміщень, незадіяних земельних ділянок, договорів оренди об’єктів комунальної власності, земельних ділянок тощо. При цьому, виконавчі органи місцевих рад зобов’язані проводити кожні п’ять років суцільну інвентаризацію всіх об’єктів права комунальної власності територіальної громади.

Експерт з фінансових питань Офісу підтримки реформи децентралізації при Мінрегіоні Ігор Онищук відзначив про необхідність забезпечення публічності і прозорості проведення засідань сесій та створення реєстрів об’єктів права комунальної власності.

Однак він зауважив, що зберігання записів засідання ради, створення та адміністрування зазначених реєстрів вимагатиме виділення додаткових коштів місцевих бюджетів, оскільки законопроектом пропонується визначити розпорядниками саме сільські, селищні, міські, районні у місті ради, вимагатиме коштів створення та ведення реєстрів, ведення та зберігання онлайн-трансляцій засідань місцевих рад.

Для дотримання прав органів місцевого самоврядування при розгляді законопроекту в другому читанні експерт вважає за доцільне розглянути можливість створення загальнодержавного Реєстру об’єктів права комунальної власності із наданням доступу органам місцевого самоврядування, а також можливості зберігання онлайн-трансляцій засідань місцевих рад на загальнонаціональному ресурсі або ж надання органам місцевого самоврядування відповідного компенсаційного ресурсу на створення відповідних реєстрів та зберігання онлайн-трансляцій

Нагадаємо, законопроект №6401 – один з десяти законопроектів, важливих для децентралізації та розвитку громад, про які ми писали ТУТ.

15.02.2022 - 14:02 | Переглядів: 4932
Прозорість місцевого самоврядування: Парламент прийняв законопроект №6401 у першому читанні

Теги:

закон Роман Лозинський участь громадян

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 вересня 2022

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб місцевого самоврядування - рекомендовані форми від НАДС

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб...

Національне агентство України з питань державної служби підготувало рекомендовані форми посадових інструкцій...

30 вересня 2022

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід країн Європейського Союзу

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід...

В Україні реформа місцевого самоврядування, що розпочалась у 2014 році, суттєво вплинула на розподіл обов’язків...

30 вересня 2022

Громади Волині розвивають просторове планування спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Громади Волині розвивають просторове планування...

У Ківерцівській, Любешівській і Шацькій громадах Волинської області відбулися засідання робочих груп з розроблення...

30 вересня 2022

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - розпочався прийом заявок

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» -...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних...