Як громада перетворила занедбані землі на ягідний кластер та експортує продукцію за кордон

 

Прилісненська громада, що на Волині, зайнялася ягідним виробництвом та залучила перших інвесторів. Наразі вирощуванням ягід займається майже 20% населення громади, а прибутки від оренди земель дозволяють місцеві владі забезпечувати функціонування дитячих садків та центру дозвілля. Це — результат перших етапів реалізації стратегії розвитку, розробленої в межах Програми «U-LEAD з Європою», повідомив заступник сільського голови Олексій Гнатюк.

За його словами, до створення ягідного кластеру громаду підштовхувало одразу декілька факторів. Це - вдале розташування, бажання та досвід місцевих мешканців, а також збільшення території в ході децентралізації.

«Ми об’єднали потужні ресурси та надзвичайний людський потенціал. І його потрібно було правильно використовувати. До того ж, місцеве населення вже давно прагнуло займатися підприємництвом та вирощуванням ягід. Жодних сумнівів у нас не було. А ще наша земля — унікальна. Понад 65% території громади — це ліси, а така місцевість — ідеальна для вирощування ягід», — зазначив пан Гнатюк.

Нині до Прилісненської громади приїжджають нові мешканці. Зокрема до громади повертається молодь, яка раніше працювала за кордоном. На думку пана Гнатюка, тепер місцевим мешканцям не потрібно кудись їхати, адже заробити віднедавна можна й вдома.

«З’явилися нові робочі місця, а разом із ними — заробітна плата для населення. Інвестори орендують наші землі та вкладають кошти у вирощування ягід. Ми, як громада, отримуємо прибуток, завдяки якому забезпечуємо функціонування дитячих садочків та центрів дозвілля. Так само заробляє й наше комунальне підприємство, яке допомагає інвестору з обробкою землі», — запевнив заступник сільського голови.

Створення ягідного кластеру — одна з опорних цілей стратегії розвитку Прилісненської громади. Її розробили в межах «U-LEAD з Європою».

«Експерти програми допомагали нам під час розробки стратегічних та операційних цілей, консультували щодо прозорого використання землі та аукціонів, пояснювали, як втілити в життя програму з підтримки розвитку підприємництва тощо. І все це було дуже активно, жваво, конструктивно. Навіть якась рутинна, повсякденна робота. U-LEAD — це досвід, який нам дуже допоміг. І, скажу чесно, без цього було б дуже важко. Ми цінуємо цю допомогу та прямуємо разом далі», — розповів Олексій Гнатюк.

Утім ягідне виробництво — не єдина мета громади. Стратегія розвитку також передбачає створення туристичного кластеру та роботу над виробництвом альтернативного джерела енергії — тріски. Ці проєкти в громаді планують реалізувати впродовж наступних років та за участі сусідніх громад.

Вже незабаром читайте детальне інтерв’ю з паном Олексієм Гнатюком, заступником голови Прилісненської громади, про шлях громади до успіху.

 

 

Теги:

участь громадян бізнес

Область:

Волинська область

Громади:

Прилісненська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 липня 2022

Великоберезовицька громада розробила інвестиційний профіль та працює над запрошенням релокованого бізнесу

Великоберезовицька громада розробила...

Створення сприятливого бізнес-середовища в територіальній громаді - тривалий процес, який вимагає системної роботи у...

22 лютого 2022

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття...

Будівництво має початися у травні цього року у селищі Поляна Закарпатської області із залученням німецького...

22 лютого 2022

У Запорізькій області громада створила пожежну охорону та вже кілька років самостійно бореться з пожежами

У Запорізькій області громада створила пожежну...

Добровільну пожежну охорону Комиш-Зорянська громада створила завдяки новим можливостям, які отримала в...

18 лютого 2022

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс Пірнівської громади, яка самостійно визначилася із власним майбутнім

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс...

Наприкінці децентралізації десять сіл неподалік від Києва примусово об’єднали в Пірнівську громаду. І хоча на паперах...