Пріоритети Уряду і Парламенту у питаннях продовження децентралізації співпадають, тому, сподіваємося, і рішення не забаряться, – В’ячеслав Негода

І українська влада, і міжнародна спільнота продовжують підтримувати реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади - децентралізацію. Важливо, щоб ми і надалі виправдовували довіру до цієї реформи, яка зараз, судячи з соціологічного дослідження, є досить високою.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час Форуму «Пріоритети законодавчого порядку денного 2022: децентралізація», організованого за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

«Важливо, щоб до чергових місцевих виборів всі основні питання, які стосуються і становлення громад, і розвитку місцевого самоврядування в цілому, були вирішені, - в тому числі, і на рівні Конституції», - зазначив В’ячеслав Негода.

Він також закликав народних депутатів, особливо тих, які декларують європейські цінності, максимально долучилися до робочої групи, що працює в Парламенті над текстом змін до Конституції в частині децентралізації.

«Ці зміни залишаються пріоритетом номер один. Лише об’єднавшись, ми зможемо зміцнити нашу державу через розвиток місцевого самоврядування», - сказав В’ячеслав Негода.

Також, за його словами, є ряд законопроектів, які потрібно прийняти, не чекаючи змін до Конституції.

В’ячеслав Негода зазначив, що плани Уряду стосовно продовження децентралізації співпадають з пріоритетами профільного комітету Верховної Ради. Тому Мінрегіон розраховує на якнайшвидше винесення у залу Парламенту, розгляд і позитивне рішення по важливих для місцевого самоврядування законопроектах, які умовно можна розділити на три основні блоки:

  1. Розмежування повноважень та створення належних матеріальних, фінансових мов для їх здійснення: №№ 6281, 6282, 4289, 7479, 6472.
  2. Забезпечення спроможності органів місцевого самоврядування: №№ 6504, 5742, 6319, 6401.
  3. Удосконалення порядку вирішення питань адміністративно-територіального устрою - №4664.

Інфографіка «10 важливих для децентралізації законопроектів, які вже у Верховній Раді», є ТУТ.

Крім того, за словами В’ячеслава Негоди, необхідно удосконалити законодавство, яке стосується військово-цивільних адміністрацій, а також змінити систему зарахування ПДФО до місцевих бюджетів - знайти формулу справедливого розподілу цього податку.

Більше цитат учасників Форуму – у найближчих наших публікаціях.

31.01.2022 - 16:42 | Переглядів: 3294
Пріоритети Уряду і Парламенту у питаннях продовження децентралізації співпадають, тому, сподіваємося, і рішення не забаряться, – В’ячеслав Негода

Теги:

законодавче забезпечення В'ячеслав Негода

Джерело:

Читайте також:

05 лютого 2025

У січні до місцевих бюджетів перерахували 12,5 млрд грн трансфертів з держбюджету

У січні до місцевих бюджетів перерахували 12,5...

У січні 2025 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 12,5 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 73,4%...

05 лютого 2025

На Одещині презентували оновлену Стратегію відновлення та розвитку до 2027 року

На Одещині презентували оновлену Стратегію...

Стратегія відновлення та розвитку до 2027 року - це не просто документ, а дорожня карта для економічного, соціального...

05 лютого 2025

Польща допоможе Україні готувати експертів з євроінтеграції

Польща допоможе Україні готувати експертів з...

Сілезьке воєводство (Польша) готове стати майданчиком для підготовки українських регіональних фахівців з...

05 лютого 2025

Порадник для громад: як створити у громаді піклувальну раду закладів освіти

Порадник для громад: як створити у громаді...

Як створити у громаді піклувальну раду закладів освіти як консультативно-дорадчий орган при ОМС? Який її функціонал...