28 практик громад були визнані кращими у 2021 році (перелік)

 

21 грудня у Києві нагородили фіналістів конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році.


Цього року кращими були визнані 28 практик органів місцевого самоврядування.

У вітальному слові Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов зазначив:

«Сьогодні в Україні роль місцевих влад посилюється, територіальні громади доводять свою спроможність і стають драйверами розвитку усієї держави. Це показник успішності децентралізації. Тому маємо підкріплювати і розвивати успіхи громад».

Заступник Міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода сказав:

«Цей Конкурс дозволяє не лише знаходити кращі рішення, ідеї, які згенерували команди громад, а й поширювати провідні ідеї на усю країну. Це допомагає втілювати головні задачі децентралізації – створювати додаткові робочі місця, розвивати інфраструктуру, підвищувати якість послуг, створювати умови для комфортного проживання людей. Особливість цьогорічного конкурсу в тому, що він відбувається в умовах, коли усі громади в Україні стали рівними за статусом, за набором податкової бази, за відповідальністю перед законом і виборцями. Поширювати успішні практики відтепер ще більш актуально, бо потенційно скористатися ними можуть більшість громад».

Стен Ньорлов, голова Офісу, Представник Генерального секретаря Ради Європи  з питань координації програм співробітництва Ради Європи, зазначив:

«Для нас конкурс кращих практик, який в Україні ми проводимо вже 10 років поспіль спільно з Мінрегіоном, - це показник того, як можна втілювати стандарти Ради Європи в різних країнах. Тепер конкурс за зразком українського ми проводимо у Молдові, Вірменії, Туреччині».

Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, сказав:

«Цей рік про конкуренцію громад, які відтепер в рівних умовах. Такі конкурси дуже важливі, бо вони стимулюють горизонтальні зв’язки між громадами, дозволяють максимально поширити найкращі практики. І це вкрай потрібно для розвитку ефективного місцевого самоврядування в країні».

У 2021 році з-поміж 28 кращих практик вперше вийшли у фінал практики Покровської селищної ради та Покровської міської ради Дніпропетровської області, Селидівської міської ради Донецької області, Старобільської міської ради Луганської області, Малинівської селищної ради та Старосалтівської селищної ради Харківської області, Вакулівської і Троїцької сільських рад Дніпропетровської області.

Найбільше нагород у цьому році отримали Донецька область – 6, та Одеська – 5. Дніпропетровська та Харківська області отримали по 4 нагороди, Львівська – 3, Луганська – 2, Житомирська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька - по одній.

 

Список переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році:

Тема «Згуртованість громади»:

У номінації «міські ради» (від 500 тисяч населення):

Диплом ІІ ступеня – Харківська міська рада Харківської області, «Міський конкурс соціальних проєктів «Єдина соціальна мережа».

Спеціальна відзнака - Львівська міська рада Львівської області, «Вулиця для всіх».

У номінації «міські ради» (від 50 тисяч до 500 тисяч населення)

Спеціальна відзнака - Маріупольська міська рада Маріупольського району Донецької області, «Формування стійкої інфраструктури, а також популяризація та забезпечення зростання підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в місті Маріуполь шляхом створення міського Центру підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу».

У номінації «міські ради» (до 50 тисяч населення):

Диплом І ступеня – Дунаєвецька міська рада Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, «Ягідний рай» – успішний приклад кооперації як драйвера розвитку самозайнятості та згуртування сільського населення громади»;

Диплом ІІ ступеня – Тростянецька міська рада Охтирського району Сумської області, «Згуртованість громади – успішна формула протистояння пандемії COVID-19».

У номінації «селищні ради»:

Диплом І ступеня – Покровська селищна рада Синельниківського району Дніпропетровської області, «Підвищення добробуту членів СОК «Медок» Покровської громади через збільшення доданої вартості меду»;

Диплом ІІ ступеня – Новопсковська селищна рада Старобільського району Луганської області, «Створення умов для згуртування жителів Новопсковської СТГ навколо покращення санітарного стану території громади та зменшення шкідливого впливу твердих побутових відходів на довкілля»;

Диплом ІІ ступеня – Авангардівська селищна рада Одеського району Одеської області, «Молодь ініціюює будівництво скейт-парків у всіх населених пунктах Авангардівської територіальної громади»;

Диплом ІІІ ступеня – Доброславська селищна рада Одеського району Одеської  області, «Громада без околиць».

У номінації «сільські ради»:

Диплом ІІ ступеня – Байковецька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, «Громадськість + бізнес + влада = успішна громада».

Тема «Організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я»

У номінації «міські ради» (від 50 тисяч до 500 тисяч населення):

Диплом І ступеня – Маріупольська міська рада Маріупольського району Донецької області, «Попередження розвитку інфекційних захворювань та підвищення якості медичних послуг шляхом створення «Дитячого регіонального інфекційного центру на базі міської лікарні № 4 ім. І.К. Мацука»;

Диплом ІІ ступеня – Бахмутська міська рада Бахмутського району Донецької області, «Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» в селищі Опитне».

Спеціальна відзнака - Дружківська міська рада Краматорського району Донецької області, «ЗДОРОВА ГРОМАДА».

У номінації «міські ради» (до 50 тисяч населення):

Диплом І ступеня – Покровська міська рада Нікопольського району Дніпропетровської області, «Розвиток медичної інфраструктури, матеріально-технічне забезпечення та доступність медичних послуг»;

Диплом І ступеня – Селидівська міська рада Покровського району Донецької області, «Впровадження сучасних первинних медичних послуг на території Селидівської міської територіальної громади»;

Диплом ІІІ ступеня – Старобільська міська рада Старобільського району Луганської області, «Стратегічне управління як інструмент вдосконалення системи надання якісних медичних послуг жителям громади».

У номінації «селищні ради»:

Диплом І ступеня – Новоборівська селищна рада Житомирського району Житомирської області, «Доступність якісних медичних послуг – пріоритет розвитку Новоборівської громади»;

Диплом ІІ ступеня – Малинівська селищна рада Харківського району Харківської області, «Перша сходинка до щастя – здоров’я»;

Диплом ІІІ ступеня – Старосалтівська селищна рада Чугуївського району Харківської області, «Створення закладу первинної медико-санітарної допомоги на території територіальної громади».

У номінації «сільські ради»:

Диплом І ступеня – Красносільська сільська рада Лиманського району Одеської області, «Територія ЗДОРОВ’Я». Будівництво центру сімейної медицини з власною сучасною лабораторією та спеціалістами вузького профілю».

Тема «Реалізація проектів стратегічного розвитку»

У номінації «міські ради» (від 500 тисяч населення):

Спеціальна відзнака - Львівська міська рада Львівської області, «Роздільний збір та компостування органіки – екологічний шлях в управлінні відходами».

У номінації «міські ради» (від 50 тисяч до 500 тисяч населення):

Диплом І ступеня – Дрогобицька міська рада Львівської області, «Розвиток Дрогобича – центру інноваційної медицини, орієнтованої на людину, як основний напрям Стратегії сталого розвитку Дрогобицької міської територіальної громади до 2030 року «Центр інноваційної економіки та медицини, орієнтований на людину»;

Диплом ІІ ступеня – Маріупольська міська рада Маріупольського району Донецької області, «Створення умов для розвитку і професійного росту молоді міста та впровадження інноваційних рішень за допомогою створення Центру розвитку стартапів «1991 Mariupol».

У номінації «міські ради» (до 50 тисяч населення):

Диплом І ступеня – Чугуївська міська рада Чугуївського району Харківської області, «Запровадження комплексного підходу до реалізації проєктів у сфері енергоефективності в Чугуївській територіальній громаді».

У номінації «селищні ради»:

Диплом І ступеня – Доброславська селищна рада Одеського району Одеської області, «Доброслав –  туристична перлинка Одещини»;

Диплом ІІ ступеня – Авангардівська селищна рада Одеського району Одеської  області, «Інвестиції в майбутнє: Дитячий садок «Мадагаскар» як успішна практика будівництва об’єкта соціальної інфраструктури при співфінансуванні з трьох джерел: державного, обласного та селищного бюджетів».

У номінації «сільські ради»:

Диплом І ступеня – Вакулівська сільська рада Криворізького району Дніпропетровської області, «Цифровізація як фактор стратегічного розвитку та економічного зростання Вакулівської сільської територіальної громади»;

Диплом ІІ ступеня – Троїцька сільська рада Павлоградського району Дніпропетровської області, «Створення ефективної системи цивільного захисту в ОТГ» Програми «U-LEAD з Європою», що втілюється спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримки програми «U-LEAD з Європою».

 

Загалом за 10 років існування конкурсу нагороди отримали вже 299 практик з усієї країни.

Серед громад флагманами за кількістю відзнак є Івано-Франківська та Тростянецька (Сумська обл.) міські ради – кожна з них отримала по 12 відзнак.

У обласному заліку лідерами є Дніпропетровська область – 34 відзнаки, Харківська – 23, Львівська – 20.


Офіційний організатор Конкурсу – Мінрегіон. Партнер Конкурсу – Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Фото: Мінрегіон

Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»

Приєднані зображення:

Теги:

конкурс кращі практики Олексій Чернишов В'ячеслав Негода Віталій Безгін

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023