Мін’юсту слід якнайшвидше спростити доступ громадян до якісних послуг ДРАЦС - рекомендації представників ОМС та експертів

За результатами перших експертних обговорень та аналізу ситуації з виконанням Закону України №1427-IX проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» представляє перелік рекомендацій для Міністерства Юстиції України щодо покращення доступу до послуг РАЦС для жителів усіх територіальних громад:

  • Забезпечити прийняття підзаконних актів на виконання нещодавно прийнятих законів (зокрема закону 1427-IX) де строки вже порушені, врахувати в підзаконних актах Мінюсту новий адміністративно-територіальний устрій та потреби в масовому наданні окремих послуг ДРАЦС органами місцевого самоврядування. Мінюст вже суттєво відстає від загальних трендів однієї з найбільш успішних реформ – децентралізаційної, через що доступ до послуг ДРАЦС у територіальних громадах погіршено (лише близько 15% територіальних громад мають змогу надавати послуги ДРАЦС, а по факту надає ще менше).
  • Надати роз’яснення для підконтрольного ДП «НАІС» та територіальних громад щодо неправомірності вимог ДП «НАІС», пов’язаних з необхідністю реєстрації відповідних структурних підрозділів в якості юридичних осіб, для надання доступу до реєстру РАЦС. Це штучний бар’єр в наданні доступу територіальним громадам до послуг ДРАЦС, не передбачений законодавством.
  • Вирішити операційні проблеми, щодо призначення різних ролей для адміністраторів ЦНАП та реєстраторів у Державному реєстрі актів цивільного стану, щоб ця роль могла поєднуватись в одній посадовій особі в ОМС. Нагадаємо, що жодної законодавчої вимоги щодо такого розподілу немає.
  • Забезпечити можливість надання послуг ДРАЦС старостами, так як раніше послуги ДРАЦС могли надаватись колишніми сільськими радами, а після їх приєднання до інших громад доступ до послуг погіршився, адже є бар’єри на підзаконному рівні щодо надання послуг ДРАЦС старостами.
  • Надати доступ відповідальним за ДРАЦС посадовим особам ОМС доступ до реєстру ДРАЦС в режимі перегляду, щоб була змога вчиняти реєстраційні дії згідно з вимогами Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні.

Під час обговорень та експертних зустрічей представники Міністерства юстиції запевнили, що бачать ці проблеми та працюють над їх усуненням.

Детальніше - у матеріал із заходу «Перемоги, виклики та можливості в забезпеченні доступу громадян до якісних послуг ДРАЦС».

14.12.2021 - 14:12 | Переглядів: 2581
Мін’юсту слід якнайшвидше спростити доступ громадян до якісних послуг ДРАЦС - рекомендації представників ОМС та експертів

Теги:

ЦНАП

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

17 травня 2022

Перелік громад в зонах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та тих, що в оточенні, станом на 12 травня

Перелік громад в зонах бойових дій, на...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО)...

17 травня 2022

Релокація бізнесу з зони бойових дій - 19 травня АМУ проведе онлайн-обговорення

Релокація бізнесу з зони бойових дій - 19...

19 травня о 14:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України проведе Діалоговий захід з питань місцевого...

16 травня 2022

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО - тема вебінару 20 травня

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО...

20 травня 2022 року шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» проведе вебінар щодо...

16 травня 2022

55 громад Дніпропетровщини виконали план по доходам за 4 місяці 2022 року

55 громад Дніпропетровщини виконали план по...

Про фінансові результати громад Дніпропетровщини та можливі ризики говорили учасники інформаційної сесії «Підсумки...