Інструмент «Громадський бюджет» працює у 200 громадах — ним скористалися вже понад 1 мільйон українців

Понад 1 мільйон українців скористалися інструментом «Громадський бюджет» на платформі е-DEM. Цей інструмент дозволяє мешканцям громади вирішувати онлайн, як розподіляти частину коштів бюджету громади. Крім того, наразі йде робота над створенням Всеукраїнського громадського бюджету. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Олександр Дудченко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів, пише пресслужба Міністерства. 

«Громадський бюджет розширює права та можливості українців, дозволяє їм брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету і бачити результат реалізації власних проєктів та ініціатив. Водночас, спільно з Мінцифрою, Програмою EGAP та Радою Європи ми працюємо над створенням Всеукраїнського громадського бюджету. Пілотні проєкти вже були реалізовані у Полтавській та Чернігівській областях на платформі e-DEM. Національний бюджет участі — це інноваційна практика, яка існує лише в декількох країнах світу. Чудово, що Україна тут є однією з перших, і може підвищити рівень електронної участі громадян на національному рівні», — зазначив Олександр Дудченко.

За час функціонування Громадського бюджету подано понад 8000 ідей і реалізовано проєктів на 700 млн грн. Це один із найпопулярніших місцевих інструментів електронної демократії в Україні, який працює у 200 громадах, серед яких як обласні центри, так і села. 

У заході також взяли участь перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб, старша радниця Посольства Швейцарії Айлін Хофштеттер, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

Інструмент «Громадський бюджет» на платформі e-DEM створено в межах швейцарсько-української Програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа. Програма є стратегічним партнером Міністерства розвитку громад та територій і Міністерства цифрової трансформації. 

09.12.2021 - 10:13 | Переглядів: 1476
Інструмент «Громадський бюджет» працює у 200 громадах — ним скористалися вже понад 1 мільйон українців

Теги:

громадський бюджет участь громадян

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Читайте також:

21 травня 2022

20 травня 2022

PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП

PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП

Керівники ЦНАП мають дуже широкий діапазон задач. Вони вирішують питання забезпечення, піклуються про команду,...

20 травня 2022

Намети, генератори та похідні ліжка: громади Полтавщини отримують допомогу від U-LEAD для облаштування переселенців

Намети, генератори та похідні ліжка: громади...

Полтавська область з перших днів російської агресії стала прихистком для багатьох людей, які вимушено покинули свої...

20 травня 2022

Селище Гостомель на Київщині стане містом – Уряд схвалив проект Постанови

Селище Гостомель на Київщині стане містом –...

Селище міського типу Гостомель Бучанського району Київської області планують віднести до категорії міст. Відповідний...