Logo

Наступного року прогнозований обсяг місцевих бюджетів збільшиться на понад 87 млрд грн, у порівнянні з 2021, - Олексій Чернишов

Протягом реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні власні доходи місцевих бюджетів зросли у чотири рази. Наразі Держбюджетом на 2022 рік прогнозовано очікується обсяг місцевих бюджетів у розмірі 437 мільярдів гривень, що на 87 мільярдів гривень більше, ніж у 2021 році. Про це сказав Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час відкриття Міжнародного експертного обговорення 2021 Програми «U-LEAD з Європою» «Партнерство заради розвитку», повідомила пресслужба Мінрегіону.

«Хочу подякувати нашим міжнародним партнерам — Програмі «U-LEAD» — за постійну експертну, технічну та фінансову підтримку, яку отримує Україна у впровадженні однієї з найважливіших для країни реформ — реформи місцевого самоврядування. Впродовж останніх декількох років в Україні було прийнято низку історичних рішень, які відкрили нові можливості для стабільного розвитку громад. Горизонтальні зв’язки і реалізація спільних проєктів створюють умови для регіонального економічного розвитку. Згідно з ухваленим Радою Держбюджетом, наступного року прогнозований обсяг місцевих бюджетів має збільшитися на понад 87 мільярдів гривень у порівнянні з 2021-м», — зазначив Олексій Чернишов.

Зазначимо, подальше реформування місцевого самоврядування вимагає конституційних змін. Минулого тижня оприлюднено пропозиції щодо тексту змін до Основного Закону в частині децентралізації влади. Цей документ — результат масштабних консультацій влади з місцевим самоврядуванням та їхніми асоціаціями, які тривали протягом майже двох років. 

«Зміни до Конституції закріплять досягнення децентралізації та стануть результатом синергії зусиль усіх зацікавлених сторін, які вболівають за місцеве самоврядування. З впевненістю можна сказати, що вони відкриють можливості для повного завершення реформи місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади», - підкреслив очільник Мінрегіону.

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада України прийняла Державний бюджет 2022. Яким він буде для громад  - є у інфографіці ТУТ.

07.12.2021 - 13:00 | Переглядів: 642
Наступного року прогнозований обсяг місцевих бюджетів збільшиться на понад 87 млрд грн, у порівнянні з 2021, - Олексій Чернишов

Теги:

бюджет Олексій Чернишов

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 січня 2022

Про службове розслідування і притягнення до «дисциплінарки» розкажуть під час вебінару 28 січня

Про службове розслідування і притягнення до...

28 січня 2022 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

26 січня 2022

League Amore або Як німці у Привільному кіно знімали

League Amore або Як німці у Привільному кіно...

Частиною роботи з молоддю у Привільненській громаді Рівненської області стали зйомки фільму про кохання спільно з...

25 січня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив чотири нові області-партнери

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив чотири нові...

  25 січня 2022 року Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого...

25 січня 2022

Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії в Україні - довідник

Кращі практики реагування громад на наслідки...

ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) презентувала довідник “Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії...

25 січня 2022

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за особливі досягнення молоді у розбудові України

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за...

Премія Кабінету Міністрів України присуджується особам віком до 35 років за досягнення у розбудові України уподовж...