03 червня 2023
Logo slogan

Зміни до Конституції України в частині децентралізації найближчим часом оприлюднять для обговорення

Протягом найближчих двох тижнів текст проекту змін до Конституції України в частині децентралізації оприлюднять для обговорення.


Про це повідомив Народний депутат України, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

«Зараз завершуємо тривалі консультації з асоціаціями органів місцевого самоврядування. Всі чотири асоціації беруть участь в консультаціях. Наступний крок – при Комітеті з питань правової політики буде утворена робоча група, до якої ввійдуть і представники Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Робоча група має залучити також представників всіх парламентських фракцій, щоб все таки, в результаті, зміни були прийняті, для чого потрібно 300 голосів народних депутатів»,- сказав Олександр Корнієнко.

За його словами, після реєстрації законопроекту, парламент направить його до Конституційного Суду України, який має надати висновок про його відповідність Конституції України.

Чи будуть конституційні зміни прийняті в першому читанні ще протягом поточної сесії Верховної Ради України, Олександр Корнієнко не береться прогнозувати. За його словами, все залежатиме від мобільності роботи Конституційного Суду.

Трансляція заходу - ТУТ


Нагадаємо, 11-12 листопада 2021 року проходить 6 Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» (далі – Форум). Форум організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною державною адміністрацією за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

11.11.2021 - 12:21 | Переглядів: 2122
Зміни до Конституції України в частині децентралізації найближчим часом оприлюднять для обговорення

Теги:

Конституція Олександр Корнієнко

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 червня 2023

Громадам презентували інструмент для прискорення впровадження просторового планування в Україні

Громадам презентували інструмент для...

31 травня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО презентувала територіальним громадам та Уряду країни...

02 червня 2023

Покроковий алгоритм дій громад з планування й організації відновлення інфраструктури: інфографіка АМУ

Покроковий алгоритм дій громад з планування й...

Асоціація міст України розробила інфографіку "Планування й організація відновлення муніципальної інфраструктури:...

02 червня 2023

Ізюм побратався з Грінвічем

Ізюм побратався з Грінвічем

Міста Ізюм та Грінвіч (США) підписали Меморандум про побратимство. Документ підписали начальник Ізюмської...

01 червня 2023

Якими мають бути перші кроки з відновлення української влади на деокупованих територіях: цитати з обговорення

Якими мають бути перші кроки з відновлення...

1 червня розпочалася серія обговорень, присвячених першим крокам після деокупації територій України. Заходи...