Однакові повноваження і можливості для всіх громад: Уряд схвалив законопроекти з пакету децентралізації

Два важливі проекти законів з пакету децентралізації схвалив Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 3 листопада:

  1. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою»;
  2. «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою».

Чітке розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів – одне із завдань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, проекти законів розроблені в межах Конституції України. Він акцентував увагу на визначенні законопроектами однакових повноважень для сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів відповідно до повноважень, якими були наділені органи місцевого самоврядування міст обласного значення та об’єднані територіальні громади.

Зміни вилучать із законодавства терміни і поняття, які втратили свою актуальність, зокрема: «місто обласного значення», «місто районного значення», «об’єднана територіальна громада».

«Це означає, що, нарешті, всі територіальні громади, без різниці, сільські вони чи міські, великі чи малі, отримують однакові повноваження і однакові можливості в плануванні свого розвитку. Розмежовуються і повноваження обласних та районних рад з урахуванням змін до Бюджетного кодексу. Усуваємо дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів. Законопроектами вилучаються повноваження районних, обласних рад, які передано громадам», - пояснив В’ячеслав Негода.

Він також додав, що зазначені законопроекти лише частково вирішують окремі питання з децентралізацією і розмежуванням повноважень. З часом, після прийняттям змін до Конституції України, яка закріпить нову систему територіального устрою та організацію місцевої влади, будуть прийняті нові редакції законів про місцеве самоврядування (муніципальний кодекс) та пакет інших законодавчих актів.

03.11.2021 - 17:23 | Переглядів: 6462
Однакові повноваження і можливості для всіх громад: Уряд схвалив законопроекти з пакету децентралізації

Теги:

законодавче забезпечення В'ячеслав Негода

Джерело:

Читайте також:

02 липня 2025

Старости були і є важливою ланкою в системі місцевого самоврядування – тези з форуму старост Тернопільщини

Старости були і є важливою ланкою в системі...

Про важливість та розвиток інституту старост говорили учасники Першого форуму старост Тернопільщини, що відбувся 2...

01 липня 2025

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...

Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...

01 липня 2025

Підприємливі громади

Підприємливі громади

Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...

01 липня 2025

Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?

Липневі каталоги можливостей: що нового для...

Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...