Однакові повноваження і можливості для всіх громад: Уряд схвалив законопроекти з пакету децентралізації

Два важливі проекти законів з пакету децентралізації схвалив Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 3 листопада:

  1. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою»;
  2. «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою».

Чітке розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів – одне із завдань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, проекти законів розроблені в межах Конституції України. Він акцентував увагу на визначенні законопроектами однакових повноважень для сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів відповідно до повноважень, якими були наділені органи місцевого самоврядування міст обласного значення та об’єднані територіальні громади.

Зміни вилучать із законодавства терміни і поняття, які втратили свою актуальність, зокрема: «місто обласного значення», «місто районного значення», «об’єднана територіальна громада».

«Це означає, що, нарешті, всі територіальні громади, без різниці, сільські вони чи міські, великі чи малі, отримують однакові повноваження і однакові можливості в плануванні свого розвитку. Розмежовуються і повноваження обласних та районних рад з урахуванням змін до Бюджетного кодексу. Усуваємо дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів. Законопроектами вилучаються повноваження районних, обласних рад, які передано громадам», - пояснив В’ячеслав Негода.

Він також додав, що зазначені законопроекти лише частково вирішують окремі питання з децентралізацією і розмежуванням повноважень. З часом, після прийняттям змін до Конституції України, яка закріпить нову систему територіального устрою та організацію місцевої влади, будуть прийняті нові редакції законів про місцеве самоврядування (муніципальний кодекс) та пакет інших законодавчих актів.

03.11.2021 - 17:23 | Переглядів: 3414
Однакові повноваження і можливості для всіх громад: Уряд схвалив законопроекти з пакету децентралізації

Теги:

закон В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

21 травня 2022

20 травня 2022

PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП

PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП

Керівники ЦНАП мають дуже широкий діапазон задач. Вони вирішують питання забезпечення, піклуються про команду,...

20 травня 2022

Намети, генератори та похідні ліжка: громади Полтавщини отримують допомогу від U-LEAD для облаштування переселенців

Намети, генератори та похідні ліжка: громади...

Полтавська область з перших днів російської агресії стала прихистком для багатьох людей, які вимушено покинули свої...

20 травня 2022

Селище Гостомель на Київщині стане містом – Уряд схвалив проект Постанови

Селище Гостомель на Київщині стане містом –...

Селище міського типу Гостомель Бучанського району Київської області планують віднести до категорії міст. Відповідний...