Продовження децентралізації – це спільна відповідальність учасників реформи, - в Києві розпочалася конференція “На шляху до Лугано: Децентралізація”
Сьогодні офіційно стартував процес підготовки до V Міжнародної конференції з питань реформ в Україні 2022 (URC 2022), що відбудеться наступного року у швейцарському місті Лугано.
Конференцію “На шляху до Лугано: Децентралізація” відкрили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Віце-президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс.
Денис Шмигаль подякував швейцарським партнерам за багаторічну і плідну підтримку. Стосовно децентралізації очільник Уряду зазначив:
«За оцінками наших міжнародних партнерів і українського суспільства, децентралізація – одна з найуспішніших реформ в Україні. Дійсно, ми вже створили нову територіальну основу для діяльності органів місцевого самоврядування. Усі громади в країні отримали рівні можливості для розвитку. Держава вже передала їм значну частину повноважень, ресурсів і відповідальності. Зокрема, фінансова децентралізація дозволила в бюджеті на 2022 рік збільшити власні доходи місцевих бюджетів територіальних громад на 79 млрд грн, до майже 590 млрд грн. Крім цього, децентралізація відбувається і в інших сферах: громади отримали земельні ресурси, створюють Центри адміністративних послуг, розвивають інфраструктуру тощо. Але реформа не завершена, попереду ще багато завдань, і деякі з них вимагають конституційних змін. Ці зміни вже напрацьовані. Тривають фінальні консультації щодо тексту законопроекту. Ми маємо план подальшої роботи. Переконаний, що наші спільні зусилля і надалі сприятимуть успішній реалізації реформи».
Ігнаціо Кассіс під час свого виступу сказав:
«Реформи – не розваги і не ігри. Реформи – це важка праця. Однак вони дуже потрібні для подолання викликів сьогодення, для добробуту людей. Важливо, щоб до реформ були залучені усі, бо великі зміни не робляться зверху вниз. Якість реформ і те, як вони будуть прийняті, залежать від консультацій з усіма стейкхолдерами. Цей процес вимагає більше часу, але у підсумку є ефективнішим та сталим. Влада та українське суспільство мають разом багато працювати задля реформ. Це спільна відповідальність для досягнення спільного процвітання. Усі партнери з розвитку та зокрема Швейцарія продовжуватимуть підтримувати зусилля України щодо досягнення її амбітних цілей».
Більше цитат спікерів конференції – у наших наступних повідомленнях.
Фото: Урядовий портал
Поділитися новиною:
27 вересня 2023
Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану - експертне роз'яснення
Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану -...
Радник U-LEAD прояснює повноваження роботодавців, права працівників, загальні положення, за якими працівник може...
27 вересня 2023
Укриття в школах та лікарнях можна будувати без окремого відведення землі
Укриття в школах та лікарнях можна будувати без...
В умовах тривалої повномасштабної агресії російської федерації проти України нагальним є збільшення фонду захисних...
27 вересня 2023
Як громада зуміла не лише знайти шляхи утримання локального бізнесу, але й залучити нових інвесторів
Як громада зуміла не лише знайти шляхи...
Бердичівська громада, що на Житомирщині, складається лише з трьох населених пунктів, але досить...
27 вересня 2023
Нові вакансії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»
Нові вакансії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розширює свою діяльність та оголошує конкурс на наступні посади: Менеджер з грантів –...