Продовження децентралізації – це спільна відповідальність учасників реформи, - в Києві розпочалася конференція “На шляху до Лугано: Децентралізація”

Сьогодні офіційно стартував процес підготовки до V Міжнародної конференції з питань реформ в Україні 2022 (URC 2022), що відбудеться наступного року у швейцарському місті Лугано.

Конференцію “На шляху до Лугано: Децентралізація” відкрили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Віце-президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс.

 

 

Денис Шмигаль подякував швейцарським партнерам за багаторічну і плідну підтримку. Стосовно децентралізації очільник Уряду зазначив:

«За оцінками наших міжнародних партнерів і українського суспільства, децентралізація – одна з найуспішніших реформ в Україні. Дійсно, ми вже створили нову територіальну основу для діяльності органів місцевого самоврядування. Усі громади в країні отримали рівні можливості для розвитку.  Держава вже передала їм значну частину повноважень, ресурсів і відповідальності. Зокрема, фінансова децентралізація дозволила в бюджеті на 2022 рік збільшити власні доходи місцевих бюджетів територіальних громад на 79 млрд грн, до майже 590 млрд грн. Крім цього, децентралізація відбувається і в інших сферах: громади отримали земельні ресурси, створюють Центри адміністративних послуг, розвивають інфраструктуру тощо. Але реформа не завершена, попереду ще багато завдань, і деякі з них вимагають конституційних змін. Ці зміни вже напрацьовані. Тривають фінальні консультації щодо тексту законопроекту. Ми маємо план подальшої роботи. Переконаний, що наші спільні зусилля і надалі сприятимуть успішній реалізації реформи».

 

 

Ігнаціо Кассіс під час свого виступу сказав:

«Реформи – не розваги і не ігри. Реформи – це важка праця. Однак вони дуже потрібні для подолання викликів сьогодення, для добробуту людей. Важливо, щоб до реформ були залучені усі, бо великі зміни не робляться зверху вниз. Якість реформ і те, як вони будуть прийняті, залежать від консультацій з усіма стейкхолдерами. Цей процес вимагає більше часу, але у підсумку є ефективнішим та сталим. Влада та українське суспільство мають разом багато працювати задля реформ. Це спільна відповідальність для досягнення спільного процвітання. Усі партнери з розвитку та зокрема Швейцарія продовжуватимуть підтримувати зусилля України щодо досягнення її амбітних цілей».

Більше цитат спікерів конференції – у наших наступних повідомленнях.

 

Фото: Урядовий портал

Теги:

Денис Шмигаль міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

26 травня 2022

Чортків і латвійське Талсі стануть містами-побратимами

Чортків і латвійське Талсі стануть...

У червні латвійське місто Талсі стане містом побратимом українського Чорткова, що на Тернопільщині. Про це...

26 травня 2022

Будівництво мосту, встановлення адресних табличок, відкриття Центру безпеки в Східницькій громаді

Будівництво мосту, встановлення адресних...

Рентабельність Східницьких готелів впала. Іван Піляк, голова Східницької територіальної громади пов’язує це з...

26 травня 2022

Уряд змінив порядок виплати компенсації особам, які надають послуги з догляду

Уряд змінив порядок виплати компенсації особам,...

Уряд опублікував постанову Кабінету Міністрів України №591, яка оновила порядки виплати компенсації особам, які...

26 травня 2022

Молодь Чернігівщини – на волонтерському фронті

Молодь Чернігівщини – на волонтерському фронті

Авторка: Олена Фокша Фото зі сторінки Корюківського молодіжного центру "КУБ" в ФБ, а також молодіжної організації...