Проєкт «PROSTO: Покращення доступності послуг в Україні» оголошує про проведення презентації та обговорення з групами стейкхолдерів законопроекту (5849), який, зокрема, спрямовано на зміну підходів до надання адміністративних послуг соціального характеру.
В контексті децентралізації та укрупнення районів (РДА, в т. ч. управлінь соціального захисту населення) загострилось питання вибору підходів до надання адміністративних послуг соціального характеру. Зокрема, Уряд (Мінсоцполітики) розробив законопроект (5849), яким передбачається надання адміністративних послуг соціального характеру територіальними громадами виключно у форматі фронт-офісу, а бек-офісом виступатиме новостворений ЦОВВ (Національна соціальна сервісна служба України).
Питання надання адміністративних послуг соціального характеру впливає на широку кількість стейкхолдерів, в тому числі, на всі територіальні громади та мільйони українців, що користуються цими послугами. Саме тому, презентація та детальне обговорення дискусійних питань дозволить врахувати рекомендації органів місцевого самоврядування ще на етапі прийняття законопроекту, що в подальшому значно полегшить його імплементацію.
За результатами обговорення узгоджені позиції буде передано суб’єктам прийняття рішень.
Пріоритетно до участі в обговоренні запрошуються заступники міських голів, відповідальні за сферу соцзахисту, керівники департаментів/управлінь соціального захисту населення та керівники ЦНАП.
Захід буде відбуватись онлайн, програма заходу знаходиться у формі для реєстрації.
4 листопада, 11:00. Для представників колишніх міст обласного значення. Прохання реєструватись за посиланням: https://goo.su/8SVE
4 листопада, 15:00. Для представників інших територіальних громад. Прохання реєструватись за посиланням: https://goo.su/8svi
5 листопада, 15:00. Для представників управлінь соціального захисту населення РДА. Прохання реєструватись за посиланням: https://goo.su/8SVi
Теги:
адміністративні послуги соціальні послуги анонс
Джерело:
Проєкт «PROSTO: Підтримка доступності послуг в Україні, 2021-2023»
24 червня 2026
Анонс: круглий стіл «Місцева статистика»
Анонс: круглий стіл «Місцева статистика»
Дата: понеділок, 29 червня 2026 року Час: 14:00 - 16:00 Місце проведення: Українське національне інформаційне...
24 червня 2026
«Середа з U-LEAD»: каталог інформаційних заходів для громад на липень 2026 року
«Середа з U-LEAD»: каталог інформаційних...
У липні Програма «U-LEAD з Європою» проведе серію інформаційних заходів для представників органів місцевого...
24 червня 2026
25 червня – онлайн-лекція «Сторітелінг як інструмент переконання та впливу»
25 червня – онлайн-лекція «Сторітелінг як...
25 червня 2026 року о 15.00 відбудеться безоплатна онлайн-лекція «Сторітелінг як інструмент переконання та впливу»...
24 червня 2026
Досвід українських громад на шляху до ЄС — у фокусі брюссельського семінару
Досвід українських громад на шляху до ЄС — у...
29 червня в Європейському комітеті регіонів у Брюсселі відбудеться семінар «Місцева готовність до вступу в ЄС»,...