Громади чекають чітких правил вирішення питань адміністративно-територіального устрою – результати обговорення законопроекту №4664

У законопроекті №4664 запропонована модель, яка дозволяє в межах чинної Конституції навести лад у процедурах вирішення питань адміністративно-територіального устрою (АТУ) країни, надати органам місцевого самоврядування певні орієнтири і зменшити рівень політизації питань АТУ.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час круглого столу «Адміністративно-територіальний устрій: нові реалії та нові правила», організованого Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Мінрегіоном.

«У цьому законопроекті ми закладаємо усе, що, на нашу думку, можливо зробити зараз, до внесення змін до Конституції. Це дозволить впорядкувати основні процедури вирішення питань адміністративно-територіального устрою, привести законодавство у відповідність до сучасних умов, у тому числі - скасувати нарешті досі чинний Указ Президії Верховної Ради УРСР від 12 березня 1981 р. №1654-Х "Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР". Але, звичайно, без змін до Основного закону, усі питання вирішити не вдасться», - сказав В’ячеслав Негода.

За словами заступника міністра, найскладнішим питанням законопроекту є визначення базової адміністративно-територіальної одиниці. Неоднозначне тлумачення системи адміністративно-територіального устрою в Конституції України, вимагає додаткового правового аналізу щодо можливості запровадження поняття "громада".

Водночас законопроект унормовує такі процедури:

  • визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад;
  • віднесення населених пунктів до категорії міст, віднесення сіл до категорії селищ;
  • утворення, ліквідація, встановлення (зміна) меж районів, визначення та зміна їх адміністративних центрів, встановлення, зміна меж населених пунктів;
  •  найменування, перейменування адмінтеродиниць;
  • тощо.

 ПРЕЗЕНТАЦІЯ МІНРЕГІОНУ

Більшість учасників заходу – народні депутати, експерти, представники органів місцевого самоврядування та їхніх асоціацій - погодилися, що законопроект про вирішення питань адміністративно-територіального устрою дійсно треба приймати, не чекаючи змін до Конституції. При цьому думки щодо окремих положень презентованої редакції законопроекту розійшлися. Зокрема позиції різнилися щодо суб’єктів повноважень у вирішенні питань АТУ, складності процедур тощо.

Частина учасників круглого столу висловлювали пропозиції про необхідність прийняття спочатку змін до Конституції, на думку інших - законопроект варто приймати у першому читанні і вирішувати усі розбіжності до другого читання.


Круглий стіл відбувся за сприяння і підтримки Проекту (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («Говерла») та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

 

 

20.09.2021 - 18:10 | Переглядів: 1339
Громади чекають чітких правил вирішення питань адміністративно-територіального устрою – результати обговорення законопроекту №4664

Приєднані зображення:

Приєднані файли:

Теги:

Засади АТУ АТУ В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 жовтня 2021

Дев’ять підказок для надійної стратегії місцевого розвитку. Польський досвід місцевого розвитку

Дев’ять підказок для надійної стратегії...

Радомир МАТЧАК – управлінець із 20-річним досвідом роботи як на центральному, так і на регіональному рівнях....

13 жовтня 2021

Розпочався конкурсний відбір проєктів для карпатських громад

Розпочався конкурсний відбір проєктів для...

 Сьогодні офіційно стартував Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад-2022 у межах проєкту «Карпатська мережа...

13 жовтня 2021

Піклувальна рада закладів освіти громади - запис вебінару

Піклувальна рада закладів освіти громади -...

Що потрібно знати про піклувальну раду закладів освіти громади? Усі деталі створення і діяльності дізнавалися від...

13 жовтня 2021

Перші земельні торги у формі електронних аукціонів вже оголошено

Перші земельні торги у формі електронних...

Автор: Роман Романко,експерт з просторового планування та управління природними ресурсами Програми «U-LEAD з...

13 жовтня 2021

На конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування–2021» надійшло понад сто заявок 

На конкурс «Кращі практики місцевого...

Цьогоріч на Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» надійшло 112 заявок від органів місцевого...