Ситуація з передачею майна громадам проявила гостру потребу у прийнятті закону про комунальну власність, - В’ячеслав Негода

Передача майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад майже завершена. На початок вересня більше 23 тисяч об’єктів передано у комунальну власність. Такі дані обласні державні адміністрації надали Мінрегіону. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час засідання Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Не прийняті рішення по 19 об’єктах щодо їх передачі в комунальну власність, зокрема, через судові процеси по окремим з них. Є випадки, коли районна рада не приймала відповідні рішення і об’єкт залишився на її балансі.

«Найбільше об’єктів, по яких не прийнято рішення щодо передачі громадам - у Харківській та Чернігівській областях – по 5 у кожній. Більшість з них – це заклади системи охорони здоров’я. Основна причина такої ситуації - деструктивна позиція окремих районних і місцевих рад. Перші – не передають, другі – не приймають. Наприклад, Кропивницьку центральну районну лікарню міська рада відмовляється приймати у комунальну власність. Це порушення закону. Обласні державні адміністрації, в яких є такі випадки, повинні вжити всіх законних заходів впливу на дії чи бездіяльність органів місцевого самоврядування, щоб виправити ситуацію», - наголосив В’ячеслав Негода.

Він зазначив, що Мінрегіон тримає питання на контролі.

За результатами розгляду цього питання на засіданні Комітету, Мінрегіон звернеться до місцевих державних адміністрацій, громад, асоціацій органів місцевого самоврядування з проханням надати більш детальну інформацію щодо проблемних об’єктів.

Заступник Міністра звернув увагу Комітету, що ситуація з передачею майна районів у комунальну власність громад проявила гостру потребу у прийнятті закону про комунальну власність і змін до Закону «Про співробітництво територіальних громад».

08.09.2021 - 18:33 | Переглядів: 4005
Ситуація з передачею майна громадам проявила гостру потребу у прийнятті закону про комунальну власність, - В’ячеслав Негода

Теги:

майно В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 травня 2022

27 травня 2022

Місцеве самоврядування усієї країни проявило свою ефективність та об’єдналося для перемоги України, - В’ячеслав Негода

Місцеве самоврядування усієї країни проявило...

Органи місцевого самоврядування, як і вся Україна, проходять зараз надважке випробування. І перші три місяці...

27 травня 2022

Зеленодольська громада завжди готова прийти на допомогу, - міський голова Дмитро Невеселий

Зеленодольська громада завжди готова прийти на...

  Зеленодольськ – невеличке і гарне місто Криворізького району на південному краю Дніпропетровської області....

27 травня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» представив свої напрацювання з розвитку просторового планування

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» представив свої...

«Розуміючи особливості військового часу, ми маємо пам’ятати, що досить скоро розпочнеться відбудова країни. І на наше...