Ситуація з передачею майна громадам проявила гостру потребу у прийнятті закону про комунальну власність, - В’ячеслав Негода

Передача майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад майже завершена. На початок вересня більше 23 тисяч об’єктів передано у комунальну власність. Такі дані обласні державні адміністрації надали Мінрегіону. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час засідання Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Не прийняті рішення по 19 об’єктах щодо їх передачі в комунальну власність, зокрема, через судові процеси по окремим з них. Є випадки, коли районна рада не приймала відповідні рішення і об’єкт залишився на її балансі.

«Найбільше об’єктів, по яких не прийнято рішення щодо передачі громадам - у Харківській та Чернігівській областях – по 5 у кожній. Більшість з них – це заклади системи охорони здоров’я. Основна причина такої ситуації - деструктивна позиція окремих районних і місцевих рад. Перші – не передають, другі – не приймають. Наприклад, Кропивницьку центральну районну лікарню міська рада відмовляється приймати у комунальну власність. Це порушення закону. Обласні державні адміністрації, в яких є такі випадки, повинні вжити всіх законних заходів впливу на дії чи бездіяльність органів місцевого самоврядування, щоб виправити ситуацію», - наголосив В’ячеслав Негода.

Він зазначив, що Мінрегіон тримає питання на контролі.

За результатами розгляду цього питання на засіданні Комітету, Мінрегіон звернеться до місцевих державних адміністрацій, громад, асоціацій органів місцевого самоврядування з проханням надати більш детальну інформацію щодо проблемних об’єктів.

Заступник Міністра звернув увагу Комітету, що ситуація з передачею майна районів у комунальну власність громад проявила гостру потребу у прийнятті закону про комунальну власність і змін до Закону «Про співробітництво територіальних громад».

08.09.2021 - 18:33 | Переглядів: 2001
Ситуація з передачею майна громадам проявила гостру потребу у прийнятті закону про комунальну власність, - В’ячеслав Негода

Теги:

майно В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 вересня 2021

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким...

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

24 вересня 2021

Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін

Про утворення старостинських округів та...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад 01...

23 вересня 2021

Як громада може впливати на розвиток бібліотек: створення піклувальних рад

Як громада може впливати на розвиток бібліотек:...

Авторка: Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна» Сьогодні бібліотеки змінюють...