Представництво ЄС в Україні відзначило прогрес Житомирської області у децентралізації та запобіганні й протидії корупції

 

Делегація Представництва ЄС в Україні спільно з представниками «U-LEAD з Європою» та Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) відвідали Житомир та обговорили підтримку ЄС України у сферах децентралізації та запобігання і протидії корупції.


Візит розпочався із низки зустрічей з місцевою владою – першою заступницею голови Житомирської обласної державної адміністрації Наталією Остапченко, головою Житомирської обласної ради Володимиром Федоренком та заступником голови Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою. Децентралізація, верховенство права та боротьба з корупцією були у фокусі цих зустрічей.

Ксав’є Камю, очільник відділу Належного врядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні, відзначив, що децентралізація, верховенство права та боротьба з корупцією є одними із найдинамічніших реформ в Україні за останні роки та одним із ключових пріоритетів підтримки ЄС Україні.

«Я із задоволенням побачив на місцях у Житомирській області результати спільних зусиль флагманських програм ЄС: «U-LEAD з Європою» та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні у боротьбі з корупцією та сприянні доброчесності інститутів підтримки належного місцевого самоврядування. Я пишаюся численними відчутними результатами у сфері належного місцевого врядування, прозорості та надання послуг, досягнутими завдяки міцному партнерству між інституціями ЄС, державами-членами ЄС та українськими партнерами на рівні Житомирської області, міста та громади, а також місцевим громадянським суспільством та бізнес-спільнотою. Зі зростанням ролі місцевої влади стає все важливішим поєднувати та координувати нашу діяльність як щодо реформи децентралізації, так і щодо боротьби з корупцією. Я вірю, що прогрес в обох напрямках матиме позитивний наскрізний вплив також і на інші сектори реформ. Саме тому ми продовжимо підтримувати Житомирщину та інші регіони України у цих масштабних зусиллях з реформування», – наголосив Ксав’є Камю.

 

 

Регіон є гарним прикладом широкого та відчутного впливу децентралізації, що охоплює різні аспекти місцевого життя. Делегація відвідала регіональний офіс U-LEAD у Житомирі та взяла участь в дискусії у форматі круглого столу з головами громад Житомирської області. Зустріч була організована «U-LEAD з Європою» для обговорення того, як потенціал децентралізації може бути корисним для просування доброчесності та боротьби з корупцією на місцевому рівні.

Директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель:

«Обмін із нашими партнерами в Житомирській області надав важливу інформацію про майбутні потреби для успішного впровадження реформи децентралізації та забезпечення сталого місцевого самоврядування. Він також є прикладом тісної співпраці між «U-LEAD з Європою» та Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні для сприяння місцевому самоврядуванню, яке є прозорим, цілісним та реагує на потреби громадян. Прямуючи разом, ми залишаємося надійним партнером громад зараз і в наступні роки».

Делегація також провела зустріч із заступницею міського голови Житомира Світланою Ольшанською, під час якої обговорили зусилля міста, спрямовані на боротьбу з корупцією. З 2018 року Житомир бере участь у програмі Антикорупційної ініціативи ЄС «Міста доброчесності» та впроваджує інструменти з підвищення прозорості та підзвітності виконавчої влади.

Керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен:

«Ми раді відзначити, що Житомир показує прогрес у сфері посилення доброчесності. За підтримки EUACI, Житомир запустив Геопортал з відкритими даними, провів оцінку корупційних ризиків та розробив і затвердив Муніципальний план доброчесності для подолання корупційних ризиків».

Приєднані зображення:

Теги:

корупція міжнародна підтримка

Область:

Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

30 листопада 2021

Бюджети громад: Парламент прийняв в цілому законопроєкт №5600

Бюджети громад: Парламент прийняв в цілому...

30 листопада Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №5600 «Про внесення змін до...

30 листопада 2021

Проєкт змін до Конституції в частині децентралізації: що передбачає і які подальші кроки

Проєкт змін до Конституції в частині...

30 листопада на сайті парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування,...

30 листопада 2021

Парламентський комітет оприлюднив проєкт змін до Конституції в частині децентралізації

Парламентський комітет оприлюднив проєкт змін...

На сайті парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...

30 листопада 2021

95 заявок від громад на інституційну підтримку у створенні ЦНАП отримав проєкт PROSTO

95 заявок від громад на інституційну...

95 заявок із 24 областей України надіслали представники органів місцевого самоврядування для отримання інституційної...

29 листопада 2021

Громадські простори в малих містах: досвід містечка Копичинці

Громадські простори в малих містах: досвід...

Що не так із громадськими просторами українських містечок і з якими викликами стикаються керівники громад і...