У Іллінецькій громаді розповіли, як стимулюють роботу лікарів

Заробітна плата сімейного лікаря в Іллінецькій громаді на Вінниччині становить до 18 тисяч гривень. Також медики можуть отримувати стимулюючі надбавки за якість надання медичних послуг.


Про це повідомив головний лікар місцевого Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Бабушок під час онлайн-візиту до Іллінецької територіальної громади, організованому Програмою «U-LEAD з Європою», передає Укрінформ.

"Якщо правильно розуміти переваги цієї реформи охорони здоров'я, то це дає велике поле діяльності керівнику медичного закладу. Ми відійшли від тарифної сітки оплати праці медичних працівників. У нас є один документ, який регламентує обіг фінансів, – це колективний договір, який розроблявся і приймався на зборах трудового колективу. Заробітна плата сімейного лікаря зросла до 18 тисяч гривень, якщо сімейний лікар обслуговує нормативну кількість декларацій. Тобто, норматив для сімейного лікаря становить 1800 людей, і за цю кількість пацієнтів він отримує 18 тисяч гривень зарплати. Зарплата медсестри сімейного лікаря становить рівно половину від зарплати цього лікаря", - сказав Олександр Бабушок.

Він поінформував, що, крім основної зарплати, сімейні лікарі та їхні медсестри можуть отримувати стимулюючі надбавки.

"У нас розроблено механізм стимулювання роботи сімейного лікаря, медсестри і тієї бригади, яка надає медичну допомогу. Ми розробили показники доплати за якість обслуговування, при розробці яких ми брали досвід ВООЗ. Ці показники вираховують щоквартально. Є 4 головні критерії – раннє виявлення онкохвороби, раннє виявлення туберкульозу, виконання календаря щеплень і відсутність скарг у пацієнтів. За кожен показник можна заробити до 2,5 балів. Усі ці бали у підсумку можуть призвести до 10% надбавки від зарплати сімейного лікаря. Тобто, додатково можна заробити ще 1800 гривень, для медсестри до 900 гривень додаткового заробітку може бути", - додав керівник закладу.

Іллінецький міський голова Володимир Ящук зазначив, що їхня територіальна громада однією з перших у Вінницькій області взяла під опіку сімейну медицину. Він визнав, що на початку і сам не був упевненим в успішності такого кроку.

"Було багато труднощів, було багато проблемних питань. Бо не було практики того, як ми маємо далі жити, на кого маємо рівнятися, на кого подивитися. Ми йшли своїм шляхом, і результати, які є, думаю, ми можемо ними пишатися. Я вважаю, що медицина повинна бути для людей похилого віку, для дітей, для людей, які не спроможні забезпечити і оплатити собі медичне страхування чи обслуговування. Для цього є влада, яка повинна їм у цьому допомогти", - сказав Володимир Ящук.

Він вважає, що фінансування медицини, освіти, культури і науки повинна брати на себе громада.

На території Іллінецької міської територіальної громади проживає майже 22 тисячі мешканців. У складі територіальної громади - 30 населених пунктів, бюджет громади становить 215 мільйонів гривень.

 

 

Теги:

медицина

Область:

Вінницька область

Громади:

Іллінецька територіальна громада

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2021

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Синевирська громада створена торік у листопаді. Щороку цей край відвідують понад двісті тисяч туристів – це відомий...

22 липня 2021

Сад на місті звалища та діамантовий кратер: чим може здивувати туристів Іллінецька громада

Сад на місті звалища та діамантовий кратер: чим...

Іллінецька громада, що на Вінниччині, за роки свого існування втілила не один проєкт. Тут на місці сміттєзвалища...

20 липня 2021

Як громаді на Львівщині вдалося сформувати більш якісну освітню мережу

Як громаді на Львівщині вдалося сформувати...

Бібрська громада на Львівщині за допомогою Програми "U-LEAD з Європою" сформувала якісну освітню мережу. Про це...

19 липня 2021

Освітній простір для особливих дітей - проект Добровеличківської громади

Освітній простір для особливих дітей - проект...

Добровеличківська громада, що на Кіровоградщині, об’єднала 31 населений пункт. Тут живуть майже 15 тисяч людей....

16 липня 2021

Курахівська громада - телемедицина – крок до сучасної медицини

Курахівська громада - телемедицина – крок до...

У Курахівській громаді, що на Донеччині, проживають 45 тисяч людей. Обслуговують жителів лише 17 лікарів. Медики не...