Чи варто чекати нової редакції закону про місцеве самоврядування: на Івано-Франківщині відбувся відкритий діалог про децентралізацію

 

Проект нової редакції закону про місцеве самоврядування, що розробляв Мінрегіон спільно з експертами в межах чинної Конституції, вже готовий. Але як окремий законопроект він реєструватися не буде. Ці зміни ляжуть в основу ініційованого Президентом Муніципального кодексу, який узгоджуватиметься з майбутніми змінами до Конституції в частині децентралізації.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час відкритого діалогу щодо становлення територіальних громад Івано-Франківської області в контексті реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, який відбувся сьогодні селі Космач на Івано-Франківщині.

«Усі ж поточні питання, неузгодженості і неточності, які зараз заважають ефективно працювати органам місцевого самоврядування, ми зібрали в один пакет змін до податкового та бюджетного законодавства, змін, що стосуватимуться освітніх, соціальних та інших послуг, і найближчим часом зареєструємо відповідний законопроект», - повідомив В’ячеслав Негода.

Він також нагадав, що на другому читанні в Парламенті знаходить законопроект №4298 про місцеві державні адміністрації, що впорядковує діяльність МДА, які мають бути партнерами для органів місцевого самоврядування, а не начальниками чи контролерами.

«Зараз законодавство і Конституція дозволяють МДА не лише забезпечувати законність на територіях, а й контролювати ефективність виконання громадами делегованих повноважень. При цьому чітких процедур нагляду і контролю немає. Ми ж усі зацікавлені у тому, щоб у доцільність рішень громад не втручався ніхто. А от перевіряти ці рішення на законність держава таки має і для цього ми разом повинні створити чіткий, справедливий і зрозумілий для усіх механізм, який і закладений у законопроекті №4298. В подальшому, після змін до Конституції, ми передбачаємо створення інституту префектів, який, наголошу, допомагатиме громадам не порушувати закон, а не «кошмаритиме» їх, як подекуди говорять», - зазначив В’ячеслав Негода. 

Заступник Міністра також розповів про портал спроможності громад, який дасть можливість бачити проблеми в громадах, швидко реагувати на них, знаходити причини і допомагати громадам.

 

На тему: Кожна громада матиме змогу об’єктивно оцінити результати своєї роботи

 

Партнер відкритих діалогів, які розпочало міністерство в регіонах, - Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Учасники заходів обговорюють питання індикаторів визначення спроможності територіальних громад; шляхи зміцнення їх фінансової спроможності; ефективність управління ресурсами громад у контексті законодавчих новел (презентація); якісні публічні послуги для населення та інші.

04.06.2021 - 12:14 | Переглядів: 3131

Приєднані зображення:

Приєднані файли:

Теги:

В'ячеслав Негода створення спроможних громад

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 травня 2022

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО - тема вебінару 20 травня

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО...

20 травня 2022 року шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» проведе вебінар щодо...

16 травня 2022

55 громад Дніпропетровщини виконали план по доходам за 4 місяці 2022 року

55 громад Дніпропетровщини виконали план по...

Про фінансові результати громад Дніпропетровщини та можливі ризики говорили учасники інформаційної сесії «Підсумки...

16 травня 2022

Питання соціального захисту та соціального забезпечення обговорять на заході АМУ

Питання соціального захисту та соціального...

18 травня о 10:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України  проводить Діалоговий захід з питань соціального...

16 травня 2022

Кремінська громада з Луганщини продовжує надавати послуги своїм мешканцям в окупації

Кремінська громада з Луганщини продовжує...

  Громада відновила надання освітніх, соціальних, медичних послуг та виплату заробітних плат своїм мешканцям,...