Голова обласної ради охарактеризував ситуацію, що склалася довкола об’єднання громад у державі та на Харківщині зокрема.
«Ухвалений закон про добровільне об’єднання територіальних громад є складовою Концепції щодо реформування органів місцевого самоврядування і регіональної політики.
Минулого року у нашій державі було створено 159 об’єднаних територіальних громад, які об’єднали близько тисячі маленьких громад з 12 тисяч, що є в Україні.
Вже 25 жовтня 2015 року у 159 об’єднаних громадах відбулися вибори депутатського корпусу і керівних органів. І ці громади вийшли на самостійний бюджет. Тобто, вони не працюють ні з районом, ні з областю, а винятково напряму з Міністерством фінансів. У них є змога приймати програми соціального та економічного розвитку, бюджет об’єднаної територіальної громади та інвестиційні програми», - розповів Сергій Чернов.
За його словами, у Харківській області на сьогодні «створено три об’єднані територіальні громади. Одна з них, Старосалтівська Вовчанського району, виходить на вибори 27 березня поточного року.
Інші дві об’єднані територіальні громади, відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації, вже створені, і проходять процедуру юридичної легалізації на урядовому рівні. Це Пісочинська територіальна громада, до якої ввійшли Пісочинська, Коротичанська та Березівська селищні ради, та Мереф’янська об’єднана громада у складі Мереф’янської міської ради та Утківської сільської ради. Вибори в цих громадах будуть призначені Центральною виборчою комісією для перезавантаження керівних органів та надання громадам можливості працювати за новими, розширеними можливостями».
Цей шлях, підкреслює голова обласної ради, пройшли майже всі європейські країни, щоб громади стали спроможними виконувати власні повноваження, надавати населенню якісні адміністративні послуги, соціальну та медичну допомогу якомога ближче до місця проживання людей.
«Хочу наголосити, найважливіше тут – не об’єднання заради об’єднання, а створення самодостатніх громад з відповідною податковою базою, що давала б змогу виділяти кошти на розвиток громади. Об’єднані територіальні громади, крім додаткових податків, отримають у своє розпорядження найголовніше – землю, яка знаходиться за межами сільської чи селищної ради, але в межах об’єднаної громади. У разі вивіреного стратегічного рішення вже через рік люди побачать переваги об’єднання громад», - зазначив Сергій Чернов.
05 липня 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 липня 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 липня 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 липня 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...