Анонс! 3 червня - другий вебінар з обміну кращими практиками місцевого самоврядування

3 червня у форматі відеоконференції відбудеться вебінар з обміну кращими практиками «Якісні освітні послуги: від дитячого садка – до університету третього віку».


Під час заходу йтиметься  про практичний досвід згуртування громади навколо ідей у сфері надання освітніх послуг та їх успішної реалізації спільно з мешканцями/-ками чи місцевою владою.

Мета вебінару: детальна презентація і обговорення окремих практик-переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року:

1. Практика «Створення сервісного освітнього методичного центру «SOM-hub» в місті Дружківка Донецької області має стати натхненним прикладом для освітянської спільноти, адже для навчання дорослих потрібні не тільки методисти/-ки, які володіють інноваційними технологіями та методиками, а й сучасно оснащений освітній простір. З цією метою 2 роки поспіль методична служба міста брала участь у міському Громадському проєкті «Бюджет участі», зокрема з проєктом «SOM-hub». Громада активно підтримала цей проєкт. На платформі «SOM hub» було впроваджено (на заміну нарадам та зборам) нові форми роботи з педагогічним колективом: методичні вітальні, педагогічні кав’ярні, вебвітрини, педагогічний апгрейд, проведено 30 тренінгів, 10 майстер-класів, професійні конкурси «Учитель року», «Мій дебют», віртуальний конкурс «Аукціон педагогічних ідей». І це далеко не повний перелік діяльності в рамках «SOM-hub».

2. Практика «Створення системи надання освітніх та корекційних послуг для надання всебічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами в місті Чугуїв Харківської області».

На базі Інклюзивно-ресурсного центру та Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС», за участі міської ради реалізовано проєкт, який охоплює як інклюзивне навчання, так і реабілітацію дітей з особливими потребами та інтеграцію їх у навчальний процес та повноцінне життя.

Як з цегляної коробки за кілька років створити передовий центр, аналогів якому немає у більшості країн Європи? Як фахівці/-чині Центру розробляють та впроваджують фізіотерапевтичні, психологічні та педагогічні інновації? Звідки муніципалітет знаходить кошти та як відшукує дороговартісне та дуже специфічне обладнання (аналоги деяких тренажерів та комп’ютерних програм в Україні є тільки у цьому центрі)? Чи може такий заклад заробляти чи він буде «тягарем» для бюджету громади? Чи реально супроводжувати розвиток дитини з перших хвилин її народження у громаді і яка у цьому роль місцевого самоврядування? Якщо ви хочете отримати відповіді на ці питання – долучайтесь до нашого заходу та запитуйте людей, які це зробили, додатково.

Очікуваний результат вебінару: надихнути учасників/-ць заходу на подібні дії у своїх громадах, оскільки у кожного і кожної буде можливість ставити запитання та почути конкретні відповіді від спікерів і спікерок.

Серед спікерів і спікерок:

  • В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, голова конкурсної комісії
  • Роман Лозинський, народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  • Олександр Літвінов, народний депутат України, голова підкомітету з питань житлової політики та житлового господарства Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  • Галина Мінаєва, Чугуївська міська голова (Харківська область)
  • Олександр Лисенко, директор Центру соціальної реабілітації «Шанс»
  • Наталія Слесаренко, заступниця Дружківського міського голови (Донецька область)
  • Людмила Соловйова, співавторка практики, учителька

Цільова аудиторія: представники/-ці органів місцевого самоврядування України всіх рівнів, громадські активісти/-ки, батьки, вчительська спільнота та просто небайдужі мешканці/-ки українських громад.

Захід організовується Міністерством розвитку громад та територій України спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Проєкт програми вебінару є ТУТ.

Реєстрація відкрита за посиланням https://forms.gle/pU3FVgeJh7z36hbaA

Захід відбудеться онлайн (на платформі Zoom, лінк буде надіслано напередодні вебінару зареєстрованим учасникам/-цям).

28.05.2021 - 14:34 | Переглядів: 2242
Анонс! 3 червня - другий вебінар з обміну кращими практиками місцевого самоврядування

Теги:

анонс Кращі практики освіта

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 травня 2022

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО - тема вебінару 20 травня

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО...

20 травня 2022 року шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» проведе вебінар щодо...

16 травня 2022

55 громад Дніпропетровщини виконали план по доходам за 4 місяці 2022 року

55 громад Дніпропетровщини виконали план по...

Про фінансові результати громад Дніпропетровщини та можливі ризики говорили учасники інформаційної сесії «Підсумки...

16 травня 2022

Питання соціального захисту та соціального забезпечення обговорять на заході АМУ

Питання соціального захисту та соціального...

18 травня о 10:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України  проводить Діалоговий захід з питань соціального...

16 травня 2022

Кремінська громада з Луганщини продовжує надавати послуги своїм мешканцям в окупації

Кремінська громада з Луганщини продовжує...

  Громада відновила надання освітніх, соціальних, медичних послуг та виплату заробітних плат своїм мешканцям,...