Анонс! 3 червня - другий вебінар з обміну кращими практиками місцевого самоврядування

3 червня у форматі відеоконференції відбудеться вебінар з обміну кращими практиками «Якісні освітні послуги: від дитячого садка – до університету третього віку».


Під час заходу йтиметься  про практичний досвід згуртування громади навколо ідей у сфері надання освітніх послуг та їх успішної реалізації спільно з мешканцями/-ками чи місцевою владою.

Мета вебінару: детальна презентація і обговорення окремих практик-переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року:

1. Практика «Створення сервісного освітнього методичного центру «SOM-hub» в місті Дружківка Донецької області має стати натхненним прикладом для освітянської спільноти, адже для навчання дорослих потрібні не тільки методисти/-ки, які володіють інноваційними технологіями та методиками, а й сучасно оснащений освітній простір. З цією метою 2 роки поспіль методична служба міста брала участь у міському Громадському проєкті «Бюджет участі», зокрема з проєктом «SOM-hub». Громада активно підтримала цей проєкт. На платформі «SOM hub» було впроваджено (на заміну нарадам та зборам) нові форми роботи з педагогічним колективом: методичні вітальні, педагогічні кав’ярні, вебвітрини, педагогічний апгрейд, проведено 30 тренінгів, 10 майстер-класів, професійні конкурси «Учитель року», «Мій дебют», віртуальний конкурс «Аукціон педагогічних ідей». І це далеко не повний перелік діяльності в рамках «SOM-hub».

2. Практика «Створення системи надання освітніх та корекційних послуг для надання всебічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами в місті Чугуїв Харківської області».

На базі Інклюзивно-ресурсного центру та Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС», за участі міської ради реалізовано проєкт, який охоплює як інклюзивне навчання, так і реабілітацію дітей з особливими потребами та інтеграцію їх у навчальний процес та повноцінне життя.

Як з цегляної коробки за кілька років створити передовий центр, аналогів якому немає у більшості країн Європи? Як фахівці/-чині Центру розробляють та впроваджують фізіотерапевтичні, психологічні та педагогічні інновації? Звідки муніципалітет знаходить кошти та як відшукує дороговартісне та дуже специфічне обладнання (аналоги деяких тренажерів та комп’ютерних програм в Україні є тільки у цьому центрі)? Чи може такий заклад заробляти чи він буде «тягарем» для бюджету громади? Чи реально супроводжувати розвиток дитини з перших хвилин її народження у громаді і яка у цьому роль місцевого самоврядування? Якщо ви хочете отримати відповіді на ці питання – долучайтесь до нашого заходу та запитуйте людей, які це зробили, додатково.

Очікуваний результат вебінару: надихнути учасників/-ць заходу на подібні дії у своїх громадах, оскільки у кожного і кожної буде можливість ставити запитання та почути конкретні відповіді від спікерів і спікерок.

Серед спікерів і спікерок:

  • В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, голова конкурсної комісії
  • Роман Лозинський, народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  • Олександр Літвінов, народний депутат України, голова підкомітету з питань житлової політики та житлового господарства Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  • Галина Мінаєва, Чугуївська міська голова (Харківська область)
  • Олександр Лисенко, директор Центру соціальної реабілітації «Шанс»
  • Наталія Слесаренко, заступниця Дружківського міського голови (Донецька область)
  • Людмила Соловйова, співавторка практики, учителька

Цільова аудиторія: представники/-ці органів місцевого самоврядування України всіх рівнів, громадські активісти/-ки, батьки, вчительська спільнота та просто небайдужі мешканці/-ки українських громад.

Захід організовується Міністерством розвитку громад та територій України спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Проєкт програми вебінару є ТУТ.

Реєстрація відкрита за посиланням https://forms.gle/pU3FVgeJh7z36hbaA

Захід відбудеться онлайн (на платформі Zoom, лінк буде надіслано напередодні вебінару зареєстрованим учасникам/-цям).

28.05.2021 - 14:34 | Переглядів: 1278
Анонс! 3 червня - другий вебінар з обміну кращими практиками місцевого самоврядування

Теги:

анонс Кращі практики освіта

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

29 липня 2021

Президент підписав закон про розвиток інституту старост

Президент підписав закон про розвиток інституту...

Сьогодні, 29 липня, Президент України підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку...

29 липня 2021

XVІ Муніципальний форум: День Діалогу - онлайн-трансляція

XVІ Муніципальний форум: День Діалогу -...

В Одесі триває XVІ Український муніципальний форум, який традиційно зібрав прихильників муніципального руху для...

29 липня 2021

Як адміністративна реформа в Естонії підсилює місцеве самоврядування

Як адміністративна реформа в Естонії підсилює...

Автор: Ріво Нооркиів, виконавчий директор Центру консалтингу та навчання «Geomedia» Ріво Нооркиів останні кілька...

29 липня 2021

На цьому етапі земельної реформи основне завдання громад – інвентаризація та реєстрація земель, - Роман Лещенко

На цьому етапі земельної реформи основне...

Виступаючи на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація», міністр аграрної політики Роман Лещенко відповів...

28 липня 2021

Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання громад: В’ячеслав Негода озвучив пропозиції Мінрегіону

Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання...

Мінрегіон вніс на розгляд Уряду проєкт змін до Податкового кодексу. Цим проєктом міністерство пропонує в наступному...