В РНБО обговорили питання безпеки водопостачання в громадах

Підхід до розв’язання проблем водних ресурсів та забезпечення населення якісною питною водою має бути комплексним, і органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за якість води, яка постачається людям на території тієї чи іншої громади.

Про це сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов під час засідання робочої групи з питань безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України.

На засіданні представники міністерств і відомств, наукових установ, фахівці Апарату РНБО України розглянули питання стану поверхневих водних об’єктів та прогнозні показники забезпеченості населення і галузей економіки України поверхневими водними ресурсами протягом 2021 року.

Олексій Данілов наголосив на необхідності розробки загальнодержавної програми очищення річок та озер. У цьому контексті, на його думку, ключовим питанням є проведення інвентаризації поверхневих водних об’єктів та підземних джерел питної води.

«Усі водні об’єкти повинні мати власника – чи це є орган місцевого самоврядування, чи державна установа, які нестимуть повну відповідальність за належне утримання цих об’єктів», - сказав секретар РНБО, додавши, що підписаний напередодні Президентом України закон про земельну децентралізацію відкриває для цього усі можливості.

27.05.2021 - 11:33 | Переглядів: 12188
В РНБО обговорили питання безпеки водопостачання в громадах

Теги:

вода водопостачання земля

Джерело:

Апарат Ради національної безпеки і оборони України

Читайте також:

30 червня 2026

Місцева статистика: чому без якісних даних неможливо планувати розвиток громад і відновлення України

Місцева статистика: чому без якісних даних...

Якісні управлінські рішення починаються з якісних даних. Саме тому питання місцевої статистики сьогодні виходить...

30 червня 2026

Повноважність місцевих рад під час війни: чи вдасться зберегти представницьку демократію в громадах

Повноважність місцевих рад під час війни: чи...

Повномасштабна війна поставила перед місцевим самоврядуванням виклик, якого чинне законодавство не враховувало. У...

29 червня 2026

Удосконалення системи місцевих запозичень в Україні: Новий аналітичний матеріал Polaris

Удосконалення системи місцевих запозичень в...

В умовах, коли громади дедалі частіше шукають додаткові ресурси для відновлення, розвитку інфраструктури та...

26 червня 2026

Продовжується відбір регіональної команди для реалізації проєкту DECIDE у Київській області

Продовжується відбір регіональної команди для...

Запрошуємо долучитися до відбору на позиції: регіонального координатора/координаторки експерта/експертки в...