04 червня 2023
Logo slogan

«Для забезпечення незворотності децентралізації, необхідно внести зміни до Конституції України», - Олексій Чернишов

Найголовніше для ефективного завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади  – це зміни до Конституції України, які закріплять досягнуті здобутки децентралізації.

Про це сказав Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов на засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування. Захід відбувся за ініціативи голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та залучив до обговорення важливих питань реформи системи місцевого самоврядування представників всіх зацікавлених сторін.

«Для забезпечення незворотності процесу децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, закріплення досягнутих здобутків,  необхідно внести зміни до Конституції України. Вони мають бути спрямовані насамперед на гарантування матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування, можливості створення органами місцевого самоврядування районного та обласного рівня власних виконавчих органів. Важливо також переформатувати місцеві державні адміністрації в органи префектурного типу, основним завданням яких будуть здійснення лише державних функцій, а не самоврядних», - зазначив Олексій Чернишов.

Він висловив сподівання, що асоціації органів місцевого самоврядування будуть активними учасниками просування конституційних змін. Ми розраховуємо, що асоціації органів місцевого самоврядування будуть активними учасниками просування конституційних змін. Ми розраховуємо, що відповідний консенсус буде знайдено і в парламенті», - резюмував Міністр.

Нагадаємо, сьогодні Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив також на підтримці необхідності нарощення фінансового потенціалу громад за рахунок економічного розвитку кожної. Також очільник Мінрегіону озвучив проблемні питання функціонування районних рад.

Теги:

Олексій Чернишов Конституція Консультативна рада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 червня 2023

Громадам презентували інструмент для прискорення впровадження просторового планування в Україні

Громадам презентували інструмент для...

31 травня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО презентувала територіальним громадам та Уряду країни...

02 червня 2023

Покроковий алгоритм дій громад з планування й організації відновлення інфраструктури: інфографіка АМУ

Покроковий алгоритм дій громад з планування й...

Асоціація міст України розробила інфографіку "Планування й організація відновлення муніципальної інфраструктури:...

02 червня 2023

Ізюм побратався з Грінвічем

Ізюм побратався з Грінвічем

Міста Ізюм та Грінвіч (США) підписали Меморандум про побратимство. Документ підписали начальник Ізюмської...

01 червня 2023

Якими мають бути перші кроки з відновлення української влади на деокупованих територіях: цитати з обговорення

Якими мають бути перші кроки з відновлення...

1 червня розпочалася серія обговорень, присвячених першим крокам після деокупації територій України. Заходи...