Михайло Федоров: Мінцифра підтримує цифровізацію в регіонах

Мінцифра працює над цифровою трансформацією регіонів. Наша мета — допомогти кожній громаді із впровадженням актуальних цифрових проєктів. Сьогодні Михайло Федоров взяв участь в онлайн-форумі “Громада в Дії”. 

Зокрема, Мінцифра підтримує цифрову трансформацію регіонів у 7 сферах: телекомунікаційній та інформаційній інфраструктурі; цифровізації публічних послуг; інструментах е-демократії та їх впровадженні в соціальні сфери; організаційному та ресурсному забезпеченні розвитку цифровізації; інформаційній безпеці.

“Ми формуємо державну політику регіональної цифровізації та створюємо майданчик для взаємодії між містами, селищами й селами, державними органами й неурядовими організаціями. Наше завдання пронизати цифровою трансформацією всю країну. Для нас важливо, щоб кожен українець, незалежно від того, де він проживає відчув реальні зміни від цифровізації. Ми хочемо побудувати найзручнішу країну у світі, де інтернет є в кожному куточку України і всі мають рівні можливості для розвитку”, - сказав Михайло Федоров, Віцепрем'єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації.

 

 

“Цього року ми зробили великий прорив у рамках реалізації реформи децентралізації. Цифровий розвиток — це наш пріоритет. Децентралізація залежить і від цифрових змін, які відбуваються в країні”, - зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України під час форуму.

Директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Ніколь Рудер відзначила, що цифрова трансформація та децентралізація — дві найуспішніші реформи, які зараз впроваджуються в Україні і, які дають можливість змінювати країну у інших напрямках і сферах.

Технології та інновації мають слугувати людям, а люди живуть в громадах. Відповідно саме громади мають активно впроваджувати технології, принципи е-урядування та електронної демократії. Про це заявив Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях під час виступу на форумі. 

Команда Мінцифри працює над розробкою порталу Дія.Цифрова громада з інструментами цифровізації для громад. Також при Мінцифрі створено Директорат регіональної цифровізації. 

А також запроваджуємо посади CDTO — заступників з цифрової трансформації в ОДА та міських голів. За рік Мінцифрі вдалося побудувати організаційну структуру в державній владі, яка дозволяє пришвидшити цифровізацію країни. У березні 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив введення нової посади керівника цифрової трансформації у всіх державних органах влади (CDTO). На рівні державних органів – це профільний заступник. Такі позиції з'явилися в кожному міністерстві. 

Також СDTO працюють вже у Київській, Одеській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях та ще шість знаходяться в процесі призначення. Їх основне завдання — допомогти громадам з цифровізацією. Тепер мета Мінцифри — щоб CDTO та структурні підрозділи з цифровізації з’явилися у кожному місті та громаді.

Крім того, буде запущено «Маркетплейс цифрових рішень», де будуть зібрані кращі діджитал-продукти для громад з інструкціями. 

А також Мінцифра готує державну програму «Інтернет-субвенція» 2021 року. Це дозволить забезпечити доступом до фіксованого швидкісного інтернету 3 тис. сіл, у яких проживає близько 1,5 млн людей. Цей проєкт дозволить підключити заклади соціальної інфраструктури — школи, органи влади, бібліотеки, лікарні, що розміщені в селах, де жоден інтернет-провайдер не надає послуги з використанням волоконно-оптичних технологій.

25.02.2021 - 19:21 | Переглядів: 1218
Михайло Федоров: Мінцифра підтримує цифровізацію в регіонах

Теги:

регіональний розвиток електронне врядування

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 квітня 2021

Як громадам отримати фінансування, щоб підключити села до оптичного інтернету

Як громадам отримати фінансування, щоб...

Як громадам отримати фінансування, щоб підключити села до оптичного інтернету? - покрокову інструкцію розробили у...

17 квітня 2021

ЦНАП Кіптівської громади

ЦНАП Кіптівської громади

«Децентралізація» напросилася в гості до Кіптівської громади, що на Чернігівщині. Хотіли побачити, як живе громада,...

16 квітня 2021

5 законопроектів, важливих для децентралізації та розвитку громад (інфографіка)

5 законопроектів, важливих для децентралізації...

Головними пріоритетами цього року у впровадженні децентралізації є розвиток спроможності територіальних громад,...