Рада Європи, НАДС та Мінрегіон започаткували освітній марафон з доброго врядування

28 січня 2021 року Рада Європи, Національне агентство України з питань державної служби (НАДС) та Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон) започаткували серію навчально-консультативних заходів під спільною назвою “Освітній марафон з доброго врядування” та провели в його рамках перший захід – Інформаційну сесію “Актуальні питання управління персоналом в органах місцевого самоврядування”, в якій взяли участь представники органів місцевого самоврядування з різних регіонів України.

На її відкритті Голова НАДС Наталія Алюшина підкреслила, що одним з пріоритетів НАДС є консультативне і методичне забезпечення органів місцевого самоврядування. Такий освітній марафон - є вкрай важливим з огляду на зростаючий обсяг функцій і повноважень місцевих громад в рамках реформи децентралізації. Наша мета зробити навчання максимально практичним та корисним для учасників, аби зорієнтувати в багатьох важливих питаннях, які виникають в процесі реформи. Безумовно, одним із ключових факторів є якісний кадровий потенціал. І саме тому наша перша зустріч присвячена питанням управління персоналом в органах місцевого самоврядування, зазначила Наталія Алюшина.

Презентуючи позицію та напрацювання Мінрегіону, генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства Сергій Шаршов акцентував, що в процесі реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади провідну роль у розвитку територій територіальних громад відіграють органи місцевого самоврядування базового рівня. Саме тому держава має приділяти постійну увагу питанням подальшого професійного зростання посадових осіб місцевого самоврядування і депутатів місцевих рад, оскільки від їх фахового рівня, професіоналізму і компетентності буде залежати розвиток самих територіальних громад та держави в цілому. Він також додав, що нагальною необхідністю сьогодні є прийняття нової редакції Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

В ході заходу відповіді на запитання представників органів місцевого самоврядування надавала Наталія Гнидюк, експерт Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Пріоритетами для висвітлення стали питання законодавчого та організаційного підґрунтя управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування, прийняття та проходження служби в органах місцевого самоврядування, кадрового діловодства, моделювання організаційної структури в органах місцевого самоврядування та багато інших, які були узагальнені НАДС.

За результатами інформаційної сесії директор Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування НАДС Юлія Лозюк анонсувала підготовку у агентстві відповідних відповідей та роз’яснень. Органи місцевого самоврядування також були запрошені взяти участь у Опитуванні служб управління персоналом щодо потреб у наданні методичної допомоги з питань управління людськими ресурсами.

У Раді Європи вважають, що ефективність реалізації демократичних реформ в Україні, сталий розвиток громад та підвищення добробуту населення України напряму залежить від рівня знань, вмінь та навичок представників органів публічної влади. Відповідно, започаткований освітній марафон з доброго врядування передбачає безпосередню співпрацю між центральними органами виконавчої влади, регіональними тренінговими центрами, Українською школою врядування та Радою Європи для залучення усіх зацікавлених сторін до створення інструментів та платформ, які сприятимуть професійному розвитку представників органів місцевого самоврядування України.

30.01.2021 - 10:26 | Переглядів: 2568
Рада Європи, НАДС та Мінрегіон започаткували освітній марафон з доброго врядування

Теги:

навчання Сергій Шаршов

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 травня 2022

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО - тема вебінару 20 травня

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО...

20 травня 2022 року шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» проведе вебінар щодо...

16 травня 2022

55 громад Дніпропетровщини виконали план по доходам за 4 місяці 2022 року

55 громад Дніпропетровщини виконали план по...

Про фінансові результати громад Дніпропетровщини та можливі ризики говорили учасники інформаційної сесії «Підсумки...

16 травня 2022

Питання соціального захисту та соціального забезпечення обговорять на заході АМУ

Питання соціального захисту та соціального...

18 травня о 10:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України  проводить Діалоговий захід з питань соціального...

16 травня 2022

Кремінська громада з Луганщини продовжує надавати послуги своїм мешканцям в окупації

Кремінська громада з Луганщини продовжує...

  Громада відновила надання освітніх, соціальних, медичних послуг та виплату заробітних плат своїм мешканцям,...