88% об’єктів передані у комунальну власність громад – оновлені дані Мінрегіону

Триває передача об’єктів спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальних громад. За даними моніторингу Мінрегіону, станом на 22 січня 2021 року, загалом 88% об’єктів громади вже готові взяти на свій баланс (надали згоду).

«Цього тижня ми провели наради з Донецькою, Закарпатською, Київською, Кіровоградською, Луганською, Львівською, Полтавською, Рівненською та Хмельницькою областями, де, як нам здавалося, було найбільше труднощів з передачею об’єктів. Бачимо, що загалом у представників районів і громад є розуміння необхідності швидкої передачі майна. Сподіваємося, що нам вдалося обговорити і знайти шляхи вирішення по більшості спірних питань і вони будуть вирішені на місцях до кінця місяця», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

За даними Мінрегіону, лідерами з передачі майна громадам є Житомирська і Волинська області, де громади готові прийняти вже 100% об’єктів.

Також хороші показники передачі об’єктів мають Тернопільська (99%), Сумська (99%) та Івано-Франківська (99%) області.

Активно працюють територіальні громади Харківської (98%) Хмельницької (98%), Дніпропетровської (98%), Чернівецької (97%), Одеської (95%), Запорізької (94%), Черкаської (94%), Херсонської (93%), Миколаївської (91%), Чернігівської (91%), Кіровоградської (90%), Полтавської (87%) областей.

Середні показники щодо передачі майна та бюджетних установ має Київська (80%) область.

Разом з тим, повільно проходить процес передачі в Луганській (54%), Львівській (60%), Закарпатській (70%), Вінницькій (72%) та Донецькій (78%) областях.

Інформація про процес передачі майна по кожній області є у презентації Мінрегіону (ЗАВАНТАЖИТИ)


Нагадуємо, експерти Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) підготували роз’яснення щодо передачі майна зі спільної комунальної власності.

Також експерти Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували відповіді на запитання щодо передачі об’єктів цивільних прав зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району у власність територіальної громади, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України.

Крім того, ТУТ можна завантажити "Практичний посібник з питань реорганізації органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств" від Асоціації міст України.

22.01.2021 - 21:10 | Переглядів: 3298

Приєднані зображення:

Приєднані файли:

Теги:

майно В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 липня 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 липня 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 липня 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...