Створено бета-версію Всеукраїнської ГІС-мапи моніторингу пожеж

Київські гео-аналітики створили інструмент для аналізу пожеж у відкритих екосистемах України за останні 5 років, а також для моніторингу пожеж, що сталися за останні 2 доби (переглянути мапу).

“Всеукраїнська ГІС-мапа відкритих пожеж у екосистемах України за останні 5 років” була розроблена  Центру розвитку інновацій (ЦРІ) у співпраці з Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.

Як розповідає, керівник проєкту розробки ГІС-мапи, експерт ЦРІ Віталій Селик, у створенні інструменту були використані відкриті супутникові, державні та недержавні дані (NASA, ESA-Європейське космічне агентство(ЄКА), OpenStreetMap, GeoPortalUA, ДержГеоКадарстру, ДСНС).

“На мапі можна побачити точне місце, кадастрову ділянку, час пожежі і її потужність. Вже сьогодні на цій мапі з 2015 до 2020 року зафіксовано 619,5 тисяч пожеж у відкритих екосистемах України”, - повідомив Віталій Селик. 

Відповідно до досліджень ЄКА, в Україні 60% пожеж припадають на сільськогосподарські райони. Як зазначає голова ЦРІ Сергій Лобойко, за даними гео-аналітики команди ЦРІ, на прикладі пілотних громад проєкту “Не пали - компостуй!”, біля 80% сезонних пожеж в агрополях повторюються на ділянках, тих саме власників чи користувачів. 

“Традиційні методи боротьби з підпалами (штрафи, чи інфокампанії) неспроможні повноцінно вирішити проблему такого масштабу. Необхідно шукати інноваційні рішення. Наша ГІС-мапа допоможе місцевій та центральній владі спільно з активістами протидіяти та попереджати відкрите випалювання залишків рослинності задля покращення якості повітря на території всієї країни”, - зазначив Сергій Лобойко.

За його словами, це дозволить залучити до моніторингу та протидії випалюванню кліматичних активістів та активісток  в більшості громад України.

“Вони зможуть самостійно на основі  моніторингу пожеж організовувати волонтерські ініціативи зі сприяння гасінню великих пожеж, проводити інформаційну роботу з власниками земель та мешканців населених пунктів і громад де регулярно відбувається відкрите паління”, - підкреслив Сергій Лобойко.

В той же час, розробник цієї мапи, ГІС-фахівець ЦРІ Сергій Гапон пояснює, що моніторинг дозволить отримувати оперативні дані щодо пожеж за останні 2 доби у формі даних на мапі.

“Ці дані можна вивантажити у форматі бази даних, а також проводити ретроспективний аналіз за попередні періоди на глибину до 5 років. Створена ГІС-мапа стане основою для підключення інших модулів моніторингу екологічного стану України задля подальшого зменшення негативного впливу на природне середовище та погіршення клімату”, - підкреслив Сергій Гапон.

.За його словами, на разі ГІС-мапа випущена у бета-версії, проте вже за пару тижнів буде оприлюднена доопрацьована версія спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Під час розробки ГІС-мапи було проведено фокус-групи щодо зручності використання застосунку, достатності функціоналу та адаптивного дизайну. Майже всі побажання було враховано під час розробки бета-версії.

Нагадаємо, за офіційною статистикою, в Україні щороку відбувається понад 50 тис. пожеж та вже зафіксовано 25% зростання у 2020 році. Пожежі наносять збитки національній економіці, забруднюють повітря, знищують екосистеми, спричиняють деградацію ґрунту, втрату ресурсів та зміни клімату. Лише у Луганській області за оцінками ДCНС збитки від пожеж 2020 року оцінюють в 4-5 млрд грн. Тоді загинули 11 осіб та було знищено домогосподарства у 31 населеному пункті.

03.12.2020 - 13:09 | Переглядів: 1131
Створено бета-версію Всеукраїнської ГІС-мапи моніторингу пожеж

Теги:

безпека пожежна

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 січня 2021

21 січня - презентація результатів програми CANactions School SPACES

21 січня - презентація результатів програми...

21 січня 2020 року о 19:00 відбудеться онлайн-презентація результатів освітньої програми CANactions School...

18 січня 2021

Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну

Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну

Станом на 18 січня 2021 року в Мінфіні наявна інформація щодо затвердження 1537 бюджетів, що становить 96% від їх...

18 січня 2021

79% соціальних об’єктів передані у комунальну власність громад - дані Мінрегіону

79% соціальних об’єктів передані у комунальну...

Триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. Загалом по країні вже...

18 січня 2021

Роль асоціацій органів місцевого самоврядування - європейський досвід

Роль асоціацій органів місцевого самоврядування...

Автор: Магнус Ліллестрьом, експерт SKL International Цей матеріал має на меті окреслити деякі загальні...

18 січня 2021

Дві громади на Херсонщині уклали договори про співпрацю у розвитку туризму

Дві громади на Херсонщині уклали договори про...

Каланчацька і Тягинська територіальні громади (Херсонська область) співпрацюватимуть у напрямку реалізації проєкту...