Як створити ЦНАП, вільний від корупції - посібник від Програми ЄС «U-LEAD з Європою»

27 листопада відбулася онлайн-презентація посібника «Як створити ЦНАП, вільний від корупції?» (ЗАВАНТАЖИТИ 4,6 МБ), розробленого українськими та шведськими експертами Програми ЄС «U-LEAD з Європою». Більше 150 представників місцевого самоврядування взяли участь в онлайн-обговоренні інструментів подолання корупції на місцевому рівні.

«Особливо хочу підкреслити практичну цінність Посібника, адже у ньому не лише правильно ідентифіковано основні корупційні ризики, що супроводжують процеси створення та функціонування ЦНАП, а й запропоновано найбільш ефективні та зручні інструменти їх мінімізації на місцевому рівні, з урахуванням особливостей функціонування органів самоврядування та принципів роботи належних ЦНАП», – наголосив Олександр Новіков, голова Національного агентства з питань запобігання корупції, вітаючи учасників заходу.

Під час онлайн-конференції також була презентована тест-гра «Оцініть корупційні ризики у роботі ЦНАП» –  14 запитань, з якими стикаються керівники громади, та вплив їхніх рішень на створення належної системи надання адмінпослуг для мешканців.

 Над написанням Посібника спільно працювала команда шведських та українських експертів зі створення ЦНАП і надання адміністративних послуг, розроблення антикорупційних політик для органів місцевого самоврядування, фахівців з антикорупційного законодавства України. Завдяки такому залученню міжсекторальних експертів, у посібнику вдалося комплексно розкрити теоретичні та практичні аспекти прозорості, доброчесності,  представити різні перспективи щодо корупційних ризиків у роботі самоврядних інституцій.

«Якісні та доступні послуги для кожного мешканця – один з ключових пріоритетів Мінцифри, над яким активно працює наша команда. Ми вдячні міжнародним партнерам, Програмі "U-LEAD з Європою", які докладають зусиль, щоб разом з громадами створити прозорі умови для надання послуг. Адже ЦНАП — це антикорупційна інституція за своєю природою: він передбачає роботу у форматі відкритого простору та пропонує послуги за принципом "єдиного вікна"», — підкреслила Людмила Рабчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг.

Наталія Старостенко, керівник сектору місцевого розвитку Представництва ЄС в Україні привітала учасників від імені Європейського Союзу та зазначила: «Забезпечення сучасного і зручного доступу громадян до послуг є одним з пріоритетів діяльності Європейського Союзу в Україні, який реалізується через Програму "U-LEAD з Європою". Корупція є ключовою перешкодою для сталого місцевого розвитку і створює перешкоди для якісних та доступних послуг. Саме тому попередження та боротьба з корупцією має стати засадничою цінністю на рівні кожної громади. Я впевнена, що Посібник Програми U-LEAD з рекомендаціями щодо прозорості та запобігання корупційним ризикам у ЦНАП стане інструментом, який допоможе зробити важливий крок до сталого розвитку та благополуччя громад».

Головна мета посібника — забезпечити як керівництво громади і ЦНАП, так і мешканців громади рекомендаціями, дотримання яких дозволить знизити ймовірність виникнення корупції на всіх етапах роботи ЦНАП. Посібник є антикорупційним дороговказом, що має використовуватися в тандемі з базовим посібником «Як створити ЦНАП в ОТГ? Досвід інституційного створення ЦНАП у рамках Програми «U-LEAD з Європою».

«Це вже восьмий посібник з нашого пакету підтримки для громад в їхньому сталому розвитку та прагненні надавати мешканцям та бізнесу якісні послуги. Я сподіваюсь, що громади будуть користуватися ним від початку роботи над створенням належного ЦНАП, адже превентивні антикорупційні заходи є значно ефективнішими у довгостроковій перспективі розвитку», – зазначила Сусанна Делланс, директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida. 

01.12.2020 - 14:52 | Переглядів: 4209
Як створити ЦНАП, вільний від корупції - посібник від Програми ЄС «U-LEAD з Європою»

Теги:

адміністративні послуги корупція

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

03 лютого 2023

Як організувати харчування у закладі освіти з нуля (запис вебінару)

Як організувати харчування у закладі освіти з...

  В умовах воєнного стану перед громадами постає чимало викликів. Серед них – організація шкільного харчування. На...

03 лютого 2023

Український культурний фонд розпочав конкурс на грантову програму «Культура. Регіони» на 2023 рік

Український культурний фонд розпочав конкурс на...

Програма спрямована на сприяння міжкультурному діалогу представників різних етносів України, популяризацію історії та...

03 лютого 2023

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо...

Українське місто Кривий Ріг та польське місто Люблін планують підписати угоду про побратимство. Про це...

03 лютого 2023

Децентралізація у резолюції Європейського Парламенту, присвяченій саміту Україна-ЄС

Децентралізація у резолюції Європейського...

Вчора, 2 лютого 2023 року, Європейський Парламент ухвалив резолюцію, присвячену саміту Україна – ЄС, який відбудеться...