Важливість законопроекту 3651-д підтвердила конституційна більшість у парламенті, отже набути чинності він має якнайшвидше, - В’ячеслав Негода

Представники всіх фракцій і груп Парламенту вчора підтримали законопроект №3651-д. Абсолютна більшість народних депутатів, щонайменше 301, судячи з голосування, бачать, наскільки децентралізація є важливою для людей, для політичних партій, для розвитку територій і України загалом. Отже цей законопроект має якнайшвидше набути чинності. Для цього потрібні підписи голови Верховної Ради і Президента України.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час форуму «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса».

За його словами, норми прийнятого вчора законопроекту №3651-д мають запрацювати якнайшвидше, бо до кінця року і в Уряді, і на місцях треба прийняти багато непростих рішень, які без цього законопроекту неможливі.

«Попереду у нас всього місяць, за який ми маємо вирішити питання розмежування майна між громадами та районами, утворення районних державних адміністрацій та багато інших питань, які вимагають прийняття складних рішень. Цю величезну інституційну роботу потрібно робити швидко, щоб з 1 січня 2021 року ми могли перейти на нову систему територіальної організації влади», - сказав В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що реформа ще далека до завершення. «Ми поки що не досягли кінцевої мети. Минулі роки через добровільне об’єднання ми довели і собі і суспільству, що громади можуть бути спроможними, що території можуть змінюватися на краще. В середині цього року багато хто з політиків і навіть з міжнародних партнерів був проти адміністративного шляху завершення формування спроможних громад. Вони натомість пропонували ще 5 років добровільного етапу, що надовго законсервувало б існуючі проблеми і створило б низку нових. Але в нас був чіткий план і ми вирішили максимально дотримуватися його. Уряд мав приймати непросте рішення про створення територіальних громад, брати на себе політичну і юридичну відповідальність за це. Без рішення про нові громади не було б рішення Парламенту про нові райони, а отже не було б і нового адміністративно-територіального устрою, і ми не могли б рухатися далі», - зазначив В’ячеслав Негода.

За словами заступника Міністра, зараз усе вказує на те, що рішення Уряду не були помилковими. «Ми взяли на себе відповідальність завершити один з важливих етапів реформи – провести вибори на новій територіальній основі громад і районів. І, вважаю, не помилилися. Це підтверджують і вчорашня підтримка Верховної Ради, і нещодавно проведене соціологічне дослідження, яке показало, що більшість українців продовжують підтримувати реформу і очікують від неї змін на краще. Отже маємо продовжувати і не збавляти темпів», - сказав В’ячеслав Негода. 

18.11.2020 - 16:05 | Переглядів: 7873
Важливість законопроекту 3651-д підтвердила конституційна більшість у парламенті, отже набути чинності він має якнайшвидше, - В’ячеслав Негода

Теги:

В'ячеслав Негода законопроекти обговорення закон

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

05 липня 2022

Послуги у сфері соціального захисту населення: відповіді на типові питання

Послуги у сфері соціального захисту населення:...

Експерти шведсько-українського проекту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» підготували відповіді на 35...

05 липня 2022

«Країна, яку ми зараз проєктуємо, — має бути такою, до якої люди захочуть повернутися», - Олексій Чернишов

«Країна, яку ми зараз проєктуємо, — має бути...

Ухвалено підсумкову декларацію Конференції з питань відновлення України, яка відбулася місті Лугано, Швейцарія. Про...

05 липня 2022

Аргументи для розвитку велоруху в громадах під час війни: велосипед об’єднує і рятує життя

Аргументи для розвитку велоруху в громадах під...

До війни для громад Дніпропетровської області організувати веломарафон або велопробіг було однією з найулюбленіших...