Граничний вік перебування на службі в ОМС для старост

Авторка: експертка з юридичних питань Леся Федченко


За загальним правилом частини 1 статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років. Проте, цією ж статтею надано виняток із загального правила – ці обмеження не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які обираються на відповідні посади.

Чи стосується цей виняток із загального правила старост?

Чинна редакція статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (після внесення змін Законом України від 16.07.2020 р. № 805-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства»)  визначає, що староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Відповідні зміни було також внесено до абзацу 4 статті 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої, прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посаду старости здійснюється шляхом затвердження відповідною радою.

Нагадаю, до внесення вказаних змін старости обиралися на посади на місцевих виборах.

Види посад в органах місцевого самоврядування визначає стаття 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», відповідно до якої посадами в органах місцевого самоврядування є:

  • виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах;
  • виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою;
  • посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Отже, перші два види посад є виборними посадами. Однак, на ці посади особи можуть як обиратися (громадою на місцевих виборах або відповідною радою), так і затверджуватися (відповідною радою).

Таким чином, посада старости, як і раніше, за своїм статусом є виборною, але змінила спосіб прийняття на службу в органи місцевого самоврядування з «обрання» на «затвердження».

Виходячи зі змісту частини 1 статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», обмеження щодо граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які саме обираються на посади, а не на всіх осіб, які займають виборні посади в органах місцевого самоврядування.  

З огляду на зазначене, виняток із загального правила частини 1 статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» щодо граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування не поширюється на осіб, які затверджуються на посади старост.

Отже, граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування для старост наразі становить 65 років. 

Колонка відображає винятково позицію її автора. За достовірність інформації відповідає автор колонки. Точка зору редакції порталу «Децентралізація» може не збігатися з точкою зору автора колонки.
13.11.2020 - 09:35 | Переглядів: 34646
Author list 8b92620a47b4d194e2dc9461a5bc2073

Автор: Леся Федченко

Теги:

староста юрконсультація кадри

Поділитися новиною:

Коментарі:

Default image
Володимир Коник
13.11.2020 - 17:45
Доброго дня. Коротке запитання на рахунок обмежень по освіті для кандидатури старости.
1fb197b7b9e96a4f765bca29cea2bc50
Юрій Холод
13.12.2020 - 01:56
Голова ОТГ пхає свою фігуру. Раз не підтримали дипутати. Чи має право на повторне подання тієїж людини? Дякую 0962630505
Default image
Микола
05.10.2021 - 08:57
Будь ласка, хто може допомогти вирішити таке питання: Мені виповнилося 65 років, я начальник відділу міської ради, відповідно до закону України від 16 грудня 2020 року №1086-IX чи я можу продовжити службу в ОМС і яким чином.Керівництво міської ради теж бажає продовження моєї служби на цій посаді, але як це зробити не знає.Відповідь прошу надіслати на radanik@ukr.net
Default image
Микола
05.10.2021 - 09:04
Будь ласка, хто може допомогти вирішити таке питання: Мені виповнилося 65 років, я начальник відділу міської ради, відповідно до закону України від 16 грудня 2020 року №1086-IX чи я можу продовжити службу в ОМС і яким чином.Керівництво міської ради теж бажає продовження моєї служби на цій посаді, але як це зробити не знає.Відповідь прошу надіслати на radanik@ukr.net
Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 жовтня 2021

28 жовтня управлінцям розкажуть про особливості закупівель будматеріалів для ремонтів закладів освіти

28 жовтня управлінцям розкажуть про особливості...

28 жовтня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

26 жовтня 2021

Мінрегіон: Держава спрямовує колосальні ресурси, щоб допомогти громадам розвиватися

Мінрегіон: Держава спрямовує колосальні...

Держава є надійним партнером громад і основним інвестором, який готовий вкладати кошти в широкий спектр місцевих...

26 жовтня 2021

Здоровий глузд проти фейків: як Моршину вдалося вакцинувати більшість дорослого населення

Здоровий глузд проти фейків: як Моршину вдалося...

Попри те, що все більше людей хворіють на коронавірус, 56% українців не планують вакцинуватися....

26 жовтня 2021

27 жовтня - вебінар “Таємні покупці: небезпечні люди чи помічники ЦНАП?”

27 жовтня - вебінар “Таємні покупці:...

Міністерство цифрової трансформації України запрошує на вебінар “Таємні покупці: небезпечні люди чи помічники...

26 жовтня 2021

Завдяки децентралізації люди нарешті стали повноцінними учасниками прийняття рішень на рівні своєї громади, - Олексій Чернишов

Завдяки децентралізації люди нарешті стали...

Децентралізація орієнтована на розширення повноважень та фінансових ресурсів кожної громади. Зокрема, результатом...