У Мінрегіоні назвали переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року - список

У Мінрегіоні назвали переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року - список

Сьогодні Міністерство розвитку громад та територій України оголосило переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2020 році, який Мінрегіон вже сьомий рік поспіль проводить у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

«Ми сьогодні нагородили 33 органи місцевого самоврядування, які не лише впроваджують на своїй територій сучасні проекти, а й розуміють, наскільки важливо ділитися власним досвідом з колегами, щоб успішнішою ставала уся країна… Серед переможців абсолютна більшість – об’єднані територіальні громади. І це не дивно, бо саме в ОТГ останніми роками відбувалося найбільше змін і там вже прекрасно розуміють вагу кожного проекту, кожного рішення, знають вартість найменшого досвіду, яким можна використати у своїй громаді. Наступного року, коли уже всі громади в Україні матимуть однакові повноваження і ресурси, досвід цьогорічних переможців і кращі практики минулих років будуть як ніколи затребуваними, тому маємо зробити ці проекти відомими і доступними кожному», - сказав під час церемонії нагородження переможців заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода.

Нагадаємо, цього року на конкурс надійшло 168 заявок з усіх областей України, з них 88 – від об’єднаних територіальних громад.

Список переможців:

Тема 1. «Влада та громада: інформування, діалог, участь»

У номінації «обласні ради»:

  • Диплом ІІІ ступеня – Полтавська обласна рада Полтавської області, «Шкільний громадський бюджет Полтавської області».

У номінації «міські ради»:

  • Диплом І ступеня – Харківська міська рада Харківської області, «Сприяння розвитку громадських ініціатив на базі Школи соціального проєктування та грантрайтингу «Open Grants School»;
  • Диплом ІІ ступеня – Криворізька міська рада Дніпропетровської області, «Трансформація криворізького громадського бюджету як результат діалогу між владою та міською громадою»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Рівненська міська рада Рівненської області, «Креативний міський хаб «Майстерня Міста Рівне».

У номінації «селищні ради»:

  • Диплом ІІ ступеня – Доброславська селищна рада Лиманського району Одеської області, «Ярмарок молодіжних проєктів як яскравий приклад ефективної співпраці влади, громади і бізнесу».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Диплом І ступеня – Широківська сільська рада об’єднаної територіальної громади Запорізького району Запорізької області, «Створення багатоканальної системи інформування та зворотного зв’язку в сільській місцевості»;
  • Диплом ІІ ступеня – Баранинська сільська рада об’єднаної територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області, «Конкурс соціальних ініціатив у Баранинській об’єднаній територіальній громаді»;
  • Диплом І ступеня – Новопсковська селищна рада об’єднаної територіальної громади Новопсковського району Луганської області, «Створення умов для активізації та згуртування жителів Новопсковської  об’єднаної територіальної громади задля подальшого розвитку їхнього населеного пункту»;
  • Диплом ІІ ступеня – Любешівська селищна рада об’єднаної територіальної громади Любешівського району Волинської області, «Впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів селищного бюджету»;
  • Диплом І ступеня – Вінницька міська рада об’єднаної територіальної громади Вінницької області, «Партисипація молоді для вирішення екологічних викликів»;
  • Диплом ІІ ступеня – Івано-Франківська міська рада об’єднаної територіальної громади Івано-Франківської області, «Івано-Франківськ – місто героїв»;
  • Диплом ІІ ступеня – Дунаєвецька міська рада об’єднаної територіальної громади Дунаєвецького району Хмельницької області, «Почуємо кожного»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Мереф’янська міська рада об’єднаної територіальної громади Харківської області, «Впровадження практик партисипативного управління в Мереф’янській громаді – запорука розвитку людського потенціалу та сталого місцевого розвитку».

 

Тема 2. «Покращення якості надання освітніх послуг (дошкільна, середня та професійно-технічна освіта)»

У номінації «міські ради»:

  • Диплом І ступеня – Дружківська міська рада Донецької області, «Створення сервісного освітнього методичного центру «SOM-hub»;
  • Диплом І ступеня – Харківська міська рада Харківської області, «Кластер неформальної освіти «Kharkiv EDU Cluster»;
  • Диплом І ступеня – Чугуївська міська рада Харківської області, «Створення системи освітніх та корекційних послуг для надання всебічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами в місті Чугуїв Харківської області»;
  • Диплом ІІ ступеня – Криворізька міська рада Дніпропетровської області, «Робота органів місцевого самоврядування щодо формування інклюзивного простору на запит громади міста»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Миргородська міська рада Полтавської області, «Впровадження сучасних освітніх технологій у м. Миргород Полтавської області».

 

У номінації «селищні ради»

  • Диплом ІІ ступеня – Новотроїцька селищна рада Волноваського району Донецької області, «Створення нового освітнього простору у дошкільному дитячому закладі для ефективного впровадження Нової української школи».

 

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Диплом І ступеня – Мостівська сільська рада об’єднаної територіальної громади Доманівського району Миколаївської області, «Створення інформаційно-освітніх просторів STEMkids у Мостівській об’єднаній територіальній громаді»;
  • Диплом ІІ ступеня – Слобожанська селищна рада об’єднаної територіальної громади Дніпровського району Дніпропетровської області, «Центр позашкільної освіти як складова сучасного освітнього простору в Слобожанській селищній об’єднаній територіальній громаді»;
  • Диплом ІІ ступеня – Солонянська селищна рада об’єднаної територіальної громади Солонянського району Дніпропетровської області, «Покращення якості надання освітніх послуг через створення і впровадження інноваційної моделі STEM-освіти в опорному закладі Солонянської об’єднаної територіальної громади»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Новоборівська селищна рада об’єднаної територіальної громади Хорошівського району Житомирської області, «Новоборівський ліцей – ядро надання якісних освітніх послуг у громаді»;
  • Диплом І ступеня – Івано-Франківська міська рада об’єднаної територіальної громади Івано-Франківської області, «Інноваційні технології та STEM-проєкти у Центрі освітніх інновацій: розроблення, впровадження та перспективи розвитку в умовах Нової української школи»;
  • Диплом І ступеня – Тростянецька міська рада об’єднаної територіальної громади Тростянецького району Сумської області, «Якісні освітні послуги – один із пріоритетних векторів розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади»;
  • Диплом ІІ ступеня – Новоукраїнська міська рада об’єднаної територіальної громади Кіровоградської області, «Спільний проєкт Новоукраїнської громади і програми USAID DOBRE «Інклюзивно-ресурсний центр».

 

Тема 3. «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища»

У номінації «міські ради»:

  • Диплом І ступеня – Славутицька міська рада Київської області, «Створення муніципального енергокооперативу у Славутичі для будівництва сонячної електростанції шляхом спільнокошту місцевих мешканців»;
  • Диплом ІІ ступеня – Білоцерківська міська рада Київської області, «Smart Green БЦ»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Чугуївська міська рада Харківської області, «Створення умов для вивчення предмету «Захист Вітчизни» як запорука успішного національно-патріотичного виховання учнів».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Диплом І ступеня – Боратинська сільська рада об’єднаної територіальної громади Луцького району Волинської області, «ЕкоГромада: шлях змін»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Бузівська сільська рада об’єднаної територіальної громади Жашківського району Черкаської області, «Сортування сміття»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Дунаєвецька міська рада об’єднаної територіальної громади Дунаєвецького району Хмельницької області, «Чиста громада для майбутніх поколінь»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Бахмутська міська рада об’єднаної територіальної громади Донецької області, «Соціалізація та підтримка людей з вадами зору шляхом використання апаратно-програмного комп’ютерного тифлокомплексу у бібліотеці для сліпих м. Бахмут»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Тростянецька міська рада об’єднаної територіальної громади Тростянецького району Сумської області, «Тростянецька громада – громада комфортного та привабливого для проживання середовища».

 

Учасники конкурсу, нагороджені дипломами «Спеціальна відзнака»

Тема 1. «Влада та громада: інформування, діалог, участь»

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Шумська міська рада об’єднаної територіальної громади Шумського району Тернопільської області, «Впровадження бюджету участі у Шумській громаді».

 

Тема 2. «Покращення якості надання освітніх послуг (дошкільна, середня та професійно-технічна освіта)»

У номінації «районні ради»:

  • Сокальська районна рада Сокальського району Львівської області, «Система «ОКо: школа у смартфоні».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Васильківська селищна рада об’єднаної територіальної громади Васильківського району Дніпропетровської області, «Молодіжний проєкт «Я – дослідник»;
  • Славутська міська рада об’єднаної територіальної громади Хмельницької області, «Відкриття «Університету третього віку».

 

Тема 3. «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища»

У номінації «районні ради»:

  • Свалявська районна рада Свалявського району Закарпатської області, «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища».

 

Фото надані Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»

 

Детальніше про Конкурс

Теги:

Кращі практики В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 листопада 2020

Золота акція освіти: хто і як вже скористався нею? Досліджуємо кращі практики 2020

Золота акція освіти: хто і як вже скористався...

Є теми, які зачіпають найширший загал. Йдеться про освіту, яка має значення не лише для країни, її владних...

12 листопада 2020

Майстер-клас від переможців: тенденції, тренди, знахідки

Майстер-клас від переможців: тенденції, тренди,...

Авторка: Ірина Нагребецька, незалежна журналістка  Фінішував популярний загальноукраїнський конкурс «Кращі...

30 жовтня 2020

Не допустити колапсу місцевої влади: чому важливо прийняти законопроект 3651-д

Не допустити колапсу місцевої влади: чому...

Органи місцевого самоврядування у новостворених громадах і районах не зможуть функціонувати, а нові районні державні...

28 жовтня 2020

Оцінка ефективності місцевого самоврядування: як і навіщо

Оцінка ефективності місцевого самоврядування: ...

Чому оцінка ефективності місцевого самоврядування потрібна зараз та в майбутньому? Що варто міряти? У чому різниця...

23 жовтня 2020

Як проголосувати і не заразитися COVID-19?

Як проголосувати і не заразитися COVID-19?

Місцеві вибори цього року є ключовою подією для всієї України і зокрема для українського місцевого самоврядування....