У Мінрегіоні назвали переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року - список

У Мінрегіоні назвали переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року - список

Сьогодні Міністерство розвитку громад та територій України оголосило переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2020 році, який Мінрегіон вже сьомий рік поспіль проводить у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

«Ми сьогодні нагородили 33 органи місцевого самоврядування, які не лише впроваджують на своїй територій сучасні проекти, а й розуміють, наскільки важливо ділитися власним досвідом з колегами, щоб успішнішою ставала уся країна… Серед переможців абсолютна більшість – об’єднані територіальні громади. І це не дивно, бо саме в ОТГ останніми роками відбувалося найбільше змін і там вже прекрасно розуміють вагу кожного проекту, кожного рішення, знають вартість найменшого досвіду, яким можна використати у своїй громаді. Наступного року, коли уже всі громади в Україні матимуть однакові повноваження і ресурси, досвід цьогорічних переможців і кращі практики минулих років будуть як ніколи затребуваними, тому маємо зробити ці проекти відомими і доступними кожному», - сказав під час церемонії нагородження переможців заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода.

Нагадаємо, цього року на конкурс надійшло 168 заявок з усіх областей України, з них 88 – від об’єднаних територіальних громад.

Список переможців:

Тема 1. «Влада та громада: інформування, діалог, участь»

У номінації «обласні ради»:

  • Диплом ІІІ ступеня – Полтавська обласна рада Полтавської області, «Шкільний громадський бюджет Полтавської області».

У номінації «міські ради»:

  • Диплом І ступеня – Харківська міська рада Харківської області, «Сприяння розвитку громадських ініціатив на базі Школи соціального проєктування та грантрайтингу «Open Grants School»;
  • Диплом ІІ ступеня – Криворізька міська рада Дніпропетровської області, «Трансформація криворізького громадського бюджету як результат діалогу між владою та міською громадою»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Рівненська міська рада Рівненської області, «Креативний міський хаб «Майстерня Міста Рівне».

У номінації «селищні ради»:

  • Диплом ІІ ступеня – Доброславська селищна рада Лиманського району Одеської області, «Ярмарок молодіжних проєктів як яскравий приклад ефективної співпраці влади, громади і бізнесу».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Диплом І ступеня – Широківська сільська рада об’єднаної територіальної громади Запорізького району Запорізької області, «Створення багатоканальної системи інформування та зворотного зв’язку в сільській місцевості»;
  • Диплом ІІ ступеня – Баранинська сільська рада об’єднаної територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області, «Конкурс соціальних ініціатив у Баранинській об’єднаній територіальній громаді»;
  • Диплом І ступеня – Новопсковська селищна рада об’єднаної територіальної громади Новопсковського району Луганської області, «Створення умов для активізації та згуртування жителів Новопсковської  об’єднаної територіальної громади задля подальшого розвитку їхнього населеного пункту»;
  • Диплом ІІ ступеня – Любешівська селищна рада об’єднаної територіальної громади Любешівського району Волинської області, «Впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів селищного бюджету»;
  • Диплом І ступеня – Вінницька міська рада об’єднаної територіальної громади Вінницької області, «Партисипація молоді для вирішення екологічних викликів»;
  • Диплом ІІ ступеня – Івано-Франківська міська рада об’єднаної територіальної громади Івано-Франківської області, «Івано-Франківськ – місто героїв»;
  • Диплом ІІ ступеня – Дунаєвецька міська рада об’єднаної територіальної громади Дунаєвецького району Хмельницької області, «Почуємо кожного»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Мереф’янська міська рада об’єднаної територіальної громади Харківської області, «Впровадження практик партисипативного управління в Мереф’янській громаді – запорука розвитку людського потенціалу та сталого місцевого розвитку».

 

Тема 2. «Покращення якості надання освітніх послуг (дошкільна, середня та професійно-технічна освіта)»

У номінації «міські ради»:

  • Диплом І ступеня – Дружківська міська рада Донецької області, «Створення сервісного освітнього методичного центру «SOM-hub»;
  • Диплом І ступеня – Харківська міська рада Харківської області, «Кластер неформальної освіти «Kharkiv EDU Cluster»;
  • Диплом І ступеня – Чугуївська міська рада Харківської області, «Створення системи освітніх та корекційних послуг для надання всебічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами в місті Чугуїв Харківської області»;
  • Диплом ІІ ступеня – Криворізька міська рада Дніпропетровської області, «Робота органів місцевого самоврядування щодо формування інклюзивного простору на запит громади міста»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Миргородська міська рада Полтавської області, «Впровадження сучасних освітніх технологій у м. Миргород Полтавської області».

 

У номінації «селищні ради»

  • Диплом ІІ ступеня – Новотроїцька селищна рада Волноваського району Донецької області, «Створення нового освітнього простору у дошкільному дитячому закладі для ефективного впровадження Нової української школи».

 

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Диплом І ступеня – Мостівська сільська рада об’єднаної територіальної громади Доманівського району Миколаївської області, «Створення інформаційно-освітніх просторів STEMkids у Мостівській об’єднаній територіальній громаді»;
  • Диплом ІІ ступеня – Слобожанська селищна рада об’єднаної територіальної громади Дніпровського району Дніпропетровської області, «Центр позашкільної освіти як складова сучасного освітнього простору в Слобожанській селищній об’єднаній територіальній громаді»;
  • Диплом ІІ ступеня – Солонянська селищна рада об’єднаної територіальної громади Солонянського району Дніпропетровської області, «Покращення якості надання освітніх послуг через створення і впровадження інноваційної моделі STEM-освіти в опорному закладі Солонянської об’єднаної територіальної громади»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Новоборівська селищна рада об’єднаної територіальної громади Хорошівського району Житомирської області, «Новоборівський ліцей – ядро надання якісних освітніх послуг у громаді»;
  • Диплом І ступеня – Івано-Франківська міська рада об’єднаної територіальної громади Івано-Франківської області, «Інноваційні технології та STEM-проєкти у Центрі освітніх інновацій: розроблення, впровадження та перспективи розвитку в умовах Нової української школи»;
  • Диплом І ступеня – Тростянецька міська рада об’єднаної територіальної громади Тростянецького району Сумської області, «Якісні освітні послуги – один із пріоритетних векторів розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади»;
  • Диплом ІІ ступеня – Новоукраїнська міська рада об’єднаної територіальної громади Кіровоградської області, «Спільний проєкт Новоукраїнської громади і програми USAID DOBRE «Інклюзивно-ресурсний центр».

 

Тема 3. «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища»

У номінації «міські ради»:

  • Диплом І ступеня – Славутицька міська рада Київської області, «Створення муніципального енергокооперативу у Славутичі для будівництва сонячної електростанції шляхом спільнокошту місцевих мешканців»;
  • Диплом ІІ ступеня – Білоцерківська міська рада Київської області, «Smart Green БЦ»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Чугуївська міська рада Харківської області, «Створення умов для вивчення предмету «Захист Вітчизни» як запорука успішного національно-патріотичного виховання учнів».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Диплом І ступеня – Боратинська сільська рада об’єднаної територіальної громади Луцького району Волинської області, «ЕкоГромада: шлях змін»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Бузівська сільська рада об’єднаної територіальної громади Жашківського району Черкаської області, «Сортування сміття»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Дунаєвецька міська рада об’єднаної територіальної громади Дунаєвецького району Хмельницької області, «Чиста громада для майбутніх поколінь»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Бахмутська міська рада об’єднаної територіальної громади Донецької області, «Соціалізація та підтримка людей з вадами зору шляхом використання апаратно-програмного комп’ютерного тифлокомплексу у бібліотеці для сліпих м. Бахмут»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Тростянецька міська рада об’єднаної територіальної громади Тростянецького району Сумської області, «Тростянецька громада – громада комфортного та привабливого для проживання середовища».

 

Учасники конкурсу, нагороджені дипломами «Спеціальна відзнака»

Тема 1. «Влада та громада: інформування, діалог, участь»

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Шумська міська рада об’єднаної територіальної громади Шумського району Тернопільської області, «Впровадження бюджету участі у Шумській громаді».

 

Тема 2. «Покращення якості надання освітніх послуг (дошкільна, середня та професійно-технічна освіта)»

У номінації «районні ради»:

  • Сокальська районна рада Сокальського району Львівської області, «Система «ОКо: школа у смартфоні».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Васильківська селищна рада об’єднаної територіальної громади Васильківського району Дніпропетровської області, «Молодіжний проєкт «Я – дослідник»;
  • Славутська міська рада об’єднаної територіальної громади Хмельницької області, «Відкриття «Університету третього віку».

 

Тема 3. «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища»

У номінації «районні ради»:

  • Свалявська районна рада Свалявського району Закарпатської області, «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища».

 

Фото надані Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»

 

Детальніше про Конкурс

Теги:

Кращі практики В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

30 жовтня 2020

Не допустити колапсу місцевої влади: чому важливо прийняти законопроект 3651-д

Не допустити колапсу місцевої влади: чому...

Органи місцевого самоврядування у новостворених громадах і районах не зможуть функціонувати, а нові районні державні...

28 жовтня 2020

Оцінка ефективності місцевого самоврядування: як і навіщо

Оцінка ефективності місцевого самоврядування: ...

Чому оцінка ефективності місцевого самоврядування потрібна зараз та в майбутньому? Що варто міряти? У чому різниця...

23 жовтня 2020

Як проголосувати і не заразитися COVID-19?

Як проголосувати і не заразитися COVID-19?

Місцеві вибори цього року є ключовою подією для всієї України і зокрема для українського місцевого самоврядування....

13 жовтня 2020

Чому прискорення важливіше, ніж рівновага. Результати одного соцопитування

Чому прискорення важливіше, ніж рівновага....

Учасники та учасниці презентації першого дослідження суспільної думки щодо започаткування Київської агломерації, яка...

07 жовтня 2020

Місцеві вибори 2020 і COVID: що варто знати про правила безпеки

Місцеві вибори 2020 і COVID: що варто знати про...

Як будуть організовані з точки зору безпеки місцеві вибори 2020 в умовах пандемії COVID-19? Як голосуватимуть ті, хто...