Посібник «Дорожня карта впровадження бюджету участі»

 

Досвід роботи програми DOBRE в об’єднаних громадах, показав, що навіть в умовах карантину і скорочення надходжень до місцевих бюджетів, 93% громад продовжили реалізацію бюджету участі.

Із розвитком цього механізму виникають нові виклики, такі як передача досвіду нових членам Комісій з питань бюджету участі та стійкість механізму в майбутньому, без підтримки міжнародних організацій. Саме з метою систематизувати процедуру проведення бюджету участі, експерти Громадської спілки “Харківський університетський консорціум” розробили Дорожню карту впровадження бюджету участі (ЗАВАНТАЖИТИ 48,4 МБ), на основі досвіду громад-партнерок DOBRE у Харківській області: Старосалтівської, Мереф’янської, Золочівської та Малинівської. 

За 3 роки кількість поданих проєктів в окремих громадах зросла до 33, а відсоток мешканців, що взяли участь у голосуванні, досяг 13,2 %. Цей позитивний досвід дав можливість структурувати впровадження бюджету участі в об’єднаних громадах, визначити основні перепони та сформулювати рекомендації для успішної реалізації даного механізму громадської участі.

Дорожня карта для Комісій з питань бюджету участі – це чіткий алгоритм дій, що допомагає тримати в фокусі загальну логіку процесу, завчасно планувати подальші кроки і легко контролювати весь процес, фіксуючи інформацію для подальшого аналізу. Дорожня карта містить в собі рекомендації успішного виконання кожного етапу реалізації бюджету участі – від розробки положення про бюджет участі до публічного звіту про виконання проєктів, підтриманих мешканцями. Також посібник містить посилання на корисні матеріали для допомоги в проведенні конкурсу, зокрема макет настінної дорожньої карти, що є візуалізацією процесу реалізації бюджету участі.

Читайте також:

24 грудня 2024

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія Івана Космини

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія...

Чи не єдиний в Україні штатний радник міського голови з питань безбар’єрності Іван Космина працює у місті Чортків...

24 грудня 2024

Громада на всі 100: як Шевченківська громада відновлює водогін, а Вознесенська — створює нові робочі місця

Громада на всі 100: як Шевченківська громада...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

24 грудня 2024

24 грудня 2024

Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо стратегічного розвитку громад та регіонів

Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо...

Міністерство розвитку громад та територій України об’єднало понад 500 представників влади, експертів та громадськості...