У Білоберізькій громаді запрацював кооператив «Гуцульські ґазди»

 

Ягоди, гриби і трави з місцевих полонин тепер зможуть заготовляти та зберігати мешканці Білоберізької громади. Підготовлену продукцію планують здавати великими партіями. Кооператив створили за підтримки Програми USAID DOBRE.


«Робота кооперативу дуже важливий для нас бізнес, адже це зайнятість для населення та податки для громади. До збору чорниці можуть долучатися не лише мешканці нашої громади, а й цілого району чи навіть сусіди з Буковини і здавати її «Гуцульським ґаздам», – сказав голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк.

 

 

Громада надала та відремонтувала приміщення для роботи кооперативу, а за підтримки Програми USAID DOBRE закупили обладнання більш, ніж на 800 тисяч гривень. На ці гроші підготували камеру шокової заморозки, морозильний відділ для зберігання, придбали інфрачервону сушарку, овочерізку та меблі. Члени-засновники кооперативу додатково купили камеру попереднього зберігання ягід. 

«Ми досить довго обдумували можливість створення такого кооперативу. В рамках Програми DOBRE їздили переймати досвід до сусідніх областей, робили розрахунки та підготували бізнес-план. Та врешті-решт вирішили, що треба використовувати цей ресурс», – розповів голова кооперативу Василь Лазорик.

Зараз у кооперативі «Гуцульські ґазди» семеро учасників. Але наступного сезону розраховують на долучення десятків ініціативних мешканців. У врожайний рік ягоди можуть заготовляти більше сотні людей. Учасники кооперативу надалі планують розширювати асортимент заготівлі.

«Програма DOBRE активно підтримує ініціативи громад-партнерів, аби вони максимально реалізовували свій потенціал. Створений кооператив допоможе використати природні можливості для зростання добробуту мешканців громади, покращити місцевий економічний розвиток та зміцнити згуртованість всієї ОТГ», – зазначив регіональний менеджер Програми USAID DOBRE Дмитро Коваль.

Проект реалізували в рамках компоненту місцевого економічного розвитку Програми USAID DOBRE. 

 

 

Нагадаємо, минулоріч Програма DOBRE підтримала малиновий  кооператив «Файний» в Печеніжинській ОТГ Івано-Франківської області.

Теги:

бізнес Кращі практики

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Білоберізька територіальна громада

Джерело:

Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 липня 2022

Великоберезовицька громада розробила інвестиційний профіль та працює над запрошенням релокованого бізнесу

Великоберезовицька громада розробила...

Створення сприятливого бізнес-середовища в територіальній громаді - тривалий процес, який вимагає системної роботи у...

22 лютого 2022

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття...

Будівництво має початися у травні цього року у селищі Поляна Закарпатської області із залученням німецького...

22 лютого 2022

У Запорізькій області громада створила пожежну охорону та вже кілька років самостійно бореться з пожежами

У Запорізькій області громада створила пожежну...

Добровільну пожежну охорону Комиш-Зорянська громада створила завдяки новим можливостям, які отримала в...

18 лютого 2022

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс Пірнівської громади, яка самостійно визначилася із власним майбутнім

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс...

Наприкінці децентралізації десять сіл неподалік від Києва примусово об’єднали в Пірнівську громаду. І хоча на паперах...