Все тільки починається: які закони потрібні для продовження децентралізації

Новий адмінтерустрій держави – фундамент справжньої децентралізації. А стіни, покрівля та внутрішнє наповнення – це чітке розмежування повноважень між органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів та достатнє ресурсне забезпечення повноважень. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час онлайн-обговорення питань законодавчого забезпечення децентралізації владних повноважень та деконцентрації ресурсів, яка відбулася 17 липня.

В нараді взяли участь представники Асоціації міст України, Асоціації районних та обласних рад,  Асоціації об’єднаних територіальних громад, ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Український центр незалежних політичних досліджень», експерти Офісу підтримки реформ при Мінрегіоні та експерти Програми U-LEAD з Європою.

Нагадаємо, майже місяць тому Мінрегіон оприлюднив для громадського обговорення 4 проекти законів, які є невід’ємною частиною правової основи реформування місцевого самоврядування. Мова йде про:

  • проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування»;
  • проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади»;
  • проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення у відповідність положень податкового законодавства у зв’язку із реформуванням адміністративно-територіального устрою»;
  • проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування».

Пропозиції та зауваження, які надійшли від громадськості та зацікавлених сторін щодо цих законопроектів, Мінрегіон проаналізував та залучив для доопрацювання проектів названих документів всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування і експертне середовище.

«Ці законопроекти, після того як їх прийме парламент, і визначать справжнє обличчя децентралізації: які повноваження та на яких рівнях місцевого самоврядування й виконавчої влади, і яке фінансове, ресурсне забезпечення повноважень. Кожен рівень має чітко знати, за що саме несе відповідальність і з яких джерел наповнюватимуться місцеві бюджети. Всі громади – міські, сільські, селищні повинні мати однаковий набір повноважень і однакові можливості для наповнення бюджетів», - сказав заступник Міністра.

За його словами, Мінрегіон невдовзі планує провести серію публічних обговорень питань розмежування повноважень та ресурсного забезпечення, а вже у вересні – спрямувати законопроекти на розгляд Верховної Ради.


Відеоконференція проходила на пратформі Bluejeans за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

17.07.2020 - 16:24 | Переглядів: 13529
Все тільки починається: які закони потрібні для продовження децентралізації

Приєднані зображення:

Теги:

законодавче забезпечення В'ячеслав Негода

Джерело:

Читайте також:

31 січня 2025

139 громад подали 208 заявок на модернізацію шкільних їдалень за субвенцією МОН

139 громад подали 208 заявок на модернізацію...

Через екосистему DREAM на фінансування проєктів модернізації шкільних їдалень за кошти субвенції з державного бюджету...

31 січня 2025

Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та прийняти місто-партнера?

Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та...

Кожен візит партнерської громади — це не про офіціоз, а можливість побудувати довірливі стосунки для довготривалої...

31 січня 2025

Чому, як, коли, на підставі чого готувати у громадах стратегію розвитку?

Чому, як, коли, на підставі чого готувати у...

У цьому матеріалі:  Чому потрібно займатись стратегічним плануванням розвитку у громаді? Як громада має...

31 січня 2025

Уряд ухвалив постанову про запровадження експериментального проєкту «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади»

Уряд ухвалив постанову про запровадження...

  31 січня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує експериментальний проєкт...