Україна з новим адмінтерустроєм: парламент створив 136 нових районів та ліквідував 490 старих

17 липня Верховна Рада України прийняла Постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, тепер в Україні 136 районів. Старі 490 районів парламент ліквідував.

За це рішення проголосували 238 народних депутатів.

Карти і склад нових районів - за посиланням.

Постановою визначено, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Вибори депутатів районних рад ліквідованих районів, як йдеться в документі, не проводяться. А повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах, припиняються в день набуття повноважень депутатів районних рад, обраних на перших виборах до районних рад у нових районах.

Центральна виборча комісія, відповідно до Постанови, має забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з врахуванням новоутворених районів.

Як відомо, 15 липня Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект закону, який передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від району.

17.07.2020 - 13:01 | Переглядів: 94809
Україна з новим адмінтерустроєм: парламент створив 136 нових районів та ліквідував 490 старих

Теги:

район

Джерело:

Читайте також:

07 травня 2026

Оцінка фінансової спроможності громад Дубенського району: локальний аналіз у порівнянні з національною методологією

Оцінка фінансової спроможності громад...

Дубенська районна військова адміністрація розробила та успішно застосовує «Компас оцінки громад» — власний...

07 травня 2026

Куди має зараховуватися ПДФО? Аналітика та дорожня карта переходу

Куди має зараховуватися ПДФО? Аналітика та...

  ПДФО — основа місцевих бюджетів і формує до двох третин усіх податкових надходжень. Від нього залежить, які...

07 травня 2026

Кластерна політика на практиці: як агенції регіонального розвитку впроваджуватимуть нові інструменти підтримки економіки

Кластерна політика на практиці: як агенції...

6 травня відбувся вебінар «Кластерна політика на практиці: роль агенцій регіонального розвитку у розвитку кластерів»....

07 травня 2026

Реформа УПІ 2026: архітектура відновлення та місце громадськості

Реформа УПІ 2026: архітектура відновлення та...

Як система управління публічними інвестиціями змінила правила гри для громад — і що заважає перетворити правильну...