Практичний посібник «Моделювання ефективної фінансової діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ в умовах децентралізації. Консолідований підхід»
Посібник було розроблено в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу. Модель у цих матеріалах – це покрокова, обґрунтована методика, підкріплена практичними рішеннями. Вона може бути цікавою і корисною посадовим особам, депутатам та громадським діячам. Надані матеріали мають стати підґрунтям для посилення місцевого потенціалу у розбудові спроможної, ефективної, прозорої системи управління місцевими фінансами, яка орієнтована на досягнення економічного та соціального розвитку.
Шість окремих модулів узагальнюють та роз’яснюють норми та положення законодавства України, що регулюють фінансову діяльність органів місцевого самоврядування і/або впливають на її організацію та якість.
- Модуль I «Концепція здійснення фінансової діяльності органів місцевого самоврядування в ОТГ та оцінювання її стану»;
- Модуль II «Модель підвищення ефективності розподілу та використання фінансових ресурсів в об’єднаних територіальних громадах»;
- Модуль III «Модель результативної дохідної політики органів місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади»;
- Модуль IV «Модель залучення додаткових фінансових ресурсів та інвестицій для реалізації проєктів розвитку в об’єднаній територіальній громаді»;
- Модуль V «Модель прозорої та підзвітної системи управління фінансами і комунальним майном в об’єднаних територіальних громадах»;
- Модуль VI «Модель впровадження ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі на місцевому рівні».
Посібник «Моделювання ефективної фінансової діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ в умовах децентралізації. Консолідований підхід» стане у пригоді громадам Донецької та Луганської областей, а також буде корисним для органів місцевого самоврядування громад, які прагнуть побудови спроможної, ефективної, прозорої, підзвітної та підконтрольної системи управління, орієнтованої на якісне функціонування та розвиток громади.
Довідка
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також Уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Програма ООН із відновлення та розбудови миру

Поділитися новиною:
31 березня 2023
Програма USAID DOBRE вручила протоколи про співпрацю громадам Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини
Програма USAID DOBRE вручила протоколи про...
30-31 березня 2023 року у Львові відбулася презентація плану роботи Програми «Децентралізація приносить кращі...
31 березня 2023
Золочівська міська громада розпочала роботу зі створення Комплексного плану просторового розвитку
Золочівська міська громада розпочала роботу зі...
29 березня Золочівська громада, що на Львівщині, провела стратегічну сесію з формування завдання на розроблення...
31 березня 2023
У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню
У селі на Буковині створили сучасну швейну...
29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...
30 березня 2023
Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи
Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи
Стратегічна документація допомагає громадам заощаджувати енергію без втрати якості послуг, ставати енергетично...