Іллінівська громада розвиває медицину та дбає про молодь

Іллінівська сільська громада об’єднала 25 населених пунктів з населенням трохи менше 10 тис. жителів. Територія велика для такої кількості жителів – понад 526 кв. км. Але тут постійно намагаються наблизити послуги до людей. 

 

Сільські амбулаторії стануть своїми

У рамках державної програми з розвитку доступної медицини, в Іллінівській ОТГ збудували дві нові сільські амбулаторії. Їх не встигли здати в експлуатацію – завадили деякі технічні питання з підрядниками та карантин. Одна амбулаторія – в Іллінівці, друга – в селищі Клебан Бик.

 

Амбулаторія в Іллінівці

 

З місцевого бюджету на устаткування додали по 120 тис. грн, на озеленення території – по 300 тис. грн, розповідає Наталя Лебедева,  перша заступниця сільського голови.

Медичні закладі сільської громади – 8 ФАПів та 4 амбулаторії – знаходяться у складі Костянтинівського районного ЦПМСД та утримуються з районного бюджету. В громаді міркують про створення власного комунального закладу.  Про це говорили під час консультацій з експертами Донецького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Для такої кількості населення недоречно створювати Центр первинної медико-санітарної допомоги. За словами Наталії Лебедевої, комунальним закладом стане Іллінівська амбулаторія, решта медичних установ громади будуть філіями.

 

Під час будівництва амбулаторії в Іллінівці

 

Коли нові амбулаторії  відкриються, сільська рада прийматиме рішення про створення комунального підприємства. Поки в громаді шукають людину на посаду головного лікаря – йому доведеться пройти реєстрацію та отримати ліцензію.

У селищі Клебан Бик збудували амбулаторію з житлом для лікаря. Тут дві просторі кімнати, два санвузли та велика кухня. Чекатимуть на сімейного лікаря, готового приїхати працювати в село.

Діюча амбулаторія знаходиться у будівлі, яка раніше була районною лікарнею, зі стаціонарними ліжками на 75 пацієнтів. Зараз пацієнтів лікує Володимир Шалімов – сімейний лікар з 32-річним медичним стажем. На території обслуговування проживає 1300 жителів  (це три села Катеринівського старостинського округу – села  Катеринівка та Плещіївка, селище Клебан Бик).

 


Сімейний лікар Володимир Шалімов

 

Але у сімейного лікаря  2200 пацієнтів, послугами амбулаторії користуються більше людей з сусідніх сіл, які не входять до складу Іллінівської ОТГ. У амбулаторії можна отримати всі базові послуги первинної медицини. Коли переїдуть до нової будівлі, громада вирішуватиме, що робити зі старою лікарнею. Серед варіантів – облаштувати хоспіс, спільний заклад для сусідніх міст, бо своїми силами не потягти.

 

Молодіжний центр для дозвілля та розвитку

Два нових молодіжних центри збудували  в Іллінівській громаді – в селі  Олександро-Калинове та селищі Клебан Бик. Обійшлись без урочистостей на відкритті, через карантин.

 

Молодіжний центр у селищі Клебан Бик

 

У Клебан Бику молодіжний центр розмістили в будівлі селищного клубу. На ремонт витратили 200 тис. грн з місцевого бюджету. Меблі, обладнання та музичну апаратуру придбали за рахунок донорської допомоги від чеської організації «Людина в біді».

 

Клуб у селищі Клебан Бик

 

Лариса Лашина, директор Будинку культури, на базі молодіжного центру готова розвивати творчість у селищі. Тут з’явиться вокальний колектив. Охочих співати багато. Клавішні інструменти подарували донори. Коли молодіжний центр відкриється, тут буде аерофутбол, настільний хокей, більярд та теніс. Можна буде пограти в настільні ігри. Проведуть вай-фай, щоб ще більше зацікавити молодь.

 

Лариса Лашина, директор Будинку культури

 

«Не будемо робити акцент тільки на молоді, хочемо зробити центр дозвілля для усіх жителів Клебан Бика та Катеринівки, - розповідає староста Андрій Байгуш. – На свята в нас збирається багато людей. У клубі є глядацький зал та сцена, раніше крутили кіно. Плануватимемо ремонт клубу, треба шукати гроші».

 

Староста Андрій Байгуш

 

Сільський туризм поєднують з екологічним

На території Іллінівської ОТГ знаходиться регіональний ландшафтний парк «Клебан Бик». Тут можна не тільки насолодитись касою краєвидів чи скупатись в озері, але й дізнатись багато цікавого, замовивши екскурсію. За словами Тетяни Керносенко, начальниці відділу рекреації РЛП «Клебан Бик», розроблені декілька туристичних маршрутів. Найпопулярніший – на центральній ділянці протяжністю 4 км. Облаштовані оглядові майданчики, де можна перепочити.

 

Ландшафтний парк «Клебан Бик»

 

Два роки тому об’єднали екологічний та сільський туризм. Гості можуть приїхати до парку на відпочинок, а також відвідати музей народного побуту в Олександро-Калиновому, пройти по інших туристичних локаціях в селі та залишитись на відпочинок в еко-садибі. Такі спільні екскурсії користуються попитом.

Андрій Тараман, засновник ГО «Енеїда» - серед найактивніших жителів села, хто разом з однодумцями  започаткував сільський туризм. Усе закрутилось навколо музею «Довкілля».  До війни сільський музей користувався чималим попитом у жителів Донецька та  туристів, які їхали до обласного центра. 

 

Андрій Тараман, засновник ГО «Енеїда»

 

«Ми були першими в регіоні, хто започаткував сільський туризм, - розповідає Андрій Тараман. –  Туристам треба було десь поїсти – ставили столики. Просили продати їм домашніх курей, яйця - організовували продаж під замовлення. Коли постало питання залишитись на ніч, організували чотири агросадиби».

 

 

Коли вирішили поєднати сільський туризм з екологічним, стало виходити ще цікавіше. Віслючка Данка – місцева героїня, бере участь у маршруті по парку «Смолянська полонянка». Маршрут у селі періодично змінює локації, в залежності від можливостей. Серед локацій – спілкування з майстром по дереву, прогулянка селом на велоузварі ( саморобна бричка з велосипедними характеристиками), колись була локація поготувати домашню птицю та худобу – це дуже цікаво для дітей з міста.

«Смолянський куліш» - серпневе свято, яке стало візитівкою Іллінівської громади. Туди збирається вдесятеро більше людей, ніж жителів села Олександро-Калинового, де відбувається це свято.

Теги:

медицина культура туризм молодь Культура кращі практики

Область:

Донецька область

Громади:

Іллінівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 лютого 2021

В Буринській громаді відкрили сучасний ЦНАП: це 150-й Центр, створений за підтримки «U-LEAD з Європою»

В Буринській громаді відкрили сучасний ЦНАП: це...

Програма ЄС «U-LEAD з Європою», що підтримує реформу децентралізації в Україні, в тому числі, через покращення...

24 лютого 2021

Скандинавська ходьба, лижі, катамарани й байки: Хмільник оновлює пропозицію для туристів

Скандинавська ходьба, лижі, катамарани й байки:...

Хмільник — один із найпопулярніших лікувальних курортів України. Десятки тисяч людей приїздять сюди щороку...

23 лютого 2021

Автофестиваль та серіал «Про людей громади». Нестандартний досвід

Автофестиваль та серіал «Про людей громади»....

Боратинська громада Волинської області показала, як можна проводити фестиваль під час суворого карантину, знайомлячи...

17 лютого 2021

Ладижинський клуб підприємців — новий локальний центр розвитку бізнесу

Ладижинський клуб підприємців — новий локальний...

У липні 2020 року в Ладижині відкрився Клуб підприємців, покликаний стимулювати й підтримувати розвиток малого та...

16 лютого 2021

Співпраця Великогаївської та Підгороднянської громад стала драйвером розвитку Тернопільского району

Співпраця Великогаївської та Підгороднянської...

Великогаївська та Підгороднянська громади підписали меморандум, показавши цілому регіону, як можна ставати...