УАРОР підготувала свій варіант змін до Конституції щодо децентралізації

Сильне місцеве самоврядування на всіх рівнях адмінтерустрою, збалансований нагляд за діяльністю місцевої влади та ресурси на виконання повноважень. Такі основні положення лягли в текст напрацьованого Секретаріатом Української асоціації районних та обласних рад проєкту Закону Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади (ЗАВАНТАЖИТИ).

До роботи над документом були також долучені профільні експерти.

Законопроєкт визначає, що в Україні діє трирівнева система місцевого самоврядування – муніципалітет-округ-область. На кожному з рівнів місцеві ради утворюють власні виконавчі органи, а їхніми очільниками стають голови відповідних рад.

Строк повноважень органів місцевого самоврядування обраних на чергових виборах — становить п’ять років.

Адміністративний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування, а також центральної влади на місцях здійснюють префекти.

Як йдеться у Законопроєкті УАРОР, у разі необхідності, більшість актів префекта можуть бути скасовані або у судовому порядку або Президентом, або Кабміном.

Обговорення проекту змін до Конституції в частині децентралізації триває ТУТ

24.02.2020 - 12:29 | Переглядів: 10916
УАРОР підготувала свій варіант змін до Конституції щодо децентралізації

Приєднані файли:

Теги:

Конституція Конституція обговорення УАРОР

Джерело:

УАРОР

Читайте також:

20 лютого 2026

Місцева статистика: Як перетворити розрізнені дані на фундамент розвитку громад та інвестиційну привабливість

Місцева статистика: Як перетворити розрізнені...

У Києві відбулася стратегічна зустріч "Статистика громад", організована Державною службою статистики України за...

20 лютого 2026

I_CAN масштабує навчання УПІ

I_CAN масштабує навчання УПІ

I_CAN розпочав масштабування по всій Україні своєї Навчальної програми з управління публічними інвестиціями для...

20 лютого 2026

«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти політики згуртованості ЄС

«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти...

«Мовою розвитку» ЄС описують не лише цілі та принципи регіональної політики ЄС, а й конкретні відповіді на практичні...

19 лютого 2026

Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти»

Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку...

Які практичні кроки мають здійснити керівники та педагоги, щоб ефективно впровадити ключові зміни до Порядку...