Перспективні плани семи областей вже на розгляді в Мінрегіоні

На розгляді в Мінрегіоні знаходяться вже 7 з поданих обласними державними адміністраціями до Кабінету Міністрів перспективних планів: Волинської, Київської, Миколаївської, Рівненської, Харківської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час робочої наради з обговорення перспективних планів.

«Сьогодні ми обговорили проекти перспективних планів Миколаївської, Хмельницької та Чернівецької областей. В цілому вони відповідають законодавству і Методиці, за виключенням лише декількох громад, показники спроможності яких близькі до критичних. Ці розбіжності ми ще можемо усунути - надати висновки і рекомендувати ОДА переглянути свої пропозиції», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також наголосив на необхідності більшої відкритості процесу формування перспективних планів з боку облдержадміністрацій. «Нас чи не щодня запитують, чому Мінрегіон не публікує проекти перспективних планів. Оприлюднювати проекти документів, які розробляли не ми, з нашого боку неправильно. Це мали б зробити самі ОДА, бо вони зацікавлені, щоб у цьому питанні було менше маніпуляцій і дезінформації. Житомирська обласна адміністрація, наприклад, одразу оприлюднила проект перспективного плану, і більшість питань обговорюються та вирішуються на рівні регіону. Люди мають інформацію безпосередньо від розробника перспективного плану і не змушені шукати відповіді в міністерстві, Уряді, в асоціаціях чи у експертів», - сказав заступник Міністра.

В обговоренні перспективних планів Миколаївської, Хмельницької та Чернівецької областей взяли участь народні депутати Віталій Безгін, Максим Дирдін, Георгій Мазурашу, Валерій Божик, Олена Лис, Ігор Негулевський, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

Як відомо, обласні державні адміністрації до 14 лютого мали подати до Кабінету Міністрів проекти розпоряджень про схвалення перспективних планів, які б покривали 100 % території областей. Тільки після цього Кабінет Міністрів своєю резолюцією може доручити окремим міністерствам, зокрема - Мінрегіону, Мінфіну, Мінекономіки, Мінюсту, разом з ОДА опрацювати ці проекти і подати остаточні версії на розгляд Уряду.

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода перспективний план

Джерело:

Читайте також:

27 січня 2025

Закінчено прийом проєктних пропозицій на третій етап Програми Відновлення України: отримано 453 заявки

Закінчено прийом проєктних пропозицій на третій...

На участь в третьому етапі Програми відновлення України, яку Уряд реалізовує за кредитні кошти Європейського...

27 січня 2025

Уряд затвердив Національний план управління відходами до 2033 року

Уряд затвердив Національний план управління...

Кабінет Міністрів України схвалив Національний план, який визначатиме архітектуру національної системи управління...

25 січня 2025

Олексій Кулеба: Тільки у партнерстві з громадами ми можемо розбудувати основу для стійкості всієї країни

Олексій Кулеба: Тільки у партнерстві з...

Під час зустрічі з очільниками українських громад керівництво Мінрозвитку та Агентства відновлення презентували...