Децентралізація: п’ять важливих законопроектів для завершення реформи (інфографіка)
Перших п’ять пріоритетних законів, необхідних для втілення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, - на розгляді Верховної Ради України. Кожен з них – невід’ємна частина законодавчої основи реформи. Разом вони - частина дорожньої карти Мінрегіону до системних змін у сферах місцевого самоврядування, публічних послуг, місцевого економічного розвитку. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, коментуючи подальші кроки Мінрегіону для завершення децентралізації після завершення засідання профільного парламентського Комітету.
«Ми очікуємо на прийняття Закону №2653, який уповноважить Уряд затверджувати адмінцентри та території громад. Він вже прийнятий у першому читанні. Відкладати це питання на пізніше не можна, якщо хочемо провести восени місцеві вибори на новій територіальній основі громад. Іншим важливим завданням є встановлення законодавчих процедур з вирішення питань адмінтерустрою в країні і для цього потрібно прийняти відповідний Закон про засади адміністративно-територіального устрою України - під номером 2804. Так само потрібно дати новоутвореним громадам можливість комплексного просторового планування своїх територій, без чого будь-які стратегії, плани і проекти розвитку будуть наштовхуватися на різні законодавчі перепони. Цей законопроект також на розгляді парламенту», - сказав В’ячеслав Негода.
За його словами, процес формування спроможних громад підняв на поверхню проблему взаємодії сусідніх громад з великими містами. З цією метою можна буде утворювати агломерації, які де-факто існують.
«І тоді великі міста і прилеглі села, селища чи містечка зможуть об’єднувати свої зусилля і вирішувати спільні проблеми», - зазначив заступник Міністра.
Оптимізація та створення мережі Центрів надання адміністративних послуг – також на порядку денному реформи.
«У якій громаді людина не жила б, вона має мати можливість отримати якісні і доступні публічні послуги. Зосередити їх можна і потрібно в ЦНАПах. І тут необхідно чітко розширити повноваження місцевих рад на створення таких центрів та регламентувати набір і порядок надання цих послуг, а також інші питання, які дадуть змогу таким структурам бути організаційно і фінансово стійкими. Багато послуг вже надаються в електронному вигляді. Тому варто подбати про єдиний державний веб-портал таких послуг. Розраховуємо на парламент, що і цей законопроект він невдовзі розгляне», - сказав В’ячеслав Негода.
Приєднані зображення:
Теги:
В'ячеслав Негода законодавче забезпечення
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»

Поділитися новиною:
05 грудня 2023
Якісна освіта не за всі гроші світу: як громаді ухвалити рішення на користь дітей
Якісна освіта не за всі гроші світу: як громаді...
Авторка: Марія Очеретяна, Центр спільних дій Скорочення освітньої субвенції, необхідність оптимізації шкільної...
05 грудня 2023
7 грудня - презентація освітнього серіалу «Громада 4.0 — створюємо проєкти цифрової трансформації»
7 грудня - презентація освітнього серіалу...
7 грудня, в День місцевого самоврядування, о 12:00 представники міжнародної організації SocialBoost разом експертами...
05 грудня 2023
Глазго та Миколаїв стануть порідненими містами
Глазго та Миколаїв стануть порідненими містами
Англійське місто Глазго та місто Миколаїв готуються до офіційного встановлення побратимських відносин. Про це...
04 грудня 2023
Швейцарія передала сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів на Херсонщині
Швейцарія передала сім автомобілів для роботи...
Швейцарія передала Україні сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів у семи громадах Херсонщини. Завдяки цьому...