Більшість українців (68,3%) вважають за необхідне, щоб реформа місцевого самоврядування (децентралізація) продовжувалася. Такі результати опитування соціологічного дослідження "Реформи в Україні: зміни на краще або імітація прогресу", проведеного Інститутом Горшеніна в співпраці з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, під час круглого столу озвучила директор з комунікацій Інституту Горшеніна Наталія Клаунінг.
За її словами, 28,7% опитаних виступають за повне продовження тієї реформи, яка вже реалізується. Разом з тим, 39,6% опитаних висловили думку про те, що реформу децентралізації необхідно продовжувати з певними змінами.
"Крім того, майже половина опитаних (45,3%) відзначили позитивні зміни, які вже відбулися в їхньому населеному пункті в результаті децентралізації ("точно позитивні" - 10,7%, "радше позитивні" - 34,6%). Ще 11,6% вважають, що в результаті реформи є негативні зміни ("точно негативні" - 4,1%, "радше негативні" - 7,5%)", - розповіла директор з комунікацій Інституту Горшеніна.
Також, за її словами, 30,7% опитаних вважають, що жодних змін не відбулося.
Кількісне дослідження "Реформи в Україні: зміни на краще або імітація прогресу" було проведено Інститутом Горшеніна спільно з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) 22 листопада - 10 грудня 2019 року. Усього було опитано 2000 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України (без урахування окупованих територій АР Крим, міста Севастополя, Донецької і Луганської областей) за квотами: регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,2%.
21 січня 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...
21 січня 2025
Молодь з прифронтових територій та малих міст і...
Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...
21 січня 2025
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція України до ЄС
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція...
Вступ до Європейського Союзу — це глобальна ціль, яка передбачає дуже довгий звивистий шлях. Євроінтеграцію можна...
21 січня 2025
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як підготуватися до візиту міжнародних партнерів?
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як...
Хочете прийняти міжнародного партнера у громаду, але не знаєте, з чого почати? Запрошення, яке не проігнорують, візит...