Асоціація об'єднаних територіальних громад стурбована тим, що законопроект №2598 «Про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації» було розроблено без участі асоціацій органів місцевого самоврядування і внесено Президентом України як невідкладний.
"Ми очікували спільної роботи над законопроектом після презентації концепції змін до Конституції. Місцеве самоврядування в Україні має свою новітню історію становлення та розвитку і ґрунтується не лише на європейських демократичних принципах, а й на історичних традиціях українського народу. За роки незалежності нашої держави сформувалась система місцевого самоврядування, що об’єднує тисячі професійних службовців місцевого самоврядування, лідерів територіальних громад. Саме вони першими пішли на створення спроможних громад на реформування і вдосконалення життя мешканців кожної громади. Тому очікувані зміни до Конституції України в частині децентралізації і місцевого самоврядування не можуть бути прийняті без участі представників місцевого самоврядування", - йдеться у повідомлення Асоціації ОТГ.
На думку Асоціації ОТГ, законопроект містить низку положень, що суперечать європейській Хартії місцевого самоврядування, деякі потребують дискусії та узгодження:
Асоціація ОТГ наполягає на широкому обговоренні Основного Закону України, пошуку кращих рішень для забезпечення ефективної системи місцевого самоврядування, враховуючи світовий досвід і практику українського суспільства. Необхідно провести широкі дискусії та професійні консультації для напрацювання спільних пропозиції до проекту конституційних змін щодо децентралізації і системи місцевого самоврядування з урахуванням думки лідерів місцевого самоврядування та експертів.
20 травня 2026
Як Сокальський профтех змінює думку про професійну освіту й допомагає війську
Як Сокальський профтех змінює думку про...
Уявіть приміщення, де вода «стоїть» 365 днів на рік, а запах вологості та плісняви настільки в’ївся в стіни,...
20 травня 2026
Стратегії розвитку громад 2021-2027: чому їх не...
За даними моніторингу затвердження стратегій розвитку територіальних громад, який щоквартально проводиться...
19 травня 2026
Стратегії розвитку: чи знають громади, куди вони рухаються?
Стратегії розвитку: чи знають громади, куди...
Українські громади сьогодні функціонують у надзвичайно складних умовах повномасштабної війни, значних руйнувань...
19 травня 2026
Чи готові громади України до нових енергетичних викликів?
Чи готові громади України до нових енергетичних...
В умовах постійних атак на інфраструктуру та потреби у сталому відновленні питання енергетичної стійкості громад...