В Україні продовжують відкриватися нові амбулаторії в сільській місцевості

За останній час в різних регіонах України активно завершується будівництво амбулаторій, що фінансуються за рахунок субвенції на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Всього станом на 11 грудня 2019 року завершено будівництво 155 амбулаторій, придбано 848 автомобілів та 699 комплектів телемедичного обладнання, як для амбулаторій, що будуються, так і для існуючих амбулаторій.

 

Волинська область

 

У Прилісненській об’єднаній територіальній громаді Волинської області 20 листопада 2019 року відкрито новозбудовану амбулаторію.

Проєкт: «Нове будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини на 3-4 лікаря по вул. Центральна в с. Прилісне Маневицького району» реалізовано для 6,6 тис. населення громади. Для лікарів амбулаторії за рахунок субвенції придбано автомобіль, на якому сімейні лікарі зможуть здійснювати виїзди в інші населені пункти, мешканців яких обслуговуватиме Прилісненська амбулаторія.

 

Житомирська область

 

У Житомирській області завершено роботи по двох амбулаторія у сільській місцевості: у с. Високе Черняхівського району та у с.Соколів Пулинського району.

Медичний заклад – Високівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини (з житлом) розташована в центрі села, біля парку – пам’ятки місцевого значення. Поряд пролягає дорога з асфальтобетонним покриттям.

Амбулаторія обслуговуватиме населення с. Високе, с. Осники, с. Городище, с. Забріддя, с. Щеніїв у кількості понад 3200 осіб. Високівська амбулаторія забезпечена усім необхідним обладнанням відповідно до табеля оснащення та забезпечуватиме повний перелік послуг первинної медико-санітарної допомоги. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

Медичний заклад – Соколівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини (з житлом) розташована в центрі села, поряд з центральною дорогою з асфальтобетонним покриттям.

Амбулаторія обслуговуватиме населення с. Соколів, с. Андріївка, с. Рудокопи, с. Улашанівка, с. Теньківка, с. Зелена Діброва, с. Стара Рудня у кількості понад 2700 осіб. Соколівська амбулаторія забезпечена усім необхідним обладнанням відповідно до табеля оснащення та забезпечуватиме повний перелік послуг первинної медико-санітарної допомоги. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

 

Київська область

 

У вересні-жовтні цього року також було відкрито дві амбулаторії у Київській області, а саме у с. Іванковичі Васильківського району та у селищі Бородянка Бородянського району.

У вересні 2019 року в с.  Іванковичі Васильківського району Київсткої області було відкрито амбулаторію первинної медичної допомоги по вул. Соборній, 100ф. Нова амбулаторія облаштована комфортними меблями та сучасним обладнанням, що надає змогу вільно її відвідувати всім групам пацієнтів, в тому числі з обмеженими можливостями. На прибудинковій території облаштована зручна стоянка для автомобілів.

Амбулаторія надає медичну допомогу мешканцям с.Іванковичі, с.Зелений Бір, с.Гвоздів, с.Рославичі у кількості більш ніж 3100 осіб. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

У кінці жовтня цього року в селищі Бородянка Бородянського району Київської області відкрито амбулаторію первинної медико-санітарної допомоги на 7 лікарів по вул. Семашка, 3е.

Бородянська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини відноситься до Центральної амбулаторії первинної медичної допомоги. Амбулаторія обслуговує населення смт Бородянки, в кількості понад 10186 чоловік, з них 1222 діти. В амбулаторії в наявності сучасне медичне та телемедичне обладнання.

На даний час до штату амбулаторії входять 7 лікарів. Амбулаторія облаштована комфортними меблями та сучасним обладнанням, що надає змогу вільно її відвідувати всім групам пацієнтів, в тому числі з обмеженими можливостями. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

 

Полтавська область

 

У листопаді 2019 року в с. Дмитрівка Дмитрівської сільської ради м. Горішні Плавні Полтавської області відкрито нову амбулаторію. Амбулаторія обслуговуватиме більш ніж 2800 осіб. Амбулаторія облаштована комфортними меблями та сучасним обладнанням. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

 

Хмельницька область

 

4 рудня 2019 року відкрито амбулаторію в с. Вихватнівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. В амбулаторії працюватиме два лікаря, які надаватимуть кваліфіковану медичну допомогу 4000 мешканцям 12 сіл.

Амбулаторія обладнана усім необхідним відповідно до табелю оснащення обладнанням, підведено усі комунікації, в тому числі й високошвидкісний інтернет-зв’язок для забезпечення роботи з центральним компонентом електронної системи здоров’я e-Health, медичною інформаційною системою, а також телемедичним обладнанням. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

Приєднані зображення:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 січня 2021

21 січня - презентація результатів програми CANactions School SPACES

21 січня - презентація результатів програми...

21 січня 2020 року о 19:00 відбудеться онлайн-презентація результатів освітньої програми CANactions School...

18 січня 2021

Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну

Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну

Станом на 18 січня 2021 року в Мінфіні наявна інформація щодо затвердження 1537 бюджетів, що становить 96% від їх...

18 січня 2021

79% соціальних об’єктів передані у комунальну власність громад - дані Мінрегіону

79% соціальних об’єктів передані у комунальну...

Триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. Загалом по країні вже...

18 січня 2021

Роль асоціацій органів місцевого самоврядування - європейський досвід

Роль асоціацій органів місцевого самоврядування...

Автор: Магнус Ліллестрьом, експерт SKL International Цей матеріал має на меті окреслити деякі загальні...

18 січня 2021

Дві громади на Херсонщині уклали договори про співпрацю у розвитку туризму

Дві громади на Херсонщині уклали договори про...

Каланчацька і Тягинська територіальні громади (Херсонська область) співпрацюватимуть у напрямку реалізації проєкту...