В Україні продовжують відкриватися нові амбулаторії в сільській місцевості

За останній час в різних регіонах України активно завершується будівництво амбулаторій, що фінансуються за рахунок субвенції на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Всього станом на 11 грудня 2019 року завершено будівництво 155 амбулаторій, придбано 848 автомобілів та 699 комплектів телемедичного обладнання, як для амбулаторій, що будуються, так і для існуючих амбулаторій.

 

Волинська область

 

У Прилісненській об’єднаній територіальній громаді Волинської області 20 листопада 2019 року відкрито новозбудовану амбулаторію.

Проєкт: «Нове будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини на 3-4 лікаря по вул. Центральна в с. Прилісне Маневицького району» реалізовано для 6,6 тис. населення громади. Для лікарів амбулаторії за рахунок субвенції придбано автомобіль, на якому сімейні лікарі зможуть здійснювати виїзди в інші населені пункти, мешканців яких обслуговуватиме Прилісненська амбулаторія.

 

Житомирська область

 

У Житомирській області завершено роботи по двох амбулаторія у сільській місцевості: у с. Високе Черняхівського району та у с.Соколів Пулинського району.

Медичний заклад – Високівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини (з житлом) розташована в центрі села, біля парку – пам’ятки місцевого значення. Поряд пролягає дорога з асфальтобетонним покриттям.

Амбулаторія обслуговуватиме населення с. Високе, с. Осники, с. Городище, с. Забріддя, с. Щеніїв у кількості понад 3200 осіб. Високівська амбулаторія забезпечена усім необхідним обладнанням відповідно до табеля оснащення та забезпечуватиме повний перелік послуг первинної медико-санітарної допомоги. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

Медичний заклад – Соколівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини (з житлом) розташована в центрі села, поряд з центральною дорогою з асфальтобетонним покриттям.

Амбулаторія обслуговуватиме населення с. Соколів, с. Андріївка, с. Рудокопи, с. Улашанівка, с. Теньківка, с. Зелена Діброва, с. Стара Рудня у кількості понад 2700 осіб. Соколівська амбулаторія забезпечена усім необхідним обладнанням відповідно до табеля оснащення та забезпечуватиме повний перелік послуг первинної медико-санітарної допомоги. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

 

Київська область

 

У вересні-жовтні цього року також було відкрито дві амбулаторії у Київській області, а саме у с. Іванковичі Васильківського району та у селищі Бородянка Бородянського району.

У вересні 2019 року в с.  Іванковичі Васильківського району Київсткої області було відкрито амбулаторію первинної медичної допомоги по вул. Соборній, 100ф. Нова амбулаторія облаштована комфортними меблями та сучасним обладнанням, що надає змогу вільно її відвідувати всім групам пацієнтів, в тому числі з обмеженими можливостями. На прибудинковій території облаштована зручна стоянка для автомобілів.

Амбулаторія надає медичну допомогу мешканцям с.Іванковичі, с.Зелений Бір, с.Гвоздів, с.Рославичі у кількості більш ніж 3100 осіб. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

У кінці жовтня цього року в селищі Бородянка Бородянського району Київської області відкрито амбулаторію первинної медико-санітарної допомоги на 7 лікарів по вул. Семашка, 3е.

Бородянська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини відноситься до Центральної амбулаторії первинної медичної допомоги. Амбулаторія обслуговує населення смт Бородянки, в кількості понад 10186 чоловік, з них 1222 діти. В амбулаторії в наявності сучасне медичне та телемедичне обладнання.

На даний час до штату амбулаторії входять 7 лікарів. Амбулаторія облаштована комфортними меблями та сучасним обладнанням, що надає змогу вільно її відвідувати всім групам пацієнтів, в тому числі з обмеженими можливостями. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

 

Полтавська область

 

У листопаді 2019 року в с. Дмитрівка Дмитрівської сільської ради м. Горішні Плавні Полтавської області відкрито нову амбулаторію. Амбулаторія обслуговуватиме більш ніж 2800 осіб. Амбулаторія облаштована комфортними меблями та сучасним обладнанням. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

 

Хмельницька область

 

4 рудня 2019 року відкрито амбулаторію в с. Вихватнівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. В амбулаторії працюватиме два лікаря, які надаватимуть кваліфіковану медичну допомогу 4000 мешканцям 12 сіл.

Амбулаторія обладнана усім необхідним відповідно до табелю оснащення обладнанням, підведено усі комунікації, в тому числі й високошвидкісний інтернет-зв’язок для забезпечення роботи з центральним компонентом електронної системи здоров’я e-Health, медичною інформаційною системою, а також телемедичним обладнанням. Для покращення обслуговування сільського населення для медичного персоналу амбулаторії було придбано службовий автомобіль.

Приєднані зображення:

Теги:

медицина

Область:

Волинська область Житомирська область Київська область Полтавська область Хмельницька область

Громади:

Прилісненська сільська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 жовтня 2020

Як створити успішну громаду? Ток-шоу «U-LEAD: Наближаючи послуги»

Як створити успішну громаду? Ток-шоу «U-LEAD:...

Що таке успішна громада та як її створити, які пріоритети мають ставити перед собою лідери громад, чи буде у 2021...

30 вересня 2020

Що пропонує нова редакція законопроекту про місцеві державні адміністрації (+презентація)

Що пропонує нова редакція законопроекту про...

Мінрегіон презентував профільному парламентському Комітету нові редакції проектів законів «Про місцеве самоврядування...

30 вересня 2020

Чітке розмежування повноважень між всіма рівнями місцевого самоврядування та виконавчої влади. Які законодавчі новели пропонує Мінрегіон

Чітке розмежування повноважень між всіма...

Мінрегіон презентував профільному парламентському Комітету нові редакції проектів законів «Про місцеве самоврядування...

30 вересня 2020

Анонс! 2 жовтня - круглий стіл «Місцеві вибори 2020 і COVID-19»

Анонс! 2 жовтня - круглий стіл «Місцеві вибори...

2 жовтня 2020 о 9:30 у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбудеться круглий стіл на тему «Місцеві...

30 вересня 2020

Консультації з громадськістю та стейкголдерами: методично-практичні рекомендації

Консультації з громадськістю та стейкголдерами:...

Експерти та учасники Програми “Добре врядування” розробили Методично-практичні рекомендації та Положення про...