Альона Бабак розповіла, чому громадам вигідно проводити ґендерний аудит доступності послуг

«Для мене головна мета реформи місцевого самоврядування полягає в тому, що людина повинна мати безпечне середовище і комфортний життєвий простір у своїй громаді. А це і рівність прав, і рівність можливостей, а також рівність всіх демографічних та соціальних груп. І це безумовно стосується питання доступності послуг для кожного», — про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час Третього Українського Жіночого Конгресу.

«Міністерство розвитку громад та територій України у вересні затвердило Стратегію ґендерної рівності на 2019-2021 рік, у якій ми заклали інституційні аспекти ґендерної рівності на рівні міністерства, які маємо впроваджувати, а також аспекти ґендерної рівності в децентралізації», — повідомила вона.

За її словами, серед інструментів реалізації Стратегії є ґендерно орієнтоване бюджетування в громадах. Йдеться про ґендерні профілі громад, які в  подальшому дозволять визначити громадам, що їм потрібно: у ній проживає більше чоловіків чи жінок, чи це молода громада, чи більш старша. Ще одним інструментом є аудит ґендерної доступності послуг, який повинна провести кожна громада.

«Типові ґендерні профілі громади почали вивчати у 12 громадах Волинської, Чернівецької, Сумської та Херсонської областей. Фактично ми розуміємо, що на збір статистики і формування таких профілів нам потрібно щонайменше рік. Наразі Мінрегіон спільно з ООН Жінки і іншими партнерами проводить таку роботу і очікує, що до наступного конгресу ми матимемо ці профілі та інформацію щодо того, які рішення громади приймають на підставі цих профілів.

Наразі ООН Жінки здійснює ґендерний аудит доступності послуг в Краматорську і Сєвєродонецьку. Очікуємо результати цього дослідження, на основі яких зробимо висновки для інших громад», — сказала Альона Бабак.

Міністр наголосила, що вже є рекомендації щодо проведення ґендерного аудиту доступності, які Міністерство хоче сформувати в методичні рекомендації для громад для того, щоб вони могли їх використовувати: спочатку вивчати на скільки це середовище доступне для різних демографічних груп, маломобільних груп, а вже потім приймати рішення.

Також Міністр повідомила, що в деяких громадах впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування позитивно вплинуло на якість життя людей, зокрема жінок.

У Матеївецькій ОТГ на Івано-Франківщині створено спортивно-дозвіллєвий простір для жінок, зокрема для молодих мам. А в Мереф’янській громаді на Харківщині в усіх структурних підрозділах місцевої бібліотеки було впроваджено послугу «Центр громадської активності» — створено 6 творчих об’єднань користувачів, вже працюють «Тренінговий центр», «Мовний центр», «Молодіжний центр» та «Академія третього віку» та планується запровадити «Бібліоняню».

У Байковецькій ОТГ Тернопільської області ґендерний паспорт дав поштовх для появи нової для громади послуги «соціального таксі», а у Станіславській ОТГ Херсонської області провели ґендерний аудит дитячих майданчиків за результатами якого були напрацьовані рекомендації щодо внесення змін до Програми благоустрою громади.

Альона Бабак нагадала, що Мінрегіон затвердив ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», зараз готується наказ міністерства «Про затвердження форми моніторингу щодо доступності для маломобільних груп населення до закладів і установ, яким надано статус національного».

«Ми передали на погодження інших ЦОВВ проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку та методики проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю». Крім того, було проведено перше засідання окремої тематичної групи в рамках Ради донорів Мінрегіону, щодо всіх аспектів ґендерної рівності в децентралізації для того, щоб узагальнити досвід міжнародних проектів за цією тематикою і всі напрацювання викласти в практичних посібниках для наших громад для подальшої реалізації Стратегії», — наголосила Міністр.

12.12.2019 - 10:44 | Переглядів: 10175
 Альона Бабак розповіла, чому громадам вигідно проводити ґендерний аудит доступності послуг

Приєднані зображення:

Теги:

Альона Бабак лідерство жінок

Джерело:

Мінрегіон

Читайте також:

10 січня 2025

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...

10 січня 2025

У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету

У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...

У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...

10 січня 2025

Порядки використання субвенцій в освітній сфері: харчування, шкільні автобуси та укриття (запис вебінару)

Порядки використання субвенцій в освітній...

Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...