Процедуру затвердження перспективних планів спростили: Верховна Рада прийняла закон
5 грудня 2019 року Верховна рада України в другому читанні та в цілому прийняла урядовий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019
Законопроект передбачає, що об'єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом. Також у проекті закону йдеться, що перспективні плани розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд. Тобто процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.
Нагадаємо, за останніми даними моніторингу Мінрегіону, за 2015-2019 роки перспективні плани охопили 87,6% території України. При цьому, в Одеській області перспективний план охоплює лише 40% території, в Київській – 54%, Вінницькій – 76%, Черкаській – 75% території. Закарпатська область взагалі ще не має затвердженого Кабміном перспективного плану.
В Уряді передбачають, що завдяки законопроекту №2189 незаполітизовані та незаангажовані перспективні плани формування громад вже до кінця цього року охоплюватимуть усю територію країни. В подальшому вони стануть підґрунтям для нового адміністративно-територіального устрою, на основі якого відбудуться місцеві вибори 2020 року.
Нагадаємо, в пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що практика реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» виявила ряд недоліків, які перешкоджають формуванню спроможних громад. Зокрема, обласні ради не завжди вчасно та раціонально приймають рішення про схвалення перспективних планів формування територій громад областей, часто політизуючи цей процес... Також через ігнорування критеріїв формування спроможних громад, обласні ради схвалюють перспективні плани, які передбачають можливості утворення об'єднаних громад, що нездатні надавати жителям якісні й доступні публічні та інші послуги.

Теги:
створення спроможних громад перспективний план
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»

Поділитися новиною:
06 червня 2023
Повноваження громад у сфері державної реєстрації актів цивільного стану: тези з Конгресових слухань
Повноваження громад у сфері державної...
6 червня відбулися другі Конгресові слухання. Цього разу обговорення стосувалося викликів та можливостей ефективного...
06 червня 2023
Актуальні питання місцевого самоврядування: тези другої зустрічі
Актуальні питання місцевого самоврядування:...
Актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, які турбують громади - обговорили В’ячеслав...
06 червня 2023
Конгресові слухання щодо викликів та...
6 червня о 13:30 відбудуться Конгресові слухання щодо викликів та можливостей ефективного здійснення окремих...
06 червня 2023
08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на місцевому рівні»
08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на...
8 червня 2023 року о 15:00 Шведсько-український проєкт «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International)...