Черкаська ОТГ: привабливість для інвестора починається із обліку земельних та інших ресурсів громади

Черкаська ОТГ: привабливість для інвестора починається із обліку земельних та інших ресурсів громади

Черкаська ОТГ - єдина громада, яка представляє Донецьку область та входить у десятку цільових громад-переможниць конкурсу «Програма місцевого системного розвитку». Участь у цій програмі, дала змогу не лише провести облік земельних та інших ресурсів, а й привести до ладу містобудівну документацію. Вже можна побачити та оцінити результати проведеної роботи: громада визначила виконавця та планує проведення торгів на право оренди земельної ділянки площею 89 гектарів. У відповідь на звернення громадян надано дозволи на розробку землевпорядної документації на відведення земельних ділянок: для створення двох громадських пасовищ загальною площею 54,9 га та для ведення особистого селянського господарства для  13 учасників АТО площею по 2 га.

 

Довідка:

Черкаська селищна об’єднана територіальна громада створена у 2015 році. До її складу увійшло 11 населених пунктів із центром у селищі Черкаське. Загальна площа громади складає 294.4 кв. км, на якій проживає 9,5 тис. мешканців.

 

Карти сучасного використання земель громади дали змогу отримати оновлену інформацію щодо  стану використання земель, площі  угідь та землекористувачів. Серед іншого, громада побачила:

  • збільшення площі забудованих земель на 607 га, що обумовлено відсутністю  правовстановлюючих документів на земельні ділянки;
  • збільшення площі відкритих заболочених земель на 227 га, що свідчить про зростання території, яка підлягає підтопленню;
  • збільшення площі лісів та інших вкритих лісом площ на 192 га - це вказує на те, що деякі лісові землі були безгосподарними.

Тепер перед громадою стоять задачі з прийняття безгосподарного майна та його охорони.

 

Більше на тему: Завдяки GIS-технологіям на території Межівської ОТГ «згадали» про промислові поклади кам’яного вугілля

 

Оцінивши ресурси та економічну ситуацію, Черкаська ОТГ зрозуміла, куди спрямовувати зусилля, і як залучати кошти інвесторів.

«Громада у нас аграрна, і зараз ми виробляємо лише сировину. Наступними кроками для розвитку потенціалу громади є створення переробних потужностей, що, в свою чергу, дозволить створити нові робочі місця та збільшити податкові надходження до бюджету», - розповідає Сергій Падалка, голова Черкаської ОТГ. 

Саме завдяки участі в Програмі місцевого розвитку громада виділила два основних напрями економічного розвитку: сільськогосподарське переробне виробництво та туристичний бізнес. На території громади є потужний кластер туристичного напряму - село Прелесне. Поряд знаходиться музей української культури під відкритим небом. Неподалік музею розташована занедбана садиба пана Бантиша, яка перебуває у власності «Укрзалізниці». Поряд з садибою покинутий панський сад та озеро Кохання площею понад 100 га, які знаходяться в державній власності. Ці об’єкти перебувають у занедбаному стані і нікому не потрібні, а громада для себе бачить в перспективі розвиток потужної рекреаційної зони.

Декілька іноземних інвесторів були готові вкладати кошти у розвиток цього місця, проте землі не належать до комунальної власності громади, і проект пропав сам по собі. Передати землі у власність громади може лише Кабінет Міністрів. Наразі громада активно займається цим питанням та розраховує на позитивний результат.

 

Громада виділила два основних напрями економічного розвитку: сільськогосподарське переробне виробництво та туристичний бізнес

 

Черкаська ОТГ дослухається та співпрацює із місцевим бізнесом. Працюючи в такому тандемі вдалося розробити ряд інвестиційних проектів, що в перспективі допоможуть створити нові підприємства та забезпечити робочі місця для місцевого населення.

  • Одне із підприємств запропонує виділити понад 5 га власних земель для розміщення елеватора з підходом до залізничної станції. Також є вільна ділянка для розміщення індустріального парку зі всіма необхідними потужностями: електроживлення, комунікації, сполучення залізницею.
  • На території громади діє фермерське господарство, що займається вирощуванням великої рогатої худоби м’ясних порід лише на експорт. Найменша партія для відправки 5000 голів. Іноземні компанії закуповують бичків живою вагою, доправляють до портів в Одесі та Миколаєві, а далі вони прямують в Саудівську Аравію, Ізраїль, Турцію. Фермерське господарство має змогу збільшити поголів’я худоби та розширити свої потужності, для цього шукає інвестора для співфінансування будівництва забійного та переробного цехів. Збувати свою продукцію планують не лише на внутрішньому ринку, а й на рівні області. Черкаська ОТГ йде на зустріч та готова виділити для цих проектів 30 га земель.
  • На території села Олександрівка є підприємство, яке займається вирощуванням індиків. Інвестор з Німеччини готовий вкладати гроші в розширення бізнесу, а саме вирощування качок. Для цього громада готова надати в оренду 7 ділянок по 10 га для розміщення пташників.
  • Є визначені ділянки для розміщення потужностей з генерування альтернативної енергії: вітроелектростанції та сонячних батарей.

Вже зовсім скоро познайомимо та розповімо про громаду із Луганської області. Вона на власному прикладі демонструє, що лише наполегливість та згуртованість приносить плоди децентралізації.

Харківський Форум з питань місцевого системного розвитку довів, що ГІС-технології – це не забаганка, а інструмент розвитку економічного потенціалу громади та залучення інвестицій. Проект «Агросільрозвиток» презентував відкритий інформаційний портал із наявними земельними та іншими ресурсами 10 пілотних громад та їх перспективне використання в рамках Програми місцевого системного розвитку.

Теги:

земля

Область:

Донецька область

Громади:

Черкаська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

11 червня 2021

Як створити у громаді умови для сталого економічного розвитку: можливості та практики

Як створити у громаді умови для сталого...

Які можливості для місцевого економічного розвитку громад є на сьогодні? Яких успіхів досягли громади, які вчасно...

03 червня 2021

Конгрес місцевих та регіональних влад є важливим майданчиком для взаємодії центральної влади та місцевих громад – Глава держави

Конгрес місцевих та регіональних влад є...

Під час робочої поїздки до Хмельницької області Президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні Палати...

01 червня 2021

Створення центру ПМСД в громаді: практичний алгоритм та лайфхаки

Створення центру ПМСД в громаді: практичний...

Автор: Євген Мешко, експерт з питань охорони здоров’я  Програми «U-LEAD з Європою» Одним із найважливіших...

27 травня 2021

Представники Швейцарії відвідали партнерську громаду на Луганщині

Представники Швейцарії відвідали партнерську...

Сьогодні Генеральна директорка Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) Патріція Данці разом з...

26 травня 2021

Як громаді приваблювати інвесторів - досвід данського муніципалітету

Як громаді приваблювати інвесторів - досвід...

У травні Програма «U-LEAD з Європою» та Антикорупційна ініціатива ЄС спільно організували Онлайн-форум «З...