На Київщині представники міст та об’єднаних громад, фахівці ОДА, обласної ради, Мінрегіону, Офісу реформ КМУ, Асоціацій місцевого самоврядування, Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» розпочати спільну роботу з прискорення процесу приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ.
В.о директора департаменту містобудуванні і архітектури Київської ОДА Дмитро Ликов зауважив, що ситуація в кожному місті Київщини унікальна, тому не може бути єдиного алгоритму вирішення питання про приєднання. В кожному випадку існують свої складнощі. Подекуди – це юридичні колізії підпорядкування адміністративних одиниць, десь – проблеми з містобудівною документацією та застарілими планами районів та області, в інших випадках – це інтереси місцевої влади та бізнесу. КОДА працює над розробленням містобудівної документації для Київської області, причому ці напрацювання прозорі та доступні на порталі «Відкрите просторове планування».
Представники громад погодилися створити власні робочі групи з формулювання стратегічного бачення майбутніх об’єднань, щоб у форматі діалогу запропонувати приєднання сусіднім громадам.
Допомагатимуть їм у цьому фахівці проекту, що реалізується за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Проект передбачає донорську та експертну координацію для консультативної допомоги містам обласного значення та ОТГ. В проекті беруть участь експерти Асоціації міст України, Центрів розвитку місцевого самоврядування, створених за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».
Очікуваними результатами цієї роботи повинні стати нові приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ.
Таку ж роботу проект проводить в Донецькій, Львівській, Харківській, Одеській та Дніпропетровській областях в липні-серпні 2019 року.
Приєднані зображення:
Теги:
створення спроможних громад приєднання
Область:
Київська областьДжерело:
Координатор проектів ОБСЄ в Україні
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...