До міста Калуша добровільно приєдналися села Мостище та Кропивник. За рішення про приєднання сіл Мостище та Кропивник до Калуша на сесії проголосували депутати Калуської міської ради.
Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення" (№ 6466). До створення цього документа долучилися експерти Асоціації міст України. Завдяки його прийняттю було розблоковано процес приєднання громад до міст обласного значення і виходить на завершальний етап добровільне об’єднання територіальних громад.
Міський голова Калуша Ігор Матвійчук переконаний, що в форматі об’єднання буде чимало переваг для рівноправного розвитку територій.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук наголосив: «Сьогодні, на сесії Калуської міської ради, було прийнято остаточне рішення про утворення ОТГ. Це означає завершення процедури приєднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та створення Калуської міської ОТГ. Нова об’єднана громада, до складу якої увійшли місто Калуш, села Кропивник і Мостище, має можливість на взаємовигідних умовах будувати подальшу співпрацю. Запорукою цьому став діалог міста та навколишніх сіл щодо спільного подальшого розвитку.
Сільські ради, що доєднаються, мають можливість отримувати освітні та медичні послуги в місті, а місто завдяки своїй інфраструктурі можливість залучати інвестора. Основним обов’язком керівництва громади є створення робочих місць, а Калуш має для цього всі передумови. Запорукою відкритої співпраця стене статут громад, проект якого був представлений всім учасникам об’єднання і сьогодні доопрацьовується у робочій групі». На думку експерта, відтепер Калуш і ці два приміські села несуть спільно відповідальність за рівноправний розвиток своїх території і мають ширші можливості економічного зростання.
Як відомо, законом також визначено, що до проведення чергових місцевих виборів у разі приєднання до територіальних громад міст обласного значення вибори голів ОТГ не проводитимуть, а головою об’єднаної громади вважається міський голова міста, до територіальної громади якого відбулося приєднання. Це рішення запобігає проведенню перманентних виборів.
Теги:
створення спроможних громад приєднання
Область:
Івано-Франківська областьДжерело:
Сайт Калуської міської ради
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...