На Прикарпатті створено Калуську ОТГ
До міста Калуша добровільно приєдналися села Мостище та Кропивник. За рішення про приєднання сіл Мостище та Кропивник до Калуша на сесії проголосували депутати Калуської міської ради.
Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення" (№ 6466). До створення цього документа долучилися експерти Асоціації міст України. Завдяки його прийняттю було розблоковано процес приєднання громад до міст обласного значення і виходить на завершальний етап добровільне об’єднання територіальних громад.
Міський голова Калуша Ігор Матвійчук переконаний, що в форматі об’єднання буде чимало переваг для рівноправного розвитку територій.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук наголосив: «Сьогодні, на сесії Калуської міської ради, було прийнято остаточне рішення про утворення ОТГ. Це означає завершення процедури приєднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та створення Калуської міської ОТГ. Нова об’єднана громада, до складу якої увійшли місто Калуш, села Кропивник і Мостище, має можливість на взаємовигідних умовах будувати подальшу співпрацю. Запорукою цьому став діалог міста та навколишніх сіл щодо спільного подальшого розвитку.
Сільські ради, що доєднаються, мають можливість отримувати освітні та медичні послуги в місті, а місто завдяки своїй інфраструктурі можливість залучати інвестора. Основним обов’язком керівництва громади є створення робочих місць, а Калуш має для цього всі передумови. Запорукою відкритої співпраця стене статут громад, проект якого був представлений всім учасникам об’єднання і сьогодні доопрацьовується у робочій групі». На думку експерта, відтепер Калуш і ці два приміські села несуть спільно відповідальність за рівноправний розвиток своїх території і мають ширші можливості економічного зростання.
Як відомо, законом також визначено, що до проведення чергових місцевих виборів у разі приєднання до територіальних громад міст обласного значення вибори голів ОТГ не проводитимуть, а головою об’єднаної громади вважається міський голова міста, до територіальної громади якого відбулося приєднання. Це рішення запобігає проведенню перманентних виборів.

Теги:
створення спроможних громад приєднання
Область:
Івано-Франківська областьДжерело:
Сайт Калуської міської ради

Поділитися новиною:
29 вересня 2023
Швейцарсько-український проєкт DECIDE працює над Стратегією відновлення та розвитку Одеської області
Швейцарсько-український проєкт DECIDE працює...
Аналітичну частину Стратегії відновлення та розвитку Одеської області, яку з партнерами розробляє...
28 вересня 2023
Побудова діалогів між громадою та владою: що є...
«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...
28 вересня 2023
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...
До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...
28 вересня 2023
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців ОМС, - дослідник-документатор
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців...
З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів...