Мешканці Руськополянської громади власними силами збудували пожежну частину

У селі Руська Поляна люди самостійно відновили пожежну частину. Будівництво почалося ще у 80-х роках минулого століття,  але встигли звести лише «коробку».

«Колись тут будувалося пожежне депо, де мало б бути 3-4 автомобілі, що обслуговували б весь Черкаський район, – говорить голова Руськополянської ОТГ Олег Гриценко. – Проте будівництво «заморозили» і до 2017 року приміщення стояло без даху, вікон і дверей. Коли громада попросила створити пожежну частину, я звернувся до районного керівництва та сільських голів, але ніхто не захотів нас  фінансово підтримати. Тоді я пішов до бізнесменів і хтось дав грошей, а хтось закупив матеріали для ремонту. Люди поприходили штукатурити. Моя теща варила на всіх вареники».

Зараз приміщення практично готове до експлуатації. Обласне управління ДСНС дало в оренду пожежний автомобіль за 1 гривню. Громада планує набрати команду із 4 вогнеборців – одночасно і водіїв пожежних авто. Уже зголосилися колишні рятувальники на пенсії. Виїжджати на виклики вони почнуть вже у серпні.

Утримання пожежної частини обходитиметься у близько півмільйона гривень на рік. Вона буде обслуговувати також 4 довколишніх села. У перспективі, укладатиме  угоди на пожежну охорону із також місцевими підприємцями, аби збільшити фінансування пожежної частини, працівники якої поки що отримуватимуть  мінімальну зарплату. Планують залучати і волонтерів.

«У громадах Австрії на зміні чергує лише один працівник пожежної служби, - розповідає Олег Гриценко. – Трапляється пожежа – ці навчені люди із місцевих мешканців зобов’язані прийти й допомагати. Потім місцева влада їм дає компенсацію за роботу. Є ідея так само зробити і в нас».

«Від центру м. Черкаси до с. Руська Поляна можна дістатись приблизно за 20 хвилин. Та незважаючи на таке близьке сусідство, у Руськополянській ОТГ прагнуть створити свою мережу комунальних закладів, - констатує Анна Сарана, радниця з питань муніципальних послуг Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». - Це і не дивно, бо тільки тоді можна на 100% впливати на якість послуг та забезпечувати комунальні заклади дійсно необхідним. Реформа децентралізації дала можливість людям бути господарями на «своїй землі», а гарний господар завжди наводить лад у своєму дворі та має всі необхідні інструменти у господарстві. Руськополянська ОТГ мала на меті створити свій Центр безпеки. Враховуючи кількість жителів громади, економічно вигідно  надавати ці послуги не тільки на території ОТГ, а й іншим прилеглим населеним пунктам, які не входять в громаду, через механізм міжмуніципального співробітництва. Такий підхід дозволяє скоротити видатки на утримання цього центру безпеки».

11.07.2019 - 09:15 | Переглядів: 11596
Мешканці Руськополянської громади власними силами збудували пожежну частину

Теги:

безпека пожежна

Область:

Черкаська область

Громади:

Руськополянська сільська об'єднана територіальна громада Русько-Полянська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

23 січня 2026

Послуги служби зайнятості –  ближче до мешканців громад: розширення функцій ЦНАПів

Послуги служби зайнятості –  ближче до...

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке напряму підсилює спроможність громад у сфері зайнятості населення....

23 січня 2026

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Культурна спільнодія»

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Культурна...

Пізнайте, як культура працює з досвідом війни, пам’яттю та відновленням спільнот – як формується взаємодія між...

22 січня 2026

Громади отримають черговий пакет фінансування на 119 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ

Громади отримають черговий пакет фінансування...

Громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення у громадах, за підтримки Європейського...

22 січня 2026

Стартував відбір громад до другої черги проєкту «Рух без бар’єрів»

Стартував відбір громад до другої черги проєкту...

Міністерство розвитку громад та територій України розпочинає прийом пропозицій від громад для участі другій черзі...