Потрібно закріпити в Конституції максимальну самостійність громад, - Володимир Гройсман

Продовження реформи місцевого самоуправління передбачає закріплення в Конституції вже досягнутої максимальної самостійності громад і їхньої підзвітності передусім місцевим мешканцям. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з головами об’єднаних громад Полтавської області.

Зустріч відбулася у місті Пирятин, який став центром ОТГ в «першу хвилю» об’єднання – в 2015 році. Зараз в громаді проживають близько 17 тис. людей. Громада має 617 га земель поза межами населених пунктів, а щорічний обсяг прямої субвенції на розвиток становить близько 1 млн грн. Громада утримує Центр надання адміністративних послуг, що надає близько 200 послуг різного спектру – в тому числі у форматі «мобільного офісу», об’єкти соціальної інфраструктури та місцевий опорний заклад «Пирятинській ліцей». В ліцеї, окрім стандартів Нової української школи, активно впроваджується політика всебічного фізичного виховання дітей. В школі коштом громади, обласного бюджету та за рахунок урядової програми розбудови пришкільних спортивних майданчиків, побудований басейн, ігрові кімнати, зал східних єдиноборств.

Глава Уряду відвідав і ЦНАП, і ліцей. Поспілкувався з мешканцями громади і відповів на хвилюючі їх питання – зокрема щодо продовження реформ, укріплення місцевого самоврядування, пенсійного забезпечення та перспектив подальшого перерахунку пенсій та збереження мережі соціальних служб при районних радах.

Звертаючись до голів ОТГ, Глава Уряду, зокрема, відзначив, що у кожному регіоні намагається відвідати громади, аби пересвідчитися, що децентралізація працює. 

«Ми створили нову систему, яка зробила громади сильнішими. Це очевидний факт. Наступне питання – а що далі? Вважаю, що найбільш важливо - збереження децентралізації, створення системи, яка закріпить право громад на фінанси й повноваження, їхню максимальну самостійність і підзвітність передусім перед власними мешканцями», - сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що з 2014 року своїм завданням бачив законодавче забезпечення спроможності громад і побудову нового територіального устрою країни. 

«Зараз потрібно закріпити в Конституції повсюдність місцевого самоврядування і фінансової спроможності ОТГ», - сказав Володимир Гройсман.

Він закликав голів громад долучитися до обговорення урядового проекту закону щодо змін до Конституції, а також нагадав ініціативу Уряду надати малим містам статус ОТГ – задля їхнього всебічного розвитку, який відкриває децентралізація.

02.07.2019 - 13:49 | Переглядів: 8701
Потрібно закріпити в Конституції максимальну самостійність громад, - Володимир Гройсман

Приєднані зображення:

Теги:

Володимир Гройсман Конституція

Область:

Полтавська область

Громади:

Пирятинська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...